AA - anonymní alkoholici, zkušenosti?

Anonymní
6.10.20 18:55

AA - anonymní alkoholici, zkušenosti?

Ahoj,
mám problém s alkoholem a ráda bych ho začala řešit. Narazila jsem na AA, máte s nimi někdo zkušenost? Případně, jestli je tu jiná (lepší) organizace, můžete mi poradit?
Předem díky za konstruktivní odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
214
6.10.20 19:09

AA už hodně lidem pomohli, musí ti to sednout. Určitě zkus kontaktovat blízkou skupinu. Znám dost lidí z AA a musím říct, že tě tam určitě nikdo neodsoudi, většinou jsou to lidé empatický a všichni si tím prošli. Rozhodně zkus a držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 19:19

Díky moc za příspěvek. A nevíš, jestli je podmínkou abstinence (samozřejmě, že nemám v plánu tam jít pod vlivem)…?

• Citovat
  • Nahlásit
214
6.10.20 19:22

Není to podmínkou. Jsou i zvyklý, že lidi mají recividu. Samozřejmě že bys měla přijít střízlivá, ale abstinence není podmínkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 19:32

Ano, o to jde. Samozřejmě bych na setkání střízlivá přišla (to by mě ani nenapadlo), ale spíš jde o to, jestli mě neodmítnu, když nejsem abstinujici… To jsem se právě na jejich stránkách nedoacetla…
A taky…je mi trapně. Máš představu, jak to tam funguje…?

• Citovat
  • Nahlásit
214
6.10.20 19:48

Určitě tě nikdo neodmítne, přijdeš na meeting a můžeš jen poslouchat nebo se jakkoliv zapojit. Ty lidi tam někdy povídají dost hrůzy třeba jak nechali samotné děti doma a šli do hospody atd. a nikdo je nesoudí, nikdo neopovrhuje. Ale ne každému tento program sedne, jsou lidi, kteří přijdou na jednu dvě schůzky a už ne. Bývá to tak, že to tam někdo vede, komu můžeš i třeba volat, když se snažíš vydržet abstinovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
6.10.20 19:51

Hele zkus to, fakt se neboj, zkus aspoň jednu schůzku. Mám někoho, kdo díky AA už cca 11 let abstinuje. Ten někdo měl v životě tři recividy, ale věřím, že už mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14379
6.10.20 22:28

Pokud si v Praze, tak začni chodit do Sananimu do ambulantní péče abstinence není nutná podmínka. Nabízí cílenější a komplexnější péči - včetně velmi slušných psychiatrů a vhodné medikace.

Popříadě se ve svém regionu podívej po rozumné adiktologické ambulanci.

AA jsou fajn, ale cílený individuál dřív, než se člověk dochlastá na dno je dost šikovná věc. Jen potřebuješ základní motivaci ke změnám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.20 04:30

Moc díky za odpovědi. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie