A zase ty nemoci a školka :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.10.18 08:27
A zase ty nemoci a školka :)

Tak holky, zas po Xté téma zdraví a školka. Dosud se to nás netýkalo, ale teď když se to týká, tak nevím :)

Na úvod hned napíšu, že jsem doma s nejmladším synem, takže staršího 3r můžu nechat doma, o nic nejde.. Ale zajímá mě, co do školky posíláte.. Kašel, rýma? Teď v zimně je to asi nejčastější problém. Od začátku září byl ve školce asi 10dní.. A teď po týdnu zase kašle a začíná mu rýma.. Blbé je, že tam kašlou opravdu všechny děti. Rodiče to tam tak posílají a učitelkám to nevadí. Ještě mi paní učitelka minule řekla: „Jo, klidně ho přiveďte, tady kašlou všichni a já jsem byla teď taky nemocná“… zas když ho nechám doma, k čemu to bude, když ho tam po týdnu pošlu zdravého a zas tam díky ostatním něco nachytá :)

Takže jaký je na to váš názor a vaše zkušenost :) Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 2 inzeráty 21.10.18 08:38

U nás ve školce se lehký kašel a rýma neřeší. To by tam nechodil v podstatě nikdo, zvlášť teď. Syn má rýmu téměř bez přestávky od toho začátku září, kdyby měl chodit jen úplně zdravý, tak by tam byl zatím asi třikrát.
Zrovna teď má syn už druhou skolkovou virózu. S první byl týden doma, pak dva týdny ve školce a teď nás čeká další týden doma. Fakt nevím, jak to dělat, až budu v práci. Nechávat doma s každou rymickou je nesmysl, obzvlášť, když půlka školky tu rymicku má taky.

Kelsey
Hvězda diskuse 44770 příspěvků 21.10.18 08:45

Kup dnes v lekarne mast Psi sadlo. A potirej hrudnik. Denne potiram preventivne a zadnou rymu, nachlazeni moji nemaji. Obsahuje totiz tymian, ten je dobry proti nachlazeni.
Ale zas je fakt, ze moji se otuzuji, protoze hraji fotbal. Tzn. 2× tydne trenink venku, jeste v prosinci (chladno, nechladno). Do haly jdou, kdyz zrovna prsi, kdyz je chvilku po desti, tak jsou venku a je fuk, ze je trava mokra. Ale nemocni nejsou.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.10.18 08:50

oni právě s mladším synem měli před týdnem antibiotika, protože samozřejmě měli kašel už měsíc v kuse a né a né se toho zbavit.. A teď byl týden ve školce a zase.. Neumím si představit že by měli každý duhý měsíc antibiotika :D Sice to zvládli krásně, nikdo neměl ani průjem, bereme laktobacílky preventivně, dávám martánek, tomu druhému Vibovit..Ale taky nejsem žádná milionářka :D Kamarádka kupovala teď dceři na podporu imunity imunoglukan, či co to a 500kč v prd.. :D

Kelsey
Hvězda diskuse 44770 příspěvků 21.10.18 08:57

Psi sadlo vyjde 248,– (Dr. Max).
Nic jineho nekupuji. Pro tri decka na mesic staci. A ovocne caje piji s citronem, medem.
Ovoce, zeleninu cerstvou pojidaji.
Jime vitaminy nekupujeme.

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 21.10.18 08:59

Náš syn chodí do lesní školky. Kolektiv max 15 dětí. Nepamatuji se, kdy měl naposled rýmu nebo kašel. Já bych ho do takové školky nedala. I rýma může mít komplikace ve formě otitidy a nebo zvetšení mandlí. Az budete za 2 roky řešit, jestli jít na vytržení nebo ne, je možné, že je to z neustálé rýmy a kašle.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 21.10.18 09:01

Je tady na to milion diskuzí s názory ode zdi ke zdi.
Já nechávám ve školce jen s velmi lehkou rýmou a pokašláváním. Kašel jim šel vždy na průdušky, takže to už poznám. Do naší školky děti běžně chodí s kašlem a rýmou, už jsem se naučila za těch 6 let se nerozčilovat.
Loňská zima byla s nemocemi dost hrozná, uvidíme, co letos. Poslední rok ve školce.
Dávám vit. D a med s zázvorem a propolisem každý den. Jinak jsem vyzkoušela za ty roky vše možné a u ničeho jsem ani při dlouhodobém podávání nezaznamenala vliv na imunitu.
Starší už je ve škole a do školy se prostě chodí, vloni byla nemocná asi týden. Tam se fakt na nějakou rýmu a kašel nehraje.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.10.18 09:11
@sediza píše:
Náš syn chodí do lesní školky. Kolektiv max 15 dětí. Nepamatuji se, kdy měl naposled rýmu nebo kašel. Já bych ho do takové školky nedala. I rýma může mít komplikace ve formě otitidy a nebo zvetšení mandlí. Az budete za 2 roky řešit, jestli jít na vytržení nebo ne, je možné, že je to z neustálé rýmy a kašle.

Nechci zde rozvádět, která školka je nejlepší, zda lesní neb obyčejná.. S učitelkou, dětmi (až na jednoho teroristu) jsem spokojena. Dětem se věnují, i když mají 28dětí ;) Vidím je z okna, jelikož mám školku pod barákem, takže toho se nebojím. Jde mi pouze o zkušenosti s kašlem, zda se na ně matky nedívali blbě apod. Pokud máte na předraženou školku někde v lese, tak Vám školku nikdo rozhodně nezakazuje ;) Syn má v této školce mnoho kamarádů z hřiště a to je víc, než, kdyby jich mělo být pouze 15. Neměnila bych ;)

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 21.10.18 09:19

Jsem pracující matka.Dávám do školky s průhlednou rýmou. Jakmile rýma zežloutne a objeví se kašel tak jdu na paragraf..Bohužel běžně do školky chodí děti s průduškovým kašlem a zelenou nudlí..Nic s tím nenadělám, ale co nechapu je, že matkám není líto toho dítěte když evidentně není v kondici a pár dní doma by mu bylo jistě lépe.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 21.10.18 09:29

Moc tomu nerozumim, jaky ma smysl posilat nemocne dite do skolky, aby mamicka nemusela na osetrovacku, nebo mela doma klidek?
U nas striktne skolka dite nevezme ani s kaslem, ani cirou rymou. Proste dite rano neprevezmou. A to se mi libi.

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 21.10.18 09:30
@Andrea.Tom píše:
Nechci zde rozvádět, která školka je nejlepší, zda lesní neb obyčejná.. S učitelkou, dětmi (až na jednoho teroristu) jsem spokojena. Dětem se věnují, i když mají 28dětí ;) Vidím je z okna, jelikož mám školku pod barákem, takže toho se nebojím. Jde mi pouze o zkušenosti s kašlem, zda se na ně matky nedívali blbě apod. Pokud máte na předraženou školku někde v lese, tak Vám školku nikdo rozhodně nezakazuje ;) Syn má v této školce mnoho kamarádů z hřiště a to je víc, než, kdyby jich mělo být pouze 15. Neměnila bych ;)

Tak se mrkněte do řádu školky. My tam třeba máme, že dítě učitelka může odmítnout přijmout dítě, pokud má teplotu, nebo zelenou rýmu a velký kašel. Pokud sem tam zakašle a má rýmu žlutou nebo průhlednou, tak ve školce být může. Na tohle se každý kouká jinak, protože každý má jiné podmínky. Někdo může mít dítě doma a při rýmě umírá, někdo nepovažuje rýmu a kašel za nemoc a v práci si volno vzít nemůže, protože je třeba ve zkušební lhůtě. Jinak chápu, že se nechcete pouštět do debaty, která školka je lepší. Je fajn,že jste s tou svojí spokojená. Naše lesní školka nicméně není předražená. Platíme 4000,– měsíčně za plnou docházku.

micta
Generální žvanilka 23896 příspěvků 21.10.18 09:35

@Jogrr tak to teda velká závist,u nás se tohle neřeší a už mě to štve.doteď kluk nevěděl co to je být nemocný.jak nastoupil do školky,tak věčně rýma a kašel.od 3 září byl ve školce asi tak 14 dní.ted má dokonce antibiotika, jelikož jsem si vyžádala výtěr z nosu.našli mu tam nějaké bakterie a doktorka sama říkala, že to má ze školky, že je tím zamořená.no jenže spousta matek to vůbec neřeší, takže je to pořád dokola.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 09:36
@Jogrr píše:
Moc tomu nerozumim, jaky ma smysl posilat nemocne dite do skolky, aby mamicka nemusela na osetrovacku, nebo mela doma klidek?
U nas striktne skolka dite nevezme ani s kaslem, ani cirou rymou. Proste dite rano neprevezmou. A to se mi libi.

Pokud je matka doma tak to také nechápu, že posílá dítě s rymou do školky. Pokud ale pracuje, tak tomu rozumím. Většina zaměstnavatelů paregrafy netoleruje a pokud rodina nebo samozivitelka počítá každou korunu nic jiného dělat nemůže.

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 21.10.18 09:51
@Anonymní píše:
Pokud je matka doma tak to také nechápu, že posílá dítě s rymou do školky. Pokud ale pracuje, tak tomu rozumím. Většina zaměstnavatelů paregrafy netoleruje a pokud rodina nebo samozivitelka počítá každou korunu nic jiného dělat nemůže.

A neni to ultrasobecke vuci ostatnim detem a rodicum? Za me ano a velmi. Proc by melo zdrave dite odskakat to, ze si nechce vzit osetrovacku, ma malo penez apod.
Pro tento pripad lze povolat hlidacku, pokud nepomuze rodina, kamaradka apod.

Zamestnavatel proti osetrovacke nezmuze nic.

alilauter
Kecalka 231 příspěvků 21.10.18 09:57

Ahoj, posílám podle toho,v jaké je malej kondici. Pokud má rýmu, a trochu kašel ale je cilej a řádí standardně tak jde. Pokud je unavenej a tak, nechávám doma. Dělám na částečny, tak to jde.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >