Abdukční peřinka ve 3 měsících

3022
9.2.16 13:50

Abdukční peřinka ve 3 měsících

Ahoj,

prosím o Vaše zkušenosti. Včera jsem byla s dcerou na kyčlích a dostala abdukční peřinku. Ještě jí nemáme, manžel pro ní jde zítra, ale už teď jsem z toho na prášky. Dceři jsou 3 měsíce a nález má IIa- sin, omezená abdukce vlevo. Akorát se krásně začala přetáčet na bok a já jí uvážu do peřinky. Jak to zvládaly Vaše děti ve 3. měsících a později?
Děkuji za Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15821
9.2.16 13:54

Ahoj, moje malá měla peřinku od 2 týdnů do 11 měsíců 23 hodin denně…naučila se s ní přetáčet, sednout, lézt… takže v pohodě…nestresuj, zvykne si…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
9.2.16 13:56

A to ji tu perinku mas potom jako nasadit ty, nebo jdete znovu k lékaři? M dostali třmeny ve 3,5 mes, malá to snášela dobře, ale ona se ještě nepretacela. Možná bude malá pár dni neklidná, ale zvykne si ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3022
9.2.16 14:03

@Katuskka já jí to budu nasazovat. Ukázali mi jak se to dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
9.2.16 14:09

@elinka90 na jen, že jsem takový postup ještě neslyšela, měl by ji to nasadit dr.,který zkontroluje, jestli ji správně sedí, někdy je třeba ty popruhy prešit, když ta perinka úplně nesedí..Neber to nijak zle, jen to bude zase další ortoped odborník :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.2.16 15:05

@elinka90
Můžu se jen zeptat, kam chodíte?
Jinak neboj, zvykne si, spíš je mi záhadou, jak to že ji dostáváte až teď?? Vždyť se dělají kontroly hned v porodnici.
Chápu tě, ale nedělej si s tím hlavu, většinou to nesou hůř maminky než děti :) Já to u prvního syna obrečela:) Nakonec to takový drámo nebylo..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
9.2.16 15:32

@Lejaa nám taky na dvou kontrolách tvrdili, že je to OK a na třetí najednou problém a třmeny, takže to není až tak neobvyklé ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3022
9.2.16 16:11

@Lejaa v porodnici to bylo v pohodě, kontrola ve 3 týdnech Ia obdukce vlevo doporučeno cvičení, v 6. týdnech to samé a ve 3. měsících toto. Jedná se o ortopedii v Teplické nemocnici.
Přemýslím, že se objednám ještě jinam, ale zas nechci vypadat jak blbka co nevěří lékařům

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.2.16 17:09

@elinka90
Jak budeš vypadat před těma doktorama neřeš, na konzultaci máš právo, navíc jde o tvoje dítě, takže bych nějaký kyselí obličej přinejhorším zkousla:) škoda, že bydlíš tak daleko, v Brně je skvělý špičkový ortoped.. už bych k jinému nešla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
9.3.18 21:57

Malá dostala peřinku v 1. měsíce a ve 2. měsíce musela nosit třmínky to byl především horor pro mě. Malá byla statečná a v půl roce bylo vše najednou naprosto v pořádku. Teď jí je 13.měsíců od roka chodí, jako by nebyl nikdy žádný problém. Takže hlavně se toho neděsit i když to ze začátku vypadá šíleně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama