Porod v OV - Fifejdy?

Anonymni
25.1.08 15:06

A co OV-Fifejdy?

Ahojky maminy,mám otázečku,mám 3týdny před porodem a jsem rozhodnuta rodit vOV-Fifejdách,myslíte že mé rozhodnutí je správné?Děkuji za každou odpověd.Magda

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

239
25.1.08 16:02

Zajimaji me teda odpovedi na tohle tema, protoze ja to mam taky v planu, sice na to mam jeste hodne casu, ale stejne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
25.1.08 17:25

Žádné odpovědi? Možná už tu diskuse je…
Rodila jsem na Fifejdách předloni a byla jsem moc spokojená. Vybavením teda na fakultku nemají (teď už asi ani zřejmě na Vítkovice), ale mají ohromně hodné sestřičky na šestinedělí, což jsem třeba zrovna o Porubě neslyšela. Měla jsem štěstí i na PA a porodníka (porodnici :) ).
Po porodu jsem měla se sebou dost problémů kvůli velké ztrátě krve a poklesu tlaku, ale sestřičky byly strašně milé, vstřícné, byla jsem jim moc vděčná.
Jinak jsem na Fifejdy šla mj. kvůli doktorce Liškové, která o sobě sama rozhlašuje, že rozkojí i tatínky (mého bohužel vynechala :twisted: ), ale to teda moc sympatická baba není :? . U nás naštěstí problém s nedostatkem mléka nebyl, spíš naopak, takže jestli bych něco změnila, nenechala už bych se zblbnout, že mám pořád odstříkávat, tak to tam mají asi naučené. Parádně jsem si tím rozjela laktaci.
Měla jsem i „kliku“ na jednu fakt hnusnou dětskou sestru (všude je někdo, že), ale jinak říkám, spokojenost veliká… aha, vlastně jsem zapomněla na dětské sestřičky, ty jsou tam strašně hodné, chovají se k miminkům moc hezky (kamarádka má podobnou zkušenost).
Tak přeju bezproblémový porod a zdravé miminko :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
25.1.08 17:48

Ahoj. Já jsem v porodnici na Fifejdách nerodila, pouze jsem tam byla týden asi ve 30 týdnu těhotenství kvůli tvrdnutí břicha a obav z předčasného porodu. Tak jsem tam zažila i jednu noc na společném předporodním pokoji. Já jsem tedy narazila na velmi nepříjemnou až sprostou porodní asistentku, asi jsem měla fakt smůlu. To vybavení je tam hodně špatné. Společný záchod spojený se sprchou pro celý předporodní pokoj, kde jsme trávily noc 5 ženských, je fakt síla. Unikal mi smysl, proč tam v té sprše byly balony, když téměř pořád byl někdo na záchodě. Kvůli rizikáči jsem pak rodila v Porubě a fakt fo nejde vůbec srovnat, a nejen to vybavení. Kvůli problematickému vyvolávání porodu jsem v Porubě strávila na předporodním pokoji 5 dní, tak jsem tam snad stihla poznat veškerý personál a na nikoho nepříjemného jsem nenarazila. Většina mých známých chválila Vítkovice, kde jsem původně také chtěla rodit. Jestli se ale zadaří ještě jedno mimi, rozhodně bych volila Porubu. Už proto, že kdyby bylo něco s malým, tak se o něj Porubě líp postarají a nebudou ho snad nikam převážet. Přeji Ti pohodový porod a hlavně zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
25.1.08 17:54

K tomu předporodnímu pokoji - my jsme platili, tuším, pětistovku za nadstandart, tj. vlastní pokojík, s vlastní sprchou a záchodem (přes chodbu teda). Za tatínka u porodu se platilo jen o stovku míň, takže to už bylo prašť jak uhoď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
25.1.08 17:55

V Ostravě neprohloupíš asi nikde… A na blbou (nebo špatně naladěnou) sestru nebo doktora můžeš narazit kdekoli…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
25.1.08 18:38

V Porubě je pět porodních boxů se záchodem a sprchou, takže úplné soukromí. A bez placení nadstandartu. Prý je v jednom i vana pro porody do vody. Na Fifejdách mi přišlo, že tlačily rodičky k tomu, aby povolaly partnery k porodu až těsně před koncem porodu, protože tam vlastně partneři nemají moc možnost být s ženou delší dobu, když není nadstandart volný. Byla jsem ráda, že v Porubě mohl být manžel u mě téměř celou dobu porodu, moc mi pomohly jeho masáže při křížových bolestech. A samozřejmě nejen to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
25.1.08 20:00

Taky jsem rodila v Porubě, vybavení naprosto bezkonkurenční, nedokážu si představit, že bych se polonahá šourala někam na chodbu do sprchy či WC nebo že by se mnou manžel nemohl být celou dobu a pomáhat mi… Doktoři taky skvělí (a že se jich tam na mně vystřídalo :wink: ), mladé sestřičky úžasné, starší vesměs protivné (nechci se nikoho dotknout, ale bylo to tak, jasně že ne všechny…)
Protože malá měla po porodu taky problémy, už teď vím, že druhé dítko budu jednou rodit taky v Porubě, kvůli vybavení…
Na Fifejdách rodilo docela dost známých a nevím o nikom, kdo by si nějak extra stěžoval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.08 20:25

hledej a něco najdeš

Tady máš diskuzi, která tady proběhla o porodnicích v Ostravě. Najdeš tam hlavně Porubu a Vítkovice, ale i zmínku o Fifejdách.
Stačí trochu pohledat v diskuzích......
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
25.1.08 21:08

Ahoj, já si vybrala Fifejdy, protože jsme měli plánovaného císaře a měl mě operovat primář - to byl první důvod a druhý byl kvůli kojení - se kterým bývá po císaři problém, věděla jsem, že mě nenechají odejít, pokud kojit nebudu :wink:
Byla jsem spokojená, pořád je to jen nemocnice, ale do POruby bych asi nešla.
POtřebovala jsem pomoct s malým po operaci a na to by sestry v POrubě čas neměly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
25.1.08 21:18

Re: hledej a něco najdeš

čertík-bertík píše:
Tady máš diskuzi, která tady proběhla o porodnicích v Ostravě. Najdeš tam hlavně Porubu a Vítkovice, ale i zmínku o Fifejdách.
Stačí trochu pohledat v diskuzích......

Vtip je v tom, že většina informací je dost stará, něco už dávno není pravda (přinejmenším v těch Vítkovicích, kde jsem 2× rodila) a 1 nový příspěvek do staré diskuze s prosbou o aktuální info ji obvykle nezresuscituje. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.08 12:58

No maxiku, myslím, že přece jen některé informace o fifejdách tam najde, a ono se až tak moc nemění. Někomu se nelíbí personál tam, či tam. Někomu naopak ano, takže základ by se tam snad dozvědět mohla.
A nevím co je špatného na to, když se dá odkaz na jinou diskuzi, kde si může taky lecos přečíst a kromě těch odpovědí tady.
Ale já jsem vlastně zapoměla, cokoli napíši, je vlastně špatně, co? Kdyby to napsal někdo jiný, tak budiž, ale protože jsem to napsala já, tak už z principu s tím nebudeš souhlasit, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13996
26.1.08 13:15

ne, ani tato diskuse není o tobě

Mění se toho dost. Např. ve Vítkovicích od loňska zcela nové sály a spol. Takže teď bych ráda zkusila Vítkovice.
Ono je to fakt těžko radit, někdo má třeba smolíka na nepříjemnou službu a pak ten zážitek stojí za prd. Ale k té Porubě - co jsem slyšela, specializují se na problémové porody (a bezproblémovým rodičkám se naopak až tak nevěnují), takže pokud něco takového očekávám, šla bych určitě tam. Pokud mi jde ale o to, aby se mi po porodu sestřičky věnovaly, aniž by k tomu byl extrovní zdravotní důvod, tak zvolím Fifky nebo Vítkovice.
Přiznávám, že z těch porodních pokojíčků v Porubě člověk padne na zadek (obešla jsem si všechny tři porodnice, ale bylo to v roce 2006 a teď už to, jak říkám, třeba ve Vítkovicích vypadá úplně jinak).
Jelikož jsme ale žádné problémy s miminkem nečekali, upřednostnila jsem před špičkovým vybavením lidský přístup.
Ale jak psala Lesina - žádná z těch porodnic není špatná, na všechny jsou velmi dobré reference, teď je ideální, aby se člověk trefil do toho, co zrovna on bude potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.08 13:22

to mi nevadí ale tobě asi jo

Jo a ještě je tady vysvědčení porodnic tam se taky možná něco dozvíš o porodnicích v Ostravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
26.1.08 15:41

Ahoj, taky mám tři týdny před porodem a taky zřejmě půjdu na Fifejdy. Opět :) Už jsem tam rodila syna. Měli jsme teda štěstí, že v ten den jsme rodili sami takže nebyl vůbec problém aby tam byl manžel celou dobu se mnou. Porodní asistentky hodné a dr. super, ale jak říkám nevím jak by to bylo kdyby nás tam bylo zrovna víc. Rozhodně bych něchtěla trávit první dobu porodní bez manžela :(
Maminy, které rodily na Fifejdách si to většinou chválí. Stížnosti jsem zatím slyšela jen od těch, které tam nerodily, ale od někoho slyšely… :wink: No a co se týká personálu tak na nepříjemné lidi můžeš bohužel narazit všude :? Na Fifejdách taky nebyly všechny sestry na šestinedělí zrovna nejmilejší, ale to je všude.

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama