Nový partner a má dítě

Anonymní
24.3.21 07:38

A je to tu! Novy partner a me dite

Tak po roce jsme se domluvili ze se sestehujeme. Mam 7 letou dceru. Tata funguje porad na jednicku. Novy pritel deti nema. O vikendu uz budeme vsichni spolu bydlet u neho. Mam dceru kdyz mam volno jinak delam smeny 12 h a dcera je u taty, takze si pritel od nas odpocine 😁 spis nevim jak se mam chovat. Jasne ze dceri nebudu ustupovat kdyz uvidim ze dela neco co nemuze. Musim byt asi spravedliva. Casto se pristihuji ze kdyz ji pritel okrikne tak mam tendenci se ji zastavat i kdyz vim ze pritel je v pravu. Asi to bude chvilku trvat nez si vsichni sedneme. Jakych chyb se vyvarovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3819
24.3.21 07:45

Mám kamaráda, který si jako dospělý dovolil dceři své přítelkyně taky něco říct. Nic hroznýho…Paní mi řekla, že není její otec, tak ať se k tomu nevyjadřuje. Už spolu nejsou a důvod rozchodu byl tento. Dřív se na výchově podíleli všichni. Široká rodina, učitelé, vychovatelky ve družině a i náhodní kolemjdoucí byli všímavější. Dneska se dětem nesmí nic říct a za mě je to škoda. Můj syn je hodný, je mu 6 a neví, co je pohlavek, natož dostat na zadek. Nejsem nějaká drsná matka, ale úcta k dospělým a přejímat to dobré, na to nestačí jen - počkáme až přijde maminka a ona to vyřeší. Takže je dobře, že svoje tendence potlačuješ. Osobně bych si s partnerem, aspoň co jde, vyjasnila dopředu…a asi i s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.3.21 07:46

Já myslím, že první chyba už je to, že se stěhujete k příteli do bytu, tudíž holka přijde o svoje a vy tam budete "na návštěvě ". A když to neklapne, tak co? Podle mě má mít dítě jistoty, takže přítele bych spíš přistěhovala k sobě, abych ho mohla i odstěhovat, kdyby to nešlo.
Jinak si myslím, že přistupovat k tomu velice opatrně a citlivě, bude to pro dceru těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.3.21 07:49

V zásadě byste měli byt v přístupu k ni zajedno, tzn. nedohadovat se před ní, že jeden z vás říká nějakou blbost, jakoze “co ji to říkáš, to je nesmysl, nech toho” a tak. Před ni se podpořit a pak si to případně vyrikat bokem ;) jinak z vás bude tak akorat mit srandu a hlavně z muže, kdybys ho před ni napomenula v její prospěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
24.3.21 07:59

Mam kamaradku, ta se taky takhle stehovala z laskou, dceri bylo 5. Pak bylo po lasce a ze dne na den nemela kam jit. Skoncila tehdy v nejakem mestskem byte, to ted fakt nehrozi, n atyhle byty se ted ceká roky, jeji holce uz je ted 24. Kratce na to si nasla byt a rika, ze kazda zenska se musi o sebe postarat sama a na nikoho nespolehat, mit se kam vratit, ze to byl tak hrozny pocit, ze si slibila, ze uz nic takoveho nechce zazit. Tes je uz vdana a plrad ziji v tom byte, je psany na ni, a rika kdyby to neklaplo, pujde on.
Zbystři, pokud dcera bude chtit vic a vic zustavat u otce. Otazky vychovy a co a jak jste predpoklam s novym probrali, tak good luck.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
24.3.21 07:59

Uz po roce? A k nemu? Hura!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
24.3.21 08:05

Ja bych tedy po roce vztahu chlapa dítěti asi teprve představila, ne se hned stehovala a to ještě k němu. Ses odvážná… nebo to nedomýšlíš. Zkusila bych najít něco, diky čemu tu změnu bude dcera vnímat pozitivně. Pak by nemusel být problém. Co ona na to vůbec rika? Jak často je u tebe? Bude tam fakt bydlet nebo si tam bude i po X letech připadat jak na návštěvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.3.21 08:13

My jsme se se synem taky stěhovali za mužem a vše v pohodě, a taky to bylo po roce :nevim: V určitém věku už není moc na co čekat. Zase z toho nedělejte takovej horor holky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 08:13

Po jake dobe a kam se stehuji asi resit nemusite. A pokud by to dopadlo tak ze by to nevyslo, tak jsem financne zajistena abych si nasla neco jineho. A o svoje neprijde, zarizujeme ji pokojik, dalsi pokojik ma u taty, prestehovaly jsme se kousek dal, takze skola a kamaradi ji zustanou. A nastehovat k sobe neslo, prodavali jsme byt, takze jsme si rekli ze to zkusime.

Souhlasim s tim, nedohadovat se pred ni. Ja jsem clovek co si rad o vsem promluvi i s dcerou mame takovy vztah. Vim ze to nebude vzdy ruzove.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 08:17

@Midaku Bude tam bydlet, delame ji novej pokojik. Ona s tim nema problem, tesi se na pokojik a partnera uz poznala, takze treba vi, ze ona je neporadna a pritel ma rad poradek, takze to si uvedomuje, sama mi to rekla, ale to ji jen prospeje protoze exmanzel mi v tady tom moc nepomahal.

• Citovat
  • Nahlásit
2019
24.3.21 08:19

Ty jo, tak do tohohle bych nikdy nešla. Mám teda děti zatím malé, v létě 2 a 3 a jsem s nimi sama. Teď jsme v pronájmu a až se vrátím do práce, tak udělám všechno proto, abych dětem zařídila naše společné vlastní bydlení a i kdybych měla chlapa, tak buď bude za námi jen docházet nebo se nastěhuje on k nám do mého, ale v životě už se nebudu já stěhovat k němu. Děti jsou pro mě přednější a nejdůležitější a přesně jak tu někdo psal, nechci aby přišly o to svoje kvůli nějakému typku, který tady stejně zas za dva roky nebo za tři nemusí bejt :-D už budou mít asi i tak dost propletenou hlavu, že máma není s tátou, ale s někým jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 08:22

@Zoe1 diky za odpoved na zadane tema :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2019
24.3.21 08:41
@Anonymní píše:
@Zoe1 diky za odpoved na zadane tema :lol:

Není zač :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
24.3.21 08:42

Ja vim, ze se ti to nelibi poslouchat a radsi bys slysela, ze vse bude super. Ale to musis na Koníka.
Je fajn, ze dcera pritele uz poznala. Ty se pristihujes, ze se ji musis zastavat. Hlidas se. To neni ok. Prvni 3 mesice nastanou nejake treci plochy, ale to se ustoji, protoze jste se zrovna sestehovali a chcete, aby to fungovalo. A pak se to rozjede. Uvidis sama. On se nebude chtit pretvarovat a ty uz taky ne. Holka neuklizi a on bude na poradek o to vic vysazenejsi.
Musite komunikovat a dodrzovat nastavena pravidla. Pak to muze vyjit. Byt je prodany, stejne nemas jinou moznost. Jestli nam sem za rok napises, ze je vse super, budu ti to přát. Jestli to budes cist jina maminka, ktera se rozhoduje delat neco podobneho a jeste to prehodnoti, jenom dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24104
24.3.21 08:44

V čem jí okřikuje? Jestli se ti to zdá přes čáru, tak mu to řekni v soukromí, určitě né před dcerou, je fajn táhnout za jeden provaz, děti pak ví, co můžou a co nemůžou.

Já se taky sestěhovávala s bezdětným, už v začátcích vztahu jsem mu řekla (bylo vidět, že je z dítěte mírně nervozní), že syn má tátu a já sem plně připravená syna „vychovávat“ ve spolupráci s jeho otcem, takže mi v začátku bohatě stačí, když se „chlapi“ budou vzájemně respektovat. Co bude dál, se uvidí.

Postupně se to tak nějak vyvinulo, bydlíme spolu půl roku, oba, malej i velkej, bych řekla, že si sedli v pohodě. Přítel už samozřejmě občas něco výchovného pronese, je s ním, když jsem v práci třeba. Synovi jsem vysvětlila, že strejdu bude poslouchat stejně jako mě.

Ale přítel není ten typ, co by zvyšoval hlas nebo nějak sekýroval, myslím, že to pořád funguje na tom původním - respektovat, nebuzerovat, spoustu těch „nepříjemných výchovných věcí“ vyřídím já.
Mě taky séře, když se u pana otce do výchovy cpe nextka víc než je vhodné :lol: :lol:

Takže pak už jen záleží, jak si sednete vy dva jako partneři. Jeslti zakladatelko už teď víš, že v něčem je hodně jinde než ty, tak to dobudoucna může dělat problémy…Tak se na to připrav a na čem jde, se domluvte už dopředu. Takovej základ, jako je chod domácnosti, povinnosti atd, si klidně můžete domluvit hned na začátku a né mít pak oči pro pláč, že ti pedantskej partner neúměrně sjíždí dítě kvůli ponožkám vedle postele, například… :roll:
A větu „ono jí to jen prospěje“, tu prosim tě neříkej. Tvůj přítel (a dceřin otčím) tam není od toho, aby vyrovnával tvou nedůslednost v některých věcech (to není vůbec myšleno zle, jen prostě, aby místo parťáka neměla dcera ve tvém příteli jen Heroda)

Příspěvek upraven 24.03.21 v 09:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat