9m nelezoucí miminko - jak zabavit?

704
18.2.16 15:35

9m nelezoucí miminko - jak zabavit?

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu, jak zabavit 9m nelezoucí miminko. Nebo se prostě zeptat, co děláte s dětmi, které už vnímají, ale ještě nelezou :)

Mám 9m chlapečka, který ještě nesedí, neleze, v kočárku řve jak tur :zed:

Takže s ním chodím, ukazuju věci, všechno popisuju, děláme různé hry typu „Paci paci“ a „Vařila myšička kašičku“ (ty zbožňuje :* ). Knížky ho ještě neberou, takže čtení pohádek padá. V postýlce se zabaví jen chvilku - hraje si s hračkama nebo olizuje ty dřevěné tyčky, které postel tvoří :D nebo válí sudy a pere se s dekou…

No a co s ním? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19405
18.2.16 15:40

Stavět kostky, posílat autíčko (v sedě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
18.2.16 15:51

Nikdy jsem si s ditetem nehrala, bud spal, kojil se, byl v satku anebo lezel na dece a zkoumal hracky, ruce, veci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
18.2.16 15:52

Chovat, zpívat, podávat hračky… Nic moc jiného asi není :-) motivovat k plazení. V tomto věku u nás hodně frčely hrající hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
18.2.16 15:53

A proc by taky lozil kdyz mu veskerou zabavu prineses az pod nos? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9520
18.2.16 16:04

Položit ho na zem a dva metry od něj dát cokoliv, co nesmí (ideálně ovladač od tv, mobil, igelitku, klíče od auta, nočník staršího dítěte apod.) - uvidíš ten fofr :lol: Já mám brzy osmiměsíční, a ta doslova číhá a čeká pod židlí svého brášky, až mu spadne papír nebo pastelka, a šup s tím do pusy. Taky se jí moc líbí panáčci z Dupla (koušou se jedna báseň - naštěstí to na nich není vidět), pet lahev naplněná fazolema (rachtá to, koulí se to, a nevypadá to jako hračka, tedy je to atraktivní).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22716
18.2.16 16:09

A ještě se ani neplazí? Starší teda tuto fázi přeskočil a rovnou lezl a rozlezl se u kamarádky, měla koberec a po tom mu to dobře šlo. Líbila se mu napůl plná petka. :)
Mladší se dlouho plazil, tak toho jsem se snažila motivovat k lezení. A jinak když nutně potřebuje zabavit, dám prát prádlo, vesměs ho baví krámovat v pokoji, do kterého nesmí, postavím pyramidu z kostek, to rád zbourá, zaujmou ho hrající hračky. Poslední týden se zvýšil zájem o knížky, takže začínáme číst. Ale to jsou jen takové střípky, většinou se zabaví sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.16 16:38

Ahoj a už jsi to konzultovala s Dr že neleze? mě malej taky neplazí a neleze. Je mu 9měsíců a poslali nás na cvičení. Jinak já ho zabavuju různě, valime sudy, je hodně na bříšku a tam mu posouvám hračku aby se točil dokola a posiloval ruce, u zrcadla se zabaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5227
18.2.16 16:55
@AnastazieB píše:
Nikdy jsem si s ditetem nehrala, bud spal, kojil se, byl v satku anebo lezel na dece a zkoumal hracky, ruce, veci…

Taky tak, jako abych půl dne ukazovala dítěti autíčka, na to jsem neměla kdy. Naštěstí u 2., 3. a 4. dítěte se už sourozenci postarali o zábavu navzájem. Ale jinak si nepamatuju, že bych dělala takové šílenosti, Pěkně na zem doprostřed místnosti, kolem všelijaké hračky, ne naráz, ale postupně a ať se drobek seznamuje. Občas změnit působiště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5227
18.2.16 16:55
@Tynka šMOULE píše:
Ahoj a už jsi to konzultovala s Dr že neleze? mě malej taky neplazí a neleze. Je mu 9měsíců a poslali nás na cvičení. Jinak já ho zabavuju různě, valime sudy, je hodně na bříšku a tam mu posouvám hračku aby se točil dokola a posiloval ruce, u zrcadla se zabaví.

Proč by musel v 9 měících lézt, moje děti začínaly až kolem 11 měsíců. A jsou normální. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
18.2.16 17:55

@Tynka šMOULE není důležité, jestli se v 9m plazí, ale spíš jestli se vyvíjí, postupuje rovnoměrně, dělá pokroky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
18.2.16 21:46

Děkuji všem za názory a inspiraci :)

Kluk postupuje, to jo :) Koulí sudy na obě strany, že ho skoro nestíhám chytat, sahá pro věci o stran (natočí se na jeden nebo druhý bok, opře se o jednu ruku druhou sahá), zkouší se postavit, couvá. Jen sedět a lézt se mu nechce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
18.2.16 21:56

Naše malá se v 9m taky jen tak placatila na bříško a plazila se maximálně jako hodinový ručičky, jako motivaci k plazení jsem použila sama sebe - natáhla jsem se k ní na zem, ale kousek od ní a ona se strašně ráda po mě povalovala a když mě viděla na zemi, tak se strašně snažila ke mě doplazit a pak po mě plazila, čím se dostala na kolínka, což se jí samozřejmě líbilo a zkoušela mě celou přelézt a mě hlavně vyhovovalo, že se můžu na chvíli natáhnout a ještě to něčemu poslouží :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.2.16 07:40

@AnastazieB @Zabatko
Holky ja přeci neřekla, že musí lézt. Jen jsem se ptala jestli to konzultovala s Dr. tot vše :-D byla to má otázka na zakladatelku, ne na vás, myslím že někdy nám ty plínky lezou trochu víc na mozek…:-D ale nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
19.2.16 12:37

@Tynka šMOULE No a já se ptala, jak malého zabavit, ne, jestli je normální, že v 9m neleze ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama