A zase to jídlo-co už může?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
694
3.12.21 12:25

A zase to jídlo-co už může?

Maminky prosím vás o radu. Vím, že diskuzí na toto téma je dost, ale názory se pořád mění…
Do teď jsme odpoledne na svačinu dávali většinou ovocnou presnidavku, teď v 8m kluci vyžadují to ovoce dopoledne a já trošku tápu co s odpolední svačinkou… Dávám jogurt s ovesnymi vločkami /piskotem/případně ovesnou kaši… Ale to mi také nebudou jíst pořád…
Uvažovala jsem o tvarohu… Ale s čím? Nebo o pudink, ale jakém a z čeho? Budu ráda za každý nápad.
Dekuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27302
3.12.21 12:36

Tvaroh by neměli do roka, zatěžuje ledviny. Co nějaké pečivo? Třeba chleba s lučinou? Nebo klidně různé druhy kaší, nejen ovesnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
3.12.21 12:38

@Kriss Tina kousek chleba mají občas k snídani a pokud jim dám odpoledne kaši, tak mi pak nechtějí kaši, co mají na noc :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
3.12.21 12:40

Jinak jsme zkoušeli, ovesnou, jáhlovou, ryzovou i krupicnou kaši… Ale jen po té ovesné mi pak ji kaši k večeři… To mají ryzovou nebo krupicnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
3.12.21 12:52

Aha to máte dost jednotvárné no. Já dávala dětem víceméně jako sobě (upravené na tu dětskou verzi), sama si taky vezmu někdy ke svačině kus ovoce, někdy jogurt, někdy si dám rohlik. Kaše máme spíš na snídani, k večeři máme občas to co na oběd, pečivo se sýrem, zeleninou, nebo třeba hustou polévku. Proste sem nikdy nedavala jeden druh jídla jen v určitém čase a někdy bylo něco třeba 2× za den no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
3.12.21 13:08

Já dávám jogurt, samotný, s ovocem, s lžičkou domácí marmelády, vyšlehaný s pudinkem jako termix, s ovesnými vločkami. Malá to takhle jí už tři měsíce, zatím neprotestuje. Tvaroh by se do roka neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
3.12.21 13:13

Jo a taky někdy upeču nějakou buchtu bez cukru, jablečnou, z červené řepy, mrkve…celkem to papá. Spíš teď k snídani, ale dalo by se to také použít k svačině. Někdo dělává lívance z banánů, na to já jsem zatím líná. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6557
3.12.21 13:44
@Elea9 píše:
@Kriss Tina kousek chleba mají občas k snídani a pokud jim dám odpoledne kaši, tak mi pak nechtějí kaši, co mají na noc :zed:

Kaše na noc není nic moc vhodného jsou to sacharidy, hůře travitelné a taky za mě zbytečné učit na sladké večeře. Já dávala na večeři zeleninové polévky všeho druhu, s červenou čočkou, s pohankou, s bramborem…bez, mixované nemixovavané…sto monžosti. Snídaně bílý jogurt s banánem, kaše různé rýžové, kuskusové, quinové, ovesné… svačinka přesnidávka nebo i kousek hrušky, jablička, nebo nastrouhané jablíčko s mrkví třeba, nebo něco upečeného domácího, odpolední svačina klidně jsem dala zase ovoce nebo i okurek, mrkev, nebo podušenou zeleninu jen tak do ručky, či bílý jogurt jak nebyl ráno. Ale za mě klidně ovoce 2× denně.. a nemusí to být přesnidávak ale čerstvé ovoce… jablko, hruška, banán… večeře jsem dávala ty polévky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
3.12.21 13:47

@Elea9
Hlavne se zamysli, co to jidlo detem da, jake v tom jsou ziviny.
Kojenci toho sni jeste dost malo, tak je dobre, aby to bylo vyzivove nadupane.
Rohlik, puding nebo piskot jsou tak trochu balast.
Pokud na obed neni misto na polevku, klidne bych ji dala jindy, ke svacine nebo veceri. Poctivy vyvar, hustou zeleninovou, z cervene cocky atd., moznosti je hodne.
Skvele na svacinu je treba i avokado, vajicko, ani tvarohu bych se nebala (tvaroh vadi a maso ne? Jde o obsah bilkovin, takze nedam maso a dam tvaroh a je to).
Taky je dulezita kvalita jidla, pokud to jde, volit domaci nebo v bio kvalite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
3.12.21 13:59

Ricotta se zavadi s prvnimi prikrmy, jde jak na sladko s ovocem, tak smichat s drobnou pastou k obedu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
3.12.21 14:00

Tvaroh ještě ne, pudink by šel nějaký domácí třeba, prostě ze škrobu s nějakým ovocem třeba. Muffiny/buchty nebo sušenky slazené ovocem, různé lívance (já teď objevila recept z kuchařka pro dceru na lívance z ovesných vloček a boží), zeleninové muffiny - podušenou nebo i syrovou zeleninu zapéct s vajíčkem, do toho třeba bylinky, trocha mozzarely apod. Ke svačině se taky dobře dají spotřebovat všelijaké zbytky, třeba když mám v lednici navíc uvařené vejce, tak ho pokrájím, k tomu zeleninku. Zbytek pečeného masa nebo zbytek vařených těstovin klidně taky nabídnu ke svačině. Můj prcek si teď oblíbil hummus z cizrny. Udělat zeleninové placky. Super svačiny můžou být i polívky, je to trochu neobvyklé, ale proč ne.

A co můžou - v podstatě vše, pokud není předpoklad, že by mohli mít na něco alergii. Vynechala bych jen med, cukr a samozřejmě různé pikantní koření a dala pozor na bezpečnou prezentaci, ať se něčím nemůžou zadusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat