9tt píchnutí v podbřišku a bez zvracení

Anonymní
5.2.20 11:56

9tt pichnuti v podbrisku a bez zvracení

Zdravím holky.. v pondeli jsem byla na gynde jsem v 9+1a poslali me na prvni screening, v pondeli jsem jeste rano zvracela. Ale večer jsem si kychla a pichlo me silne v podbřišku pak bolest presla. Ale co me trapi je divné, ze každé rano jsem zvracela, ale vcera a dnes nic, jen je mi spatne.. mela jste to nektera z vás? Nemohlo se.neco stát? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16742
5.2.20 12:13

Mě občas píchalo v podbříšku víceměně během celého těhotenství - stačilo, abych se převalila z jednoho boku na druhý - zřejmě se při tom vždycky naškubly nějaké příliš napjaté „nevímco“ kolem rostoucí dělohy. :nevim: Myslím, že pokud u tebe nedošlo k následnému silnému krvácení, tak je nejspíš všechno v pořádku, ale zjistíš to až při další prohlídce na gyndě. :hug: Pokud chceš spolehlivější informaci, tak zavolej na gyndu, popiš problém a zeptej se tam.

Příspěvek upraven 05.02.20 v 12:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
5.2.20 12:16

Ahoj, hlavně klid, taky jsem to tak měla, třeba když jsem rychle vstala tak mě tak pichlo a zabolelo v podbřišku že jsem to musela rozdýchat. Je to naprosto normální. Co se zvracení týče, ono záleží. Někdo to tak prostě má, chvíli :poblion: jak Amina a pak má pár dní klid, a pak zas na novo. Já mám i špatnou zkušenost, u mě vymizení příznaků v prvním těhotenství znamenalo Zamlklé těhotenství (přestalo tlouct srdíčko ) ale mě přestalo být zlé úplně, od 6tt do 8tt jsem :poblion: od rána do večera, prsa taky hrozně bolelo, a pak najednou nic. A přesně to odpovídalo týdnů kdy se plod přestal vyvíjet. Ale to tě nechci vůbec strašit, je to hrozně individuální. Navíc jsi teprv na začátku, kdy se cokoliv může kdykoliv pokazit. Ten první trimestr je prostě buď a nebo, bohužel to tak prostě je :roll: Ale neboj určitě jen všechno v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.20 12:24
@Lucie1906 píše:
Ahoj, hlavně klid, taky jsem to tak měla, třeba když jsem rychle vstala tak mě tak pichlo a zabolelo v podbřišku že jsem to musela rozdýchat. Je to naprosto normální. Co se zvracení týče, ono záleží. Někdo to tak prostě má, chvíli :poblion: jak Amina a pak má pár dní klid, a pak zas na novo. Já mám i špatnou zkušenost, u mě vymizení příznaků v prvním těhotenství znamenalo Zamlklé těhotenství (přestalo tlouct srdíčko ) ale mě přestalo být zlé úplně, od 6tt do 8tt jsem :poblion: od rána do večera, prsa taky hrozně bolelo, a pak najednou nic. A přesně to odpovídalo týdnů kdy se plod přestal vyvíjet. Ale to tě nechci vůbec strašit, je to hrozně individuální. Navíc jsi teprv na začátku, kdy se cokoliv může kdykoliv pokazit. Ten první trimestr je prostě buď a nebo, bohužel to tak prostě je :roll: Ale neboj určitě jen všechno v pořádku :hug:

Snažím se být klidná me podbrisek boli malo většinou jsou to tupe bolesti a jen chvilinku a na toto tema hsem vedla prave rozhovor s gyndarkou uz pri prvni kontrole a rikala ze je to normální. A v pondeli jsem byla prave na kontrole a gyndarka rikala, ze to vypadá v pořádku, ze i srdicko krásně tluče. Ale je mi právě divné, ze jsem si jen kychla zabolelo to a nic vic. Ja jsem zacala v 5tt zvracet a vcera a dnes uz prave nic, ale návaly na zvraceni mam..
To je mi strasne moc lito :(

• Citovat
  • Nahlásit
1132
5.2.20 12:27

Ahoj, i já jsem takové pichani zažila. Především když jsem si třeba kýchla. To byla bolest. Ale začíná se ti vše natahovat a teď už tě vlastně s největší pravděpodobností po celou dobu těhotenství tě někde bude něco tlačit, bolet, natahovat. Pokud tě u toho neberou velké křeče do břicha či podbřišku a nekrvácíš, mělo by to být OK. Jinak to zvracení.. Buď ráda že nemáš takové potíže. Mě bylo jen špatně a těžko od žaludku od nějakého 6 do 10 týdne pak to úplně přestalo a pak cca od 12 do 14 týdne zase nevolnosti. Pak to zmizelo úplně. Zvracení přeci není příznak toho že je vše v pořádku :) držím palce a hlavně se nestresuj, miminku to nesvědčí. A pokud budeš hodně v nervech, zkus poprosit svoji dr o kontrolní UTZ zda je vše OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.20 12:28
@alifie píše:
Mě občas píchalo v podbříšku víceměně během celého těhotenství - stačilo, abych se převalila z jednoho boku na druhý - zřejmě se při tom vždycky naškubly nějaké příliš napjaté „nevímco“ kolem rostoucí dělohy. :nevim: Myslím, že pokud u tebe nedošlo k následnému silnému krvácení, tak je nejspíš všechno v pořádku, ale zjistíš to až při další prohlídce na gyndě. :hug: Pokud chceš spolehlivější informaci, tak zavolej na gyndu, popiš problém a zeptej se tam.Příspěvek upraven 05.02.20 v 12:20

Nene, me obcas pichne ale to je pry normální, ze se deloha natahuje.
Ne zadny krvaceni nezacalo.
No ja bych rada, ale moje gyndarka je tu jen v pondeli.

• Citovat
  • Nahlásit
414
5.2.20 12:31

No pokud nekrvácíte, tak je pichání, klidně i ostřejší, zcela v pořádku. A že už nezvracíte? Buďte ráda. Až přijde konec těhu, tak si ještě velmi ráda vzpomenete na to, že vás na začátku kdesi ostřeji pichlo a najednou jste přestala zvracet. Těhotenství je prostě jiný stav a k němu patří, že vše je najednou v těle jinak.

@Lucie1906 to vymizení příznaků není indikace, že se plod zrovna vám přestane (přestal) vyvíjet - ony ty hormony v těle pořád nějakou dobu kolují i po odumření plodu. Většinou vrchol je kolem 8 tt a pak začnou klesat, respektive se ustálí jejich hladina a s nimi u většiny maminek i vymizí zvracení, bolest prsou, klidně ze dne na den - tělo si na to prostě už zvykne. Předpodkládám, že kdyby vaše zamlklé těhotenství i nadále prosperovalo a nestalo se zamlklým, tak vám příznaky vymizí tak i tak. Důkazem je i to, že jsou ženy, které i po té, co jim plod zamlkne, pořád zvrací - zde si tělo na hormony ještě „nezvyklo“ a reaguje na jejich hladinu třeba tím zvracením či pnutím v prsou (to dělá i progesteron - produkovám žlutým tělískem, po 12 tt jeho funkci přebírá placenta).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.20 12:32
@Jessica4 píše:
Ahoj, i já jsem takové pichani zažila. Především když jsem si třeba kýchla. To byla bolest. Ale začíná se ti vše natahovat a teď už tě vlastně s největší pravděpodobností po celou dobu těhotenství tě někde bude něco tlačit, bolet, natahovat. Pokud tě u toho neberou velké křeče do břicha či podbřišku a nekrvácíš, mělo by to být OK. Jinak to zvracení.. Buď ráda že nemáš takové potíže. Mě bylo jen špatně a těžko od žaludku od nějakého 6 do 10 týdne pak to úplně přestalo a pak cca od 12 do 14 týdne zase nevolnosti. Pak to zmizelo úplně. Zvracení přeci není příznak toho že je vše v pořádku :) držím palce a hlavně se nestresuj, miminku to nesvědčí. A pokud budeš hodně v nervech, zkus poprosit svoji dr o kontrolní UTZ zda je vše OK.

Ufff, to se mi ulevilo, ze nejsem sama, ze nejsem blazen co se hlídá pri kazdem pichnuti :D Křeče žádný, bolest jako pred MS ale to pry je normální ani nekrvacim, coz jsem rada.
Ja jsem zacala zvracet od 5tt do 9tt a ted najednou nic..
Nejsem nejak nervozni spis jsem zvedava, jestli to mela. nektera z vas stejne nebo aspon podobné jako ja.:)

• Citovat
  • Nahlásit
5528
5.2.20 12:44

Klid, pichat všude možně i nemožně tě bude až do porodu. Plod je dobře chráněny. Já taky někdy šíleně kycham a vše je v pořádku. Já jsem zase u 1 tehu měla ze zacatku strach na wc víc zatlačit, abych ho nevytlacila což je samozřejmě taky nesmysl že :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.20 12:50
@JancaS84 píše:
Klid, pichat všude možně i nemožně tě bude až do porodu. Plod je dobře chráněny. Já taky někdy šíleně kycham a vše je v pořádku. Já jsem zase u 1 tehu měla ze zacatku strach na wc víc zatlačit, abych ho nevytlacila což je samozřejmě taky nesmysl že :lol: :lol: :lol:

Je to první tak asi proto blbnu pri každým píchnuti :/ :)
Popravdě ja mam taky strach na wc víc zatlačit :D

• Citovat
  • Nahlásit
4221
5.2.20 13:01
@Lucie1906 to vymizení příznaků není indikace, že se plod zrovna vám přestane (přestal) vyvíjet - ony ty hormony v těle pořád nějakou dobu kolují i po odumření plodu. Většinou vrchol je kolem 8 tt a pak začnou klesat, respektive se ustálí jejich hladina a s nimi u většiny maminek i vymizí zvracení, bolest prsou, klidně ze dne na den - tělo si na to prostě už zvykne. Předpodkládám, že kdyby vaše zamlklé těhotenství i nadále prosperovalo a nestalo se zamlklým, tak vám příznaky vymizí tak i tak. Důkazem je i to, že jsou ženy, které i po té, co jim plod zamlkne, pořád zvrací - zde si tělo na hormony ještě „nezvyklo“ a reaguje na jejich hladinu třeba tím zvracením či pnutím v prsou (to dělá i progesteron - produkovám žlutým tělískem, po 12 tt jeho funkci přebírá placenta).
:potlesk: :palec: úplně přesně. Kamarádce bylo pořád špatně, bolely prsa a měla zamlklé těh.

Ale jinak chápu, mě taky začalo být u druhého těhotenství v 8tt najednou dobře ze dne na den. Tak jsem se vystresovala, že jsem jela na kontrolní UZ…až cestou k dr. mi došlo, co mu vlastně řeknu, proč tam jedu - „pro divnej pocit“? No nakonec jsem řekla, že mám bolesti v podbřišku, dr. udělal UZ a tam krásný živý miminko :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama