9 měsíční miminko nežvatlá, nenapodobuje atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 17:06
9mesicni miminko nezvatla,nenapodobuje atd

Zdravím maminky,

takových témat už to bylo spoustu, ale i přesto mě to trápí. Mužete si říct, že jsem hysterka, ale jdu si sem pro zkušenosti od dalších maminek. Mému chlapečkovi je přesně 8,5 měsíce. Ještě nezačal žvatlání a ani náznak. Nechce vůbec napodobovat. Hraju si s ním každý den, ale vždy kouká někam jinam. Čtení knížek ho vůbec nebaví… Oční kontakt byl do 7 měsíce hodně slabý, ale teď už je to o něco lepší. Když mu dávám pít z hrnečku, tak ho odmítá držet, začne u toho šíleně plakat. Nechci po něm aby si se mnou povídal, ale kdyby aspoň náznak třeba jedné slabiky. :( Když mu něco povídám, tak mi jen kouká na pusu, ale je jak duchem nepřiítomný. Lidí se moc nebojí, jen spíše mužů. Má rád ženský ????. Od narození spinká přes den vždy max od 10 min do 30 min. Není moc mazlivý, ale rád se nechá nosit. Celý den se jen hučí a nic ho nebaví. Zatím se jen plazí a hloupe se na kolínkách. Jsem hodně vyčerpaná, protože je to trošku náročné miminko. Chci se jen zeptat jestli je to normální vývoj miminka. Moc děkuji za odpovědi

Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 08.01.19 17:10

Prestan ho tak pozorovat :roll: povidej mu,ukazuj mu,zpivej mu a ono vsechno prijde casem :kytka: ja treba vubec nejaky vyvoj u male neresila a stale neresim,nenutim ji do niceho a dle doktorky je naprosto v poradku ;)

ka2ka
Extra třída :D 13752 příspěvků 08.01.19 17:16

ježiš je mu devět měsíců, jsi na něj šíleně náročná

P4ja
Echt Kelišová 7785 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 17:22

Jo, zase si jedna přečetla něco o projevech autismu a nebo něčeho jiného že?? Nehroť to a dej mu čas. A že kouká jinam ?? No tebe zná a vše kolem je nové. Knížky ?? :roll:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 08.01.19 17:23

:D a v roce ma cist F.L. Veka? Neres. Ty deti jsou rady, ze se nauci 1 - 2 veci, pak to, co umeli treba zase zapomenou. Vzdyt sotva sedi nebo leze…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9533 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 17:25

Asi nebude zas tak náročné miminko, když stíháš mít nastudováno co by měl dělat a věčně ho pozoruješ. Co bys dělala s naším má skoro 26m a skoro nemluví jen pár slov, zbytek hatlamatilka a nikomu to nepřijde divný a věř že s ním mluvíme dostatečně, básničky, písničky apod. Takže Ti radím přestaň ho sledovat a užívej si že je zdravej a neřeš že holčička od Máni od vedle v roce recitovala - každý dítě je jiný!!!

P4ja
Echt Kelišová 7785 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 17:29
@Micaella22 píše: :D a v roce ma cist F.L. Veka? Neres. Ty deti jsou rady, ze se nauci 1 - 2 veci, pak to, co umeli treba zase zapomenou. Vzdyt sotva sedi nebo leze…

F.L.Vek ?? Neee 8o To mě nebralo ani na gymplu a to to bylo povinné. :lol:

Kamcca
Echt Kelišová 8747 příspěvků 08.01.19 17:30

Mám tříletáka, který do ted vůbec nemluví (vývojová dysfázie) a devítiměsíční miminko a zrovna včera jsem se bavila s naší logopedkou, říkala, že většina dětí začíná žvatlat až kolem roku… takže času je dost…

Kostroma
Kecalka 209 příspěvků 08.01.19 17:38

Ja teda nejsem zadna odbornice na deti, ale mam dojem, ze toho cekas nejak hrozne moc. Tam asi jediny, co me zaskocilo, je ze spinka tak malo pres den, ale nektery deti to tak asi maji. Ja mam jen o dva tydny mladsiho kluka a drzeni hrnecku vubec, zvatlani vubec, nejaky napodobovani vubec. Muj se zatim ani neplazi. U hracky vydrzi chvilinku. A nejaky cteni knizky…ty brdo, vzdyt je preci hrozne malej neblazni :) mamo, potrebujes si trochu odpocinout! Nepozoruj ho tolik, nesrovnavej s jinymi detmi, nemaluj spatny scenare. Je to normalni mimino, ma svoje tempicko, kliiiid. Smejte se spolu, delejte srandicky, povidej mu, zpivej mu, hod se do pohody. Necti hlavne zadny diskuze o tom, co kdy jaky dite umelo. Kdyby s nim bylo neco v neporadku a mel by divny projevy, tak by sis to vsimla a kdyz ne, tak doktorce by to jiste neuniklo. Neboj, klid!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 17:59

Moc děkuji za odpovědi. Přiznávám, že někdy ty tabulky jsou mor. Nemám nikoho s kým bych ho srovnávala, protože v český republice jsem jen chvíli a tak tu nemám žádnou maminku s dítětem. Ale je jsem chtěla vědět co prckové tak dělají v těchto měsících a trošku víc mě to zarazilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 21:56

@Kostroma s tím spánkem jsem to napsala špatně. Od narození spinká několikrát za den, ale tak 10 až 30 min.

Trashpanda
Povídálka 24 příspěvků 12.01.19 22:22

Ja len prispejem trochu reálnejšími tabuľkami (je rozdiel, čo sa píše na nete a čo naozaj sledujú lekári). To, čo od neho ziadaš teraz (napodobňovanie, paci-paci a tak), by mal vedieť tak okolo roku. Hrnček držať a používať vôbec nemusí, deti až v 10. mesiaci začínajú od seba odlišovať predmety podľa funkcií (dovtedy všetko - buchnúť, dať do pusy, z ruky do ruky, to je tak aj jediné, čo urobia s hrnčekom). Čítanie knižiek je úplne mimo hru, to je aktivita pre batoľa. A žvatlanie resp. slabikovanie začína medzi 8.-11.mesiacom (a ako vidím v komentároch, logopédovia to majú ešte posunuté). Takže nie ste ani na hranici tohto obdobia. To, že ti pozerá na ústa, je veľmi správne - z toho sa tú reč postupne naučí. Takže kľud a nohy v teple. :hug: Jasné, že mamičky sa chvália úplne fenomenálnymi úspechmi, ale netreba hneď všetkému veriť. :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 22:27

@Trashpanda moc děkuji za vaši reakci, moc jste mě uklidnila. Raději nečtu diskuze maminek co jejich děti dělají. Z toho by mě pak trefilo :lol: . Jen mě zarazilo prckovo nežvatlaní a myslela jsem si, že už třeba dělají papá atd.

Trashpanda
Povídálka 24 příspěvků 12.01.19 23:03

Som rada, že som pomohla. Prajem veľa pekných chvíľ s maličkým a spokojné napredovanie. :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >