A co teď? Mladá, zamilovaná a blbá...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 19:27
A co teď? Mladá, zamilovaná a blbá...

Ahoj, vůbec netuším, jak začít, aby to nebylo moc dlouhé…
Se svým přítelem jsem 4,5 roku (mě je 22, on je o rok starší), dva roky spolu bydlíme a nedávno jsme si koupili byt na hypotéku cca 30 km od Prahy.

Před cca měsícem jsem změnila zaměstnání a jakmile jsem z práce odešla, začaly se projevovat city od teď již bývalého kolegy… začaly jsme si více psát (vždy jsme spolu měli super vztah a dost jsme se v práci nasmáli), zašli jsme spolu už párkrát i na skleničku a vlastně jsme zjistili, že nás to k sobě táhlo už od začátku, jen jsme si to nepřiznali a spíš si z toho dělali srandu. Můžu s ním mluvit o všem, vždy mě vyslechne, pomůže… příteli když něco říkám, většinou mě v půlce věty přeruší, protože ho třeba zaujme něco v televizi a to je přeci důležitější…

Dostala jsem se do fáze, kdy nevím co dál… s přítelem je to někdy lepší.. někdy horší… nejhorší je, že se pohádáme, já jsem smutná, naštvaná a on si to ani neuvědomí, nevšimne si to a má pocit, že náš vztah je vždy super, i když já to tak nevidím…

Nevím, jestli chci poradit… vypovídat se… ale toto je situace, o které vlastně s nikým nemůžu mluvit…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6594 příspěvků 16.12.17 19:33

Ne vždycky je tráva u sousedů zelenější. I když to tak vypadá.
Otázka je jestli je to s přítelem horší teď, když máš „srovnání“. A nebo to bylo i dřív. Pokud ano, pak nevím, na co byt na hypotéku.

Tableta
Závislačka 4118 příspěvků 16.12.17 19:34

Podle mě tě jen pálí dobré bidlo. Víš, ze začátku je to s každým krásný, i kdyby to byl násilník a já nevím, co ještě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 19:38

Vždycky jsem čekala to, co se ode mě očekávalo… to, co bylo „správné“… proto bylo nějak logické, že když jsme s přítelem už delší dobu, tak si koupíme byt… a hlavně co si budem povídat, ono je lepší platit hypotéku, než nájem (dva roky jsme platili v Praze nájem), teď platíme hypotéku a do Prahy dojíždíme…

S přítelem je to jak na houpačce, někdy super, někdy jsem z něj celkem zoufalá… on hodně pracuje, takže já většinu času trávím sama…

P4ja
Kelišová 6594 příspěvků 16.12.17 19:42
@Anonymní píše:
Vždycky jsem čekala to, co se ode mě očekávalo… to, co bylo „správné“… proto bylo nějak logické, že když jsme s přítelem už delší dobu, tak si koupíme byt… a hlavně co si budem povídat, ono je lepší platit hypotéku, než nájem (dva roky jsme platili v Praze nájem), teď platíme hypotéku a do Prahy dojíždíme…S pří­telem je to jak na houpačce, někdy super, někdy jsem z něj celkem zoufalá… on hodně pracuje, takže já většinu času trávím sama…

A ty myslíš, že s tím novým to bude pořád tak super?? Pochybuju, teď dělá to, co ví, že se ti líbí. Ale co potom??
A jinak to tak v dlouhodobém vztahu bývá, že někdy je líp, jindy hůř. Obvzlášť když to ještě porovnáváš s nějakým poblouzněním.

jestericka34
Nováček 16.12.17 19:48

A co si s přítelem pořádně promluvit? Říct mu co ti vadí, co po případě vadí jemu a pokusit se to nějak vyřešit. A s tou prací, jak by jsi si to představovala? Manžel je od rana do večera taky v práci, taky jsem na děti většinou sama, ale co se da dělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 19:49

Nešla bych hned do vztahu s novým… nechtěla bych jít ze vztahu do vztahu…

Spíš přemýšlím, zda zůstat s přítelem… nebo od něj odejít a zůstat nějakou dobu sama… najít si nějaký malý byt v pronájmu… platit půlku hypotéky… a prostě přijít si sama na to, co vlastně chci a s kým chci být…

„ten nový“ moc dobře ví, jak se cítím, sám mi říkal, že by mi moc přál, abych byla s přítelem štastná, že s ním štastná určitě nebudu, že pro mě není perspektivní apod… ale přitom mi říká samé krásné věci… at se rozhodnu pro cokoliv, podpoří mě…

Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 19:51

@jestericka34 Snažila jsem se s ním o tom mluvit, ale nejde to.. bud mě prostě nevnímá, nebo se hned urazí… pohádáme se… pak se ignorujeme a pak on se najednou tváří, jak je vše v pohodě, protože umí hodně rychle přepínat náladu, ale to já neumím.. a tobě nevadí, že je pořád v práci?

Z.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 16.12.17 19:54

Přestaň se vídat s kamarádem a zaměř se na vztah, takhle těžko zjistíš, co vlastně chceš.

jestericka34
Nováček 16.12.17 19:59
@Anonymní píše:
@jestericka34 Snažila jsem se s ním o tom mluvit, ale nejde to.. bud mě prostě nevnímá, nebo se hned urazí… pohádáme se… pak se ignorujeme a pak on se najednou tváří, jak je vše v pohodě, protože umí hodně rychle přepínat náladu, ale to já neumím.. a tobě nevadí, že je pořád v práci?Z.

Protože je ještě mládek nevyzralej. A co mužu dělat? Máme dvě děti a třetí cestě, hypotéku za nas taky nikdo platit nebude. A myslim ze to tak mam spoustu chlapů, co mají rodinu. Proste ma casove náročnou práci a jezdi po všech čertech. A raději to nez mit doma darmožrouta co nic nedělá, jak uz jsem u kamaradek zažila. Omlouvám se za překlepy, ale me to nejde opravovat musím mazat celej text. Mobil :zed:

M-A
Kecalka 176 příspěvků 16.12.17 20:47

Vybavilo se mi… doma mam 80%, ten druhy ma 20% co chybi prvnimu, opustim prvniho a zjistim ze vlastne druhemu chybi 80%
Nebo tak nejak to je ne? :roll: :think:

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 16.12.17 21:47
@Anonymní píše:
Vždycky jsem čekala to, co se ode mě očekávalo… to, co bylo „správné“… proto bylo nějak logické, že když jsme s přítelem už delší dobu, tak si koupíme byt… a hlavně co si budem povídat, ono je lepší platit hypotéku, než nájem (dva roky jsme platili v Praze nájem), teď platíme hypotéku a do Prahy dojíždíme…S pří­telem je to jak na houpačce, někdy super, někdy jsem z něj celkem zoufalá… on hodně pracuje, takže já většinu času trávím sama…

Tak je hlavně potřeba si utřídit vztah s přítelem a sebe sama.
Není dobré dělat to, co je správné, ale to, co ty cítíš jako správné pro sebe, co cítíš srdcem, že to takhle chceš. Že je často v práci - to je spousta chlapů, ale jde o životní priority, názory, hodnoty, a schopnost navzájem komunikovat, vnímat toho druhého, nepohrdat jeho pocity, ale vyslechnout je, snažit se najít řešení… budeš si muset přítele zhodnotit po těchto všech stránkách, protože jestli nekomunikuje, uráží se, a jestli to dělá takto pořád.. tak je to naprd.

Josef_t
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 16.12.17 22:46
@Anonymní píše:
@jestericka34 Snažila jsem se s ním o tom mluvit, ale nejde to.. bud mě prostě nevnímá, nebo se hned urazí… pohádáme se… pak se ignorujeme a pak on se najednou tváří, jak je vše v pohodě, protože umí hodně rychle přepínat náladu, ale to já neumím.. a tobě nevadí, že je pořád v práci?Z.

I když je to těžké mluvte spolu. Je možné, že se cítí podobně jako Vy a pak je rozchod to nejlepší. Je možné, že ten nesoulad je na Vás, ale to je vždy těžké přiznat. Jo možné, že je to celé jen hloupé nedorozumění.

jirka3
Kecalka 115 příspěvků 16.12.17 23:06

Udělej to co cejtíš srdcem, neohlížej se na to co „je správné“ a co „očekvává okolí“. Je to tvůj život. Já taky v podstatě celej život jedu podle toho co je správné, a štěstí to nepřináší.

Trinnity
Povídálka 32 příspěvků 16.12.17 23:12

Já si myslím, že s každým klukem se kterým budeš delší dobu, tak po určitý době to nebude úplně super. Vztah pak trochu přechází do stereotypu, opadne zamilovanost. Začínáš si více všímat chyb, příchází povinnosti a starosti. Pak se objeví někdo nový. Ten ti najednou přijde,,mnohem" lepší. Větší sranda, je milejší, pozornější. Začneš se zamilovávat, srovnávat a jsi v pasti. Rada: za mne? Já k tomu nikdy nedala příležitost. Číslo jsem nedala, na FB zprávy neodepisovala. Na schůzku nešla tudíž jsem to naštěstí nemusela řešit. Ty už jsi do toho spadla tak je to těžší. Myslím že teď už ti to nikdo nevymluví a na partnerovi budeš vidět čím dál více chyb. A vztah bude čím dál chladnější. Ale je to tvůj život a pokud myslíš, že budeš šťastnejší :)…Tohle už jsem viděla mockrát je to jak přes kopírák. Tak popřeji Hodně štěstí :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Udata Soukup brání svou paní: Jdi do pr*ele, vzkázal „zlořádovi“ Novotnému

Středověk je sice dávno za námi, na událostech uplynulých dní se jasně... číst dále >

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >