ABKM a nesnášenlivost lepku u plně kojeného miminka

2.6.15 07:52

ABKM a nesnasenlivost lepku u plně kojeného miminka

Ahoj maminky, chtěla bych vás poprosit o radu a zkušenosti. Mám plně kojeného syna (4 měsíce) a zjistili jsme u něj alergii na bílkovinu kravského mléka, tak jsem vysadila vše s mlékem a trošku se to zlepšilo. Teď po měsíci jsem ale zjistila, že když sním něco s lepkem, tak se nám hleny, bolení bříška i nitky krve vrátí…máte některá zkušenost s alergií na lepek u plně kojeného miminka? Případně pokud ano, a máte už větší děti – zůstaly jim tyto alergie, nebo se to třeba do roka srovnalo? Moc děkuji za všechny postřehy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

259
2.6.15 09:07

@Martik17 ahoj, synovi v jeho 3 mesicich zjistili alergii na mleko, lepek a vejce. Kojila jsem a musela jsem drzet dietu. V jeho 7 mesicich jsme presli na nutrilon alergy care, asi o dva mesice pozdeji jsme zkusili dat nutrilon ha a ted pije klasicke um, papa jogurty, pecivo i vejce, takze se mu to ztratilo. Doktori mi rikali, ze tyto alergie nezustavaji, ze se to roka spravi a meli pravdu. Drzim palce a pevne nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 11:16

@Veverkaaa to je povzbudivá zpráva, moc díky :) Můžu se ještě zeptat, proč jste přešli na nutrilon allergy care? Je to doporučený postup nebo jsi jen už nechtěla / nemohla kojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
2.6.15 12:08

@Martik17 protoze jsem mela cim dal mene mleka a kojeni pak bylo jen trapeni… Tak jsem s tim sekla a od te doby mi syn spal v pohode celou noc (kdyz jsem kojila, tak syn spal se mnou v posteli a proboizel se kazdych 20 minut na kojeni…) a vam zjistili z krve tu alergii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
2.6.15 12:58

@Martik17 Dcera 4 roky, zůstala jí ABKM, alergie na vejce, lepek snáší pouze v malém množství, už ani nečekáme, že ty alergie vymizí, asi jí to zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 20:56

@Veverkaaa nene, začala jsem si poctivě psát co jím a vypozorovali jsme to… po mléčných věcech a lepku vždy návrat hlenů, bolení bříška a někdy i nitek krve… Doktorka říkala, že testy má cenu dělat nejdříve v 6 měsících
@Ivtcha to mě moc mrzí, lékaři vám řekli, že už to asi zůstane? Někde psali, že se to může upravovat až do 6 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
2.6.15 21:49

@Martik17 No doktorů se neptám, ti by klidně alergickému dítěti narvali všechno, na ty jejich řeči, ať to zkoušíme po troškách jsem už alergická. Nebýt mé vlastní diety, tak mám dítě ve špitále, oni vyzkoumali úplné kulové :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: No samozřejmě, že naděje tam je, ale já tomu moc nevěřím, u nás byly ty následky konzumace alergenů opravdu docela velké :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
3.6.15 09:16

@Martik17 no to neni tak uplne pravda… Syn mel ve 3 mesicich rozjety atopicky ekzem, skoncili jsme na koznim v brne a tsm mu udelali test na IgE protilatky. Takze to zjistit jde podle me uz od narozeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
3.6.15 09:43

Ano, přesně tak, lze to zjistit od narození, jenom doktoři se tomu brání, jako kdyby to šlo z jejich kapes. Ale zase je pravda, že alergie tam být může, ovšem testy to neukáží, bohužel nejsou spolehlivé a stoprocentní je pouze eliminační dieta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3564
28.7.17 13:52

@Ivtcha Nemate nekde jidelnicek s tou eliminacni dietou? Dcera 3m spatne prospiva a nechce se ani kojit ani um, chtela bych to vyzkouset, na netu jsem toho moc nenasla. Nema nitky krve ve stolici, ale neco v neporadku se zazivanim je. V nemocnici mi doporucili jen kojit kojit kojit. Ze by zjistovali pricinu, to ne. Pry se jim zda OK, ale ja vim, jak se chova u jidla.
Vsichni jste meli nitky krve ve stolici, je to videt na prvni pohled?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
28.7.17 15:16

My nitky krve nemame, jen hlen, ublinkavani a stolice zapacha. Recepty nemam, proste jsem ze zacatku jedla jen ryzi nebo brambory a veprove maso, ryzove nebo pohankove chleby, pohankove kase. Mam vypozorovane, ze vadi mleko, soja, meloun a uzeniny. Lepek psenicny taky neni uplne ok, ale nevadi tolik, jako ostatni vyse jmenovane, takze uz si obcas dam platrk chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.18 10:20

Nesnášenlivost lepku a kravského mléka

Zdravím, chtěla jsem se zeptat. Dcera (plně kojena) se mi ve 3 týdnech osypala v obličeji, byla neklidná, špatně spala a řekla bych, že jí i bolelo bříško. Byli jsme s ní na kožním v Brně, tam na to koukali a divili se, doporučili mi vynechat základní alergeny, jako ovoce, zeleninu, oříšky, čokoládu atd, dali nám mastičku s kortikoidy a antibiotiky. Ale vyrážka pořád nemizela. Tak jsem vysadila i lepek a kravské mléko. Po tom začla vyrážka mizet. Když byl klid, zkusila jsem nejprve lepek, trochu se osypala, a pak jsem snědla jednu karamelku a taky se osypala. Teď na 3. měsíční prohlídce, mi doktorka řekla, že lepek to určitě není, že se do mateřského mléka nepřenáší. Že to bude jen to mléko. Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1051
16.11.18 07:43

Ahoj, zadej si heslo do googlu, mezi jinými Ti vyjedou i studie, které prokazují, že lepek se částečně mateřským mlékem přenáší - už si to nepamatuji přesně, řešila jsem před rokem, ale nejhorší je pšenice.

V karamelkách pokud vím bývá i máslo i smetana, je holt potřeba číst složení a vynechat vše, so obsahuje kassein nebo syrovátku, pokud tam není přímo napsané mléko. Bývá i tam, kde bys ho vůbec nečekala (třeba v ochucených brambůrkách)

Ta vyrážka vypadá spíš jako exém nebo jako kopřivka? Pokud exém, zkusila bych se zaměřit i na sladké a kouknout na protikvasinkovou dietu.

Přeji hodně energie na zvládnutí. Ze začátku je to nejhorší, pak si člověk zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.18 20:30

Děkuji za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.18 20:38

@katyna1984 vypadá to jako kopřivka. Prvně se objeví taková krupička a další den červené pupínky, nejvíc to má v oblasti tváří a čela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama