9 měsíců a neplazí ani neleze, cvičíme vojtovku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 13:51
9.měsíců a neplazí ani neleze,cvičíme vojtovku

Zdravím, potřebovala bych asi slyšet nějakou tu podporu a uklidnit. Mám téměř 9ti měsíčního chlapečka. Neplazí se, neleze, nesedí, akorát se jakoby otáčí dokola na bříšku. Naše doktorka to neřešila, ale mě to nedalo a objednala jsem malého na fyzioterapii. Doktorka nám řekla, že to není nic dramatického, že potřebuje rozhýbat. Mě se v tu chvíli ulevilo, že se konečně něco bude dít. Takže je to 14 dní a cvičíme jeden cvik z vojtovy metody. Nevím, ale pokroky zatím nic moc, ale asi to chce čas. Jenže jak čas ubíhá, mě zase přepadají myšlenky, že malej určitě není v pořádku, občas se mi chce i brečet, že určitě bude mít problémy s pohybem. Máte někdo třeba taky takový problém? omlouvám se za anonymitu

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
verunka8812
Kecalka 272 příspěvků 11.11.14 13:55

Nebij bud v pohode my jsme meli taky mensi problem cvicili jsme od tri mesicu vojtovku do doby kdy zacal lezt poí ctyrech to zacal asi kolem 10. mesice a pak si co nevidet i sednul sam, chodit zacal v 17. mesicich ted mu jsou dva a pul roku a je v pohode zdravy kluk.
Cvic co ti rehablka rekla a bud klidna ono se to samo dostavi neboj :palec:

jamie.j
Kecalka 109 příspěvků 11.11.14 13:58

To bude ok. Muj malej se začal plazit, lézt a sedět až po desátém měsíci, do té doby taky jenom takové kutálení. A ve třinácti měsících mi už chodil. Takženejdřív dlouho nic, apak to nabralo na rychlosti:-). Takže vyčkej a uvidíš, že se rozleze :-)

lidlinka
Povídálka 48 příspěvků 11.11.14 13:59

Ahoj, nas maly se začal platit v 9 mesicich, lozit a sedět zároveň v 11mes a chodit teď v 15mes, ale mel to teda vše opozdene kvůli operaci srdicka v 6 mes. Každopádně kazde dítko ma svůj čas a pokud bys nechtěla nic zanedbat asi bych zašla pro kontrolu na neurologii nebo si vyžádala názor jeste jednoho fyzioterapeuta. Jestli jsi z Prahy mužu ti dat kontakt do SZ kam jsme chodili my, paní je opravdu vybtna

Kiara28
Závislačka 4583 příspěvků 11.11.14 14:01

Mala mi zacla lezt i sedet v 9 a pul mesicich.
Lezla pak docela dlouho a doktorka ji pochvalila, ze nektere deti moc nechteji a skoci rovnou na dve i kdyz nejsou na to zrale. Lezeni je pritom velice dulezite ve vyvoji.
Nepanikar, vse chce cas, hlavne nesrovnavej s okolim. Mne hodne stresoval soused, co sam chodil, kdyz my se ucili stat :zed:
Kazde dite je jine, a myslim ze jeste mate casu dost.. :kytka:

Kiara28
Závislačka 4583 příspěvků 11.11.14 14:01

Jo a uzivej si lezacka, brzy budes za nim litat na vsechny smery :lol:

Lizaveta
Závislačka 4949 příspěvků 11.11.14 14:03

Nedovol svým myšlenkám, aby se zhmotnily. Mysli pozitivně, každý náznak pokroku je radost. Máš-li pocit, že není vše ok a řešíš to, je to moc dobře, už to je velký krok kupředu. Nekoukej na ostatní mimina a raduj se z toho svého. Můj podobně starý dlouho nic, žádné lezení, žádné přetáčení a pak to přišlo. Sedl si. Ale stále žádné lezení nebo plazení. Doktorka je vklidu, řekla, že prostě počkáme, až si stoupne. Chytrá to žena, už se o to prcek pokouší. Bez plazení a lezení. Ani by mě nenapadlo posílat vesmíru myšlenku, že je něco špatně (jeho vývoj je přirozený, není očkován, je plně kojen). A to mám srovnání doma. Jeho starší sestra by mohla být učebnicí, jak se vzorně přetáčela, plazila, pak na kolínka, pak do sedu, pak stoupnout. Kdybych měla podle toho měřit syna, už před půl rokem bych zešílela. Nešílím. Děti jsou individuality a každý má svůj čas. :hug:

Jenisa
Kecalka 308 příspěvků 11.11.14 14:04

Ahoj, nestresuj. Malý má deset měsíců, taky neleze, ale na rehabilitacích to nehrotí, obvodní se sice podivovala, ale taky nic. Zatím malý jen válí sudy. Cvičíme vojtovku osm měsíců. Ze začátku jsou dle sestry taky děti z vojtovky unavenější…

Clairisek
Echt Kelišová 8879 příspěvků 11.11.14 14:05

V klidu, cvicte a urcite to bude dobre :-) synovcovi bude za chvili rok, co vim, tak tez neleze, neplazi se, nic a nikdo to neresi, jen se vsichni smejou, ze bude rovnou chodit :roll:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 11.11.14 14:07

Můj starší byl hrozný lenoch, naprosto netabulkové dítě.. a je v pořádku.. neboj.. stimuluj, podporuj ;)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 11.11.14 14:07

Je dobře, že to řešíš, fyzioterapeutka ti jistě poradí a bude vás směrovat. 14 dnů je myslím si málo. Btw synovec měl taky všechno na háku, jeho dvojče už běhalo pomalu po dvou a on v klídku a pohodě ležel na zádech a tak možná se natáhnul pro hračku ;)
Některé děti pozdě mluví, jiné pozdě chodí, některým se prostě nechce plazit. S tou pomocí se rozhýbe, hlavně neklesej na mysli ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 14:07

Moc vám děkuji za podporu. Právě, že to okolí mě ničí. Třeba na plávání, mladší děti tam už klidně stojí…Moje mamka a ségra mi taky říkají, že to chce čas a okolí si nevšímat, ale je to težký no… :(

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 11.11.14 14:08
@martina.se píše:
Můj starší byl hrozný lenoch, naprosto netabulkové dítě.. a je v pořádku.. neboj.. stimuluj, podporuj ;)

jak to dneska pročítám, ty máš celkově netabulkové detičky…lenochody, dlouhány,…třeba budou i netabulkově geniální :mrgreen:

quatruska
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 11.11.14 14:09

Malému bude ve čtvrtek 9 měsíců. Je to tak tři dny co se dal trošku do pohybu, plazením. Cvičíme taky Vojtovku, já u toho trpím jak řvě. Neboj děti se vyvíjí skokvě. Co neumí dneska tak zítra klidně může dělat. A že nesedí to vůbec neva ten můj taky ne a nestresuju se tím.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 11.11.14 14:12
@Anonymní píše:
Moc vám děkuji za podporu. Právě, že to okolí mě ničí. Třeba na plávání, mladší děti tam už klidně stojí…Moje mamka a ségra mi taky říkají, že to chce čas a okolí si nevšímat, ale je to težký no… :(

to víš, on si každý zapamatuje takové extrémy jako děti chodící v půl roce a pak se to snaží aplikovat na okolí plošně. Dotazy na chození, lezení, mluvení, nočník,…jsou na nervy lezoucí, nicméně pochopitelné. Musíš se přes to přenést ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >