9měsíční miminko nereaguje na lidi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 19:44

9ti měsíční miminko nereaguje na lidi

Ahoj, mám 9ti měsíční holčičku a všichni mě straší, že by mohla být autistka
Nereaguje na jméno, ani na lidi, ani na mě jako na mámu.
Když na ní mluvíme nekoukne se, nenavaze oční kontakt, ani moc nezvatla. Když se na ni smeju, dělám obličeje atd. tak se ani neusmeje.
Máte s tím někdo zkušenost? Měl to někdo podobně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27048
29.10.21 19:47

No je to divný. Děti z rodiny od těch tří měsíců příště reagovaly, usmívaly se, zajímaly se o okolí, hračky, veci, časem napodobovaly.
Nicméně na jakékoliv diagnózx je velmi brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8602
29.10.21 19:53

A slyší dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
29.10.21 19:56

Toto je treba určitě resit s pediatrem.. Může špatně vidět atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
29.10.21 20:01

Bohužel ano.
Dítě známých. Nereagovalo, nesledovalo lidi ani okolí, jen brečelo. Potvrdila se vrozená nemoc (dnes se na ni již testuje v nemocnici).
Pediatr neřešil, jelikož si rodiče nestěžovali a v ordinaci mimina přece brečí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 20:08

@bublinek ano

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 20:10

@Evkad je nějaký test či něco jak to zjistit?

• Citovat
  • Nahlásit
548
29.10.21 20:17
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 9ti měsíční holčičku a všichni mě straší, že by mohla být autistka
Nereaguje na jméno, ani na lidi, ani na mě jako na mámu.
Když na ní mluvíme nekoukne se, nenavaze oční kontakt, ani moc nezvatla. Když se na ni smeju, dělám obličeje atd. tak se ani neusmeje.
Máte s tím někdo zkušenost? Měl to někdo podobně?

To mi pripomina syna, az na ty srandicky, ty se mu libily. Nezvatlal vubec, ocni kontakt malinko, lide ho nezajimaly, za hlasem se neotacel… K diagnoze jsme prisly hodne brzy. Zacatky byly tezke, plne beznadeje, syn byl do 3 let uplne nevokalni, do 4 let na plenach atd. Hodne jsem s nim pracovala. A ted je osmilety kluk, pusu nezavre (vylo nost a gramatika horsi, ale mluvi funkcne, uz ne echolalie), chodi na ZS a asistentkou a zvlada, dg. se samozrejne nikam neztratila a obcas je to s nim stale narocnejsi (hlavne na moje nervy), ale pokroky udelal obrovske. Ted mam pulrocni miminko a je to takovy rozdil, socialno nekde uplne jinde.
Zakladatelko, drzim palce a preju hodne sil. Kdyby se obavy netvrdily, bude to skvele a kdyby ano, nevesej hlavu. :hug:
Urcite se zmin pediatrovi a vystreni zraku/sluchu urcite nebudou na skodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1279
29.10.21 20:52

Na diagnózu autismu je brzo, ale určitě o tom řekni dětské. V devíti měsících už by dítě reagovat mělo. Minimálně základní vyšetření očí udělá i sestra na pediatrii za minutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 21:21

Ono když ji zpívám paci paci tak se kouká směje se, ale to je asi tak vše. To co jí zajímá vnímá, ale jinak ne a na jméno vůbec. Slyší ale dobře protože na zvoneček a chrastítka se otočí

• Citovat
  • Nahlásit
5732
29.10.21 21:27
@Anonymní píše:
Ono když ji zpívám paci paci tak se kouká směje se, ale to je asi tak vše. To co jí zajímá vnímá, ale jinak ne a na jméno vůbec. Slyší ale dobře protože na zvoneček a chrastítka se otočí

Na jméno mi v 9 měsících nereagoval ani jeden. Ale to, že nekouká na lidi a na nic, je divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1660
29.10.21 23:58

Řekni pediatrovi.
Pokud nezareaguje, tak zkus třeba třeba přes ulekare.cz , dotazem či zprostředkováním vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat