A zase to jídlo - batole

3246
22.6.13 23:31

A zase to jídlo - batole

Holky, prosím o radu.

Nejsem zrovna extra kuchařka :), problém je, že nechci trávit celé dopoledne v kuchyni. Druhý „problém“ je, že malá má pár potravin, které pozře a jinak smolík. Nakoupila, či dostala, jsem asi pět dětských kuchařek, ale žádná sláva to není, když se používá kečup, hořčice apod.

Proto má prosba zní, existuje nějaká „zdravá“ kuchajda pro batolátka? My s manželem už nemůžeme těch pár jídel, co malá jí, ani vidět, malá nemá ráda ani kaše, sladká jídla, maso, domácí koláče, jogurty, přesnídávky, ovoce… Vždy je u něčeho jedna výjimka, jenže tu nepozře každý den…

Tak jsem si říkala, že když už nic nejí, tak aspoň my můžeme zdravěji. Jsem zastáncem „přirozena“, takže žádné „éčkové“ bujony apod. u nás nenajdete, bylo to hlavně kvůli dcerčiným zdravotním problémům.

Holky, mamky, existuje nějaká kuchajda, která se vám osvědčila?

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
chatwenna
22.6.13 23:32

Nechci rypat, ani byt zla… Ale mozna bych spis nez na kucharce zapracovala na dceri :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3246
22.6.13 23:39

@chatwenna

Jj, to se snažíme, jenže u nás je problém, že do 16ti měsíců nesměla nic (KB, vejce, ryby, ex. ovoce), asi jsme propásli ten vhodný čas. Pak primař zavelel, že zkusíme, jak na tom trakt je, malá se chytila jen v pár věcech, zbytek odmítá. Vlastně takhle bojuju asi osm měsíců. Nenutím, nic jiného nedám, ale je Nutrilonová, ke sváče má rohlík, ten miluje, nakrájím ovoce, zeleninu, je připravená přesnídávka a Tvaroháček, křupky… Nedávám vše najednou, ale nabízím. Většinou vezme Tvaroháček (jediný mléčný výrobek, který jí) a rohlík.

Nejsi zlá, ale mně už hrabe. Ona vždycky ochutná jednu dvě lžíce, ale pak řekne ne a pusinky neotevře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
22.6.13 23:45

@Silky123 To je mazec… by me jeblo.. Ale jsi dobra :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1532
22.6.13 23:47

@Silky123 : Ahoj, koukám, že bojujete stále a se vším :mrgreen:. Napiš aspoň příklad jídelníčku, nebo hlavních jídel, co malá teda vůbec jí :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
22.6.13 23:50

@chatwenna

Holka zlatá, díky, ale nejsem, pořád mi šibe, začala jsem nesnášet vaření. Sice je to tak hodinu denně, ale opravdu ho nenávidím, protože maličká to ochutná a řekne ne… Vymalováno. Mám hromadu koření, aby to chutnalo, opravdu to je dobré, tedy na mé „kvality“…

Už se mi nechce vařit a přemýšlet. Jiné mamky vrazí dítěti cokoli a ono baští, já chodím na písek s batůžkem jídla, malá nechce (tedy jen rohlík a křupky), ostatní děti stojí kolem nás a jedí naše jablíčko, okurky apod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
22.6.13 23:53

@teta 278

Je to sedm jídel

Bramborová kaše, šunka, petržel
Rajčatová omáčka, hovězí, těstoviny
Brambor, špenát, vejce
Brokolice s masem (rýže, brambor, těstoviny)
Omáčka Bolognese
Dušené maso s rýží
Vepřové na rozmarýnu a tymiánu

Přílohy jen tři, ostatní odmítá, zkoušela jsem čočku, kuskus, jáhly. Ona ani ta rýže nic moc. Jen brambory a těstoviny.

Bojujeme pořád a stále, někdy si říkám, že toho na jednoho prcka a rodinu je dost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
22.6.13 23:58

Nejvíc mě štve, že ostatní pidilidi se derou, aby dostali sýr, zeleninu apod., mamky říkají ne, protože za chvíli bude večeře. Malá mi „nahlásí“, že má hlad, já nabídnu jídlo a malá řekne ne, vezme si třeba trochu okurky, vyjímečně si kousne do tvrdého sýra, tak 1× za 14 dní. Jídlo od oběda nechce, polívky taky ne. Na to, že má 15 kg na skoro dva roky, si říkám, že to má z mlíka, rohlíku, těstovin.

Ale asi je to tím, že ji pořád díky zdr. stavu pozoruju. Když začala nedávno zase blít, tak jsem se orosila a vyrazila směr mudr. Ta se taky orosila, protože je to bývala mudra v nemocnici, takže náš případ zná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
22.6.13 23:58

@Silky123 Napadlo me par bezmasych a nesladkych jidel, co bastil rad synovec, kdyz byl trpaslik…

Spenat s vajickem a bramborem (jako starsi volioko, jako maly natvrdo)
Rybi pomazanka a lučina
Brokolicove nakypy se sunkou, syrem a bramborem
Kvetakove placicky s bramborem (kvetak uvarit, rozmackat, smichat se dvemi-tremi zloutky, sul, pepr, kmin, zelene bylinky, hladka mouka do hustka, vyslehat bilky, opatrne zamichat, smazit male placicky)
Cuketa a lilek pecene na pecicim papiru, olivovy olej, sul, bylinky

A ruzne omacky - rajska z pasirovanych rajcat, koprovka, houbovka…

Ja delavam neco na zpusob svickove, ale z jakehokoliv masa… Maso bys male samozrejme nedala, ale mela by v omacce aspon ten vyvar, k tomu treba testoviny..

Verim, ze vetsinu toho, co jsem napsala uz jsi davno vyzkousela, ale aspon jsem to zkusila :)

• Citovat
  • Nahlásit
3880
22.6.13 23:59

@Silky123
tak to je ještě hezký, syn jí jen červené obědy. Takže rajská. Ale poslední měsíc akceptuje i vínovou, tak barvím řepou. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
23.6.13 00:04

@chatwenna

Jsi zlato, díky, ryby nejí a lučinu už vůbec ne, nákypy jsou moc „suchý“, tím pádem ani placky. Rajskou nerada, jen rajčatovou, koprovku nesnáší.

Jsi moc laskavá, sladký jídla nejí vůbec. Jen jsem s dovolením napsala, co nejí. Spíš si myslím, že ten správný miminkovský věk jsme fakt propásli, protože když jsme začali s příkrmy, sápala se po všem, jenže to nesměla, museli jsme čekat, jak se dovyvine zažívací ústrojí… Pak jsme začali zkoušet a už to nechtěla, ochutnala každou novou potravinu cca 20×, vyplivla a konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
23.6.13 00:04

@karamellka

Ještě toho trochu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
23.6.13 00:06

@Silky123 A myslis, ze zadne takove obdobi uz neprijde???

• Citovat
  • Nahlásit
chatwenna
23.6.13 00:07
@karamellka píše:
@Silky123
tak to je ještě hezký, syn jí jen červené obědy. Takže rajská. Ale poslední měsíc akceptuje i vínovou, tak barvím řepou. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
226
23.6.13 00:09
@Silky123 píše:
Holky, prosím o radu.

Nejsem zrovna extra kuchařka :), problém je, že nechci trávit celé dopoledne v kuchyni. Druhý „problém“ je, že malá má pár potravin, které pozře a jinak smolík. Nakoupila, či dostala, jsem asi pět dětských kuchařek, ale žádná sláva to není, když se používá kečup, hořčice apod.

Proto má prosba zní, existuje nějaká „zdravá“ kuchajda pro batolátka? My s manželem už nemůžeme těch pár jídel, co malá jí, ani vidět, malá nemá ráda ani kaše, sladká jídla, maso, domácí koláče, jogurty, přesnídávky, ovoce… Vždy je u něčeho jedna výjimka, jenže tu nepozře každý den…

Tak jsem si říkala, že když už nic nejí, tak aspoň my můžeme zdravěji. Jsem zastáncem „přirozena“, takže žádné „éčkové“ bujony apod. u nás nenajdete, bylo to hlavně kvůli dcerčiným zdravotním problémům.

Holky, mamky, existuje nějaká kuchajda, která se vám osvědčila?

Díky :kytka:

my taky exklusivne varime doma male. Ted stavkuje, jak jsem psala v jinych prispevcich, ale evidnetne proto, ze uz ji to, co varime, nebavi.

Davame ji jogurty, a doktorka radila, at varime to, co jime, a dame ji z toho, vyslovne jmenovala: Spagety bolonsky, kureci polivku s masem, jako zkusili jsme i kousek pizzy a chutnal ji, pak taky ryzi, tofu v omacce… proste to chce zkouset.

Tim chci rict, ze var to, co chutna vam s manzelem a dej ji z toho podil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat