A je to tady ozval se mi "tatínek" malého

8.10.19 15:33

A je to tady ozval se mi " tatínek" malého

Ahojky maminky potřebuji radu, ale asi bude lepší rovnou zajít za nějakým právníkem, nebo na sociálku. Ozval se mi otec malého, že chce kluka na víkend. Já mu řekla, že rozhodně nepřipadá v úvahu, že jestli ho chce vidět, víme kde bydlíme, tak že muže přijet, že mu nebraním, ani nikdy nebránila, ale že na víkend rozhodně ne. On by se o malého rozhodně nepostaral, to za prvé a za druhé je mu teprve půl roku, rozhodně ho neopustím, jen proto, že si pán něco usmyslel. On hned začal vyhrožovat sociálkou a soudama. Upozorňuji, že malého od porodu viděl jednou to jen kvůli tomu, že jsme se náhodně potkali. Rozhodně mi na něj nezaplatil ani jednou žádné alimenty ani nic takového, není ani v rodném listě. Bylo moje rozhodnutí si malého nechat, on ho nechtěl a poslal mě na potrat. Pak se trochu srovnal a koupil nám za 6 tisic kočárek, ostatní výbavu jsem kupovala sama nebo moje rodina. Řekl, že se o malého bude nějak starat, ale že v rodném listě být nechce. I jsem stím souhlasila, protože jsem přesně věděla, že by si pak malého víc nárokoval a dělal mi přes něho peklo, a to mi za pár stovek fakt nestojí. Teď co stím rozhodně mu ho na víkend dávat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

497
8.10.19 15:34

Presne tak, pokud neni v RL nema narok na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6081

Pokud není v rodném listě, tak nemáš nárok na alimenty, ne? A on zase na dítě. Musel by si to soudně vymoci a to mi u tohohle typu otce moc nesedí. Spočítej mu, kolik by ti cca musel platit alimenty, až si nechá určit otcovstvi, a ono ho to přejde. Opravte mě někdo, jestli se pletu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046

V rodnem liste v tuto chvili neni. to je dobry. on to muze vzit k soudu a nechat se tam zapsat, bue to ale chvili trvat. a znamenalo by to pro nej platit pravidelne alimenty a podloru i tobe, bez opravdu za pravnikem a domluvte si postup. presne tomu nerozumim. zase by bylo lepsi to vyresit nez malemu budou 3, pak hrozi stridavka, mozna bych mu pak rekla, co to lbnasi byt v rl a jake naklady to pro nej bude znamneat a e pokud chce, muzete to samozrejme udelat. uvidia jak zareaguje. jinak neni duvod mu dite davat, pokud dle zakona neni jeho otec. pokud by se, u neco stalo v jeho peci, budes za to trestne odpovedna,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169

@zuzik1221 pokud neni v RL, neplati alimenty..vubec bych ho neresila.. muze se ohanet socialkou a soudama, ale to by musel na test otcovstvi a pak by musel platit i alimenty.. co je to za cloveka, ktery se pul roku nezajima a najednou ho chce na vikend? Vi co vubec takova starost obnasi..boze :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
8.10.19 15:37

V tuto chvíli je to pro dítě cizí člověk a může se stavět na hlavu a nezmůže nic.

Ovšem může se domoci zjištění otcovství (přes soud) a pak by už mohl žádat o styk s dítětem, OSPOD by určil jak často na jak dlouho, rozhodně by to nebylo okamžitě na celý víkend.
Ale v tu chvíli by pro něj platily i povinnosti otce - tzn. alimenty na dítě, případně i na tebe. A vše i zpětně.

• Nahlásit
  • Citovat
1046
8.10.19 15:38

@Lalelale To jo, ale chtelo by to fakt probrat s pravnikem. on opravdu muze o to otcovstvi zazadat a je lepsi ty kroky dobre promyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
8.10.19 15:40

@Neuz takovych je:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2010
8.10.19 15:40

Nemusite vubec nic. Nema na nej zadne pravo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
8.10.19 15:41

Není v rodném listě takže si vůbec nemá co dělat nějaké nároky. A ještě vyhrožovat :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21646
8.10.19 15:42

Půlroční na vikend určitě ne. Jako jasně, ty jsi máma, můžeš dát dítě komu uznáš za vhodné ( prarodiče, kamarádka..) ale nemusíš jen proto, že někdo chce. Navíc ani není v RL ani se nijak nepodílí na péči. Takže správně, ať se přijde podívat k vám..a časem se uvidí třeba. Do RL ho můžeš zapsat i později, a bude mít všechna práva a povinnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
8.10.19 15:42

@KaroliS idioti.. nevyzraly…pardon

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 15:43

Od huby řečeno, ať si trhne…je sice jeho biologický otec, ale to by se taky tak musel chovat (i ty alimenty by musel platit). Ať si klidně vyhrožuje soudy, nejsem sice právník, ale stejně by musel být pod dohledem (a rozhodně u půlročního dítěte, které je asi i ještě kojené, by to jinak nešlo)…bacha na únos! Dobrý krok zajít za právníkem, ve městech bývají i bezplatné právní poradny, tak to zajděte. A co to, že se najednou začal zajímat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
8.10.19 15:43

Má smůlu. Není v rodném listě, před zákonem tedy není otec. Ano, může se soudit, že otcem je. Pak by ale musel platit alimenty, a to i na tebe do 2 let věku dítěte. A to i zpětně. A styk by rozhodně neměl na zapískání, když se prokazatelně nestaral a neměl zájem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
8.10.19 15:45

@Neuz Zase lepsi, nez tatinek, co mu ses putna, ale v rl byt chce a dite si narokuje. Idiot to muze byt tez. Akorat ze ti dela vetsi peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama