Abdukční peřinka prakticky

792
27.5.20 21:08

abdukční peřinka prakticky

Prosím Vy, které jste museli používat na miminko, jak třeba v auto sedačce, sundat nebo nechat? Co na pasení koníčků, lepší na chvilku sundat? Třeba při nošení v šátku mi přijde zbytečná… u doktora byl takový fofr, že mi jen řekl nosit 23h denně a nazdar. Co kdyz se uspini, meli jste 2. nahradni nebo resili nez uschne plenami? Co raminka, prijde mi, ze budou drit za chvili, neco jste tam nasili nebo bylo ok? Dekuji za jakekoliv postrehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49
27.5.20 21:14

I nám bylo řečeno nosit téměř furt a sundavat jen na přebalování a koupání.
Do vajíčka jsme ji dávali v peřince a také na bříško v peřince. Dodržovala jsem to poctivě měsíc, pak jsme šli na kontrolu a zlepšilo se nám to. Začali být horka, takže mi řekli, že jí to v tom horku nemusím dávat a dávala jsem na noc. Po dalším měsíci kontrola a kyčle v pořádku. Na poutka jsem ustřihla ponožky. Náhradní jsem neměla. Rychle vyprat a vysušit.
Pak jsme teda muselo cvičit vojtovku. Hlavu točila na jednu stranu, pak měla povolené břišní svaly (nechtěla past koníky). Cvičením se vše zlepšilo a v 10 měsících začala chodit. Teď ve 13 měsících je k nezastavení :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3847
27.5.20 21:21

Koupila jsem místo toho abdukcni kalhotky, tam nejsou žádný pásky přes ramena, ty mi zavazely. Jinak do autosedacky i na paseni koniku jsem to sundavala. Náhradní jsem neměla, nebylo potřeba, uschne to rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
27.5.20 21:29

Dcera ji měla v prvním měsíci života, sundavali jsme jen na mytí. Měla ji i v kočárku. Do autosedačky jsem sudavala, ale jezdili jsme málo a i krátké vzdálenosti. Koníčky jsem ji nenechávala. Opravdu jsme to dodržovali. Znám případy, kdy došlo i ke zhoršení, toho jsem se děsila. Upravovali jsme popruhy - dávali jsme je křížem na záda aby ji neklouzaly z ramínek. Nevím jaký nález máte na nožičkách, dcera to měla dost vážné, a asi i tím, že jsme poctivě dodržovali, dnes ok. Od 2 do 4 měsíců měla třmínky, byly mnohem lepší než peřinka, ve které jí bylo vedro. ( Chodit začala před 10. měsícem :) ) Měli jsme dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
27.5.20 21:38

@llida na ramínka jsem dala ty ochrany ramínek z autosedačky, aby netlačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
27.5.20 21:40

Kalhotky abdukcni jsem koupila taky, ale hrozně ji to padalo a nožičky to nedrželo ve správné pozici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
27.5.20 21:50

U dcery je stav 1b a 2a, tak dnes dostala tu perinku, zatim se toho asi desim vic ja nez ona… dekuji vsem za postrehy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.20 22:14

Malá měla peřinku od šesti týdnů do osmi měsíců. S tím že pak už jen na noc. Ze začátku jsme měli nosit 23 hodin. Sundat jen na přebaleni a koupání. Já jsem ji to sundavala častěji se přiznám. Striktně jsem to dodržovala ty první dva měsíce kdy měla nález obě nohy 2 c. Hodne jsme cvičili s nozickama zabicku, Hodne jsem nosila a nosím v nositku. Tam je v případě správného nošení, pozice nožiček úplně v poradku a Miminku je tak rozhodně mnohem lépe. Do autosedacky se mi s tím nevešla. Ale jezdíme minimálně. A popruhy ji nijak nevadily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
27.5.20 23:09

Starší dcera měla taky od 2-6 měsíců. Neustále nám to prodlužovali. Nakonec jsem si vyžádala názor v jiné nemocnici a měla to dávno v pořádku. V té původní jsem to na kontrole řekla a bylo mi řečeno, že to nechávají dost dlouho preventivně, i když je to už dobré. Jinak dečku jsme dostali jen jednu, ale kontaktovala jsem výrobce a domluvila se na koupi ještě jedné náhradní. Dcerka ji nosila poctivě, jen na koupání ne. Místo zapínání na suchý zip, jsem našila patenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
28.5.20 07:48

A davali jste mimco s tou perinkou byt treba mirne na bok? Mala mi ublinkava a kdyz lezi jak placka na zadech, tak ji to sjede do nosu, zas ale nevim, kdyz ji vypodlozim jednu stranu, tak aby ta spodni nozka netrpela pod tou perinkou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama