Může mít miminko alergii na mléko?

72
13.2.21 20:35

ABKM? - 5 měsíční miminko

Ahoj maminky, mám 5 měsíčního chlapečka, který je od 4 měsíců na umělém mlíčku. Dávali jsme Kendamil, teď Nutrilon. Po jídle si hodně blinkne, pořád ho bolí bříško, nemůže kvůli tomu skoro spát, hodně se kroutí i ze spaní. Většinu dne je neklidný, kope nožičkami, kroutí se.. před pár dny se mu udělaly na hrudníčku, bříšku a zádech vyrážky, paní doktorka předepsala Fenistil a už mu téměř vymizely. Občas se nu na obličeji udělají suchá a zarudlá místa. Po Kendamilu měl stolici tuhou, po Nutrilonu zase dost řídkou a teď ji má zase tužší. Dáváme BioGaiu a žádné kapičky na prdíky nám nezabraly, vyzkoušeli jsme všechno. Předevčírem měl dokonce ve stolici hleny.
Když cvičíme nožičkami, kolikrát ani neprdí, i když bříško má dost nafouklé. Ještě ke všemu začal kašlat, to k tomu asi nepatří, na to dr poradila Stoptusin.
A tak mě napadá, myslíte si, že by to mohla být alergie na bílkovinu kravského mléka? V pondělí budu volat doktorce, tak uvidím, co mi řekne.
Ale jestli maminky s tímto problémem měly podobné zkušenosti? :(
Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
335
13.2.21 20:44

Také máme ABKM, náš teda pořád ublinkaval někdy to bylo teda proudem jako ve filmu a kadil tak 10× za den úplný prutokac. No a měl vyrazku úplně všude :/ byl celý červený vysuseny. Mame nutrilon alergy care uz je zase krásný :) každopádně pak doporučuji na mlicko chodíme do lekarny Pilulky tam je doplatek cca 38 kc a v Benu 120 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
13.2.21 21:01

Já mám 5 m mimi s abkm a vypadá to u nás po snezení mléka skoro tak isto jako u vás - hleny, kožní projevy + bříško a kroucení. Obyčejný nutrilon dělal to samé. Teď je jenom na MM a bříško dobrý i vyrážka ok, i když suché zarudlé místa na tvářičce trošičku má. Možná proto, že čas od času něco neuhlídám. To je pak hned vidět a chvíli trvá, než se kůže uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
13.2.21 21:06

Nás prcek mel abkm, mel takový suchý fleky na kůži. Skoro jak atopický a v plence hlen s krvi. Jinak nic. Bříško nebolelo, normálně vesely miminko. Teď mu je rok a abkm už nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
16.2.21 16:46

Moc všem děkuji :* byla jsem v lékárně hned v neděli a lékarnice mi nejdřív doporučila vyzkoušet Nutrilon Comfort & Colics, je to teprve třetí den, ale zatím žádná změna, jen stolice je řidší, spíš hodně řídká. :think: V pátek jdeme k doktore, tak jí řeknu, ať mi předepíše mlíčko bez laktózy. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat