ABKM - jakou kaši a jaké mlíčko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
68Maja
Povídálka 45 příspěvků 09.11.18 19:54
ABKM - jakou kaši a jaké mlíčko

Ahoj, chystáme se se synem na první příkrmy, a dost tápu v kaších :nevim:
Je lepší Sinlac nebo Nutrilon allergy care? V poměru chuť/kvalita?
Zatim kojím, ale kdyby náhodou - máme tu Neocate, ale syn ho absolutně odmítá a já se mu nedivím. :roll:
Koukala jsem, že nutrilon taky dělá hypoalergenní mlíčko, je to chuťově a výživově srovnatelné?
Popřípadě prosím o další typy v tomhle odvětví - mlíčka / kaše.
Dekuju :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 09.11.18 20:15

@68Maja kaši můžeš dělat i z odstříkaného mateřského mléka, nebo taky jen z vody a dochutit přesnídávkou. Ale pokud budeš teprve začínat s příkrmy, na kaši se vykašli, začni nejdřív zeleninou a později ovocem. Můj roční syn už jí téměř vše a s kaší jsem začínala po čtyřech měsících od zavedení prvního příkrmu. Je těžce stravitelná

68Maja
Povídálka 45 příspěvků 09.11.18 20:51

@Aduš8
Určitě pockam, nejdriv měsíc zeleninka, maso, atd., jen mapuju terén :lol:
Ja právě skoro neodstrikam :?
Jeste mě napadlo to začít zkoušet, a treba si prsa zvyknou- ale těžko říct. Zkusit to chci už jen proto, kdyby se sám odstavil, tak aby nemusel pit ten hnus (Neocate) :mrgreen: :mrgreen:

bibi2233
Kecalka 467 příspěvků 19 inzerátů 09.11.18 21:42

Mám zkušenost jen s kaší Sinlac, a popravdě je to trága, je příšerně sladká a umělá. Syn ji vůbec nechtěl, dávala jsem mu tam i kakao, abych tu sladkost srazila (po roce), ale byla hrozná a musela jsem ji vyhodit. Tenkrát snad ani jinou kaši pro alergiky nedělali. Když to srovnám s Hami první kaší (mléčnou) , kterou teď dávám druhému synovi (alergii nemá), tak Hami je úplně parádní, jen jemně nasládlá chuť a vždycky se těším, že dojím, co po něm zbyde.

68Maja
Povídálka 45 příspěvků 09.11.18 22:37

@bibi2233 super, díky :* no, snad vydrzime kojit do roka a nebudu to muset řešit. Od Hami tu mam nemlecne :lol:
Takže druhé ditko alergii nezdedilo? To je super zprava ! :dance:

Saffiraa
Závislačka 3819 příspěvků 11 inzerátů 09.11.18 22:58

Ahojky, dcera mi odmítala všechny druhy kaší :-( Pila a ještě pije Nutrilon Allergy care a je to bez problémů. Sice chuťově není nic moc, ale vůbec jí to nevadí. Přestup z MM na UM jsem dělala postupně a zvládla to. :mavam:

68Maja
Povídálka 45 příspěvků 09.11.18 23:02

@Saffiraa
Ja bych se prave tomu přechodu nejradši úplně vyhnula a do roka kojila, tak snad to zvládneme bez UM :nevim:

lucynka25
Echt Kelišová 7935 příspěvků 1 inzerát 11.11.18 20:41

@68Maja a zkoušela jsi elektronickou odsávačku? mě to třeba s manuální vůbec nešlo..

68Maja
Povídálka 45 příspěvků 11.11.18 22:52

@lucynka25 nezkousela, ale dřív jsem manuální v pohodě odsala :nevim:

Saffiraa
Závislačka 3819 příspěvků 11 inzerátů 12.11.18 07:45
@68Maja píše:
@Saffiraa
Ja bych se prave tomu přechodu nejradši úplně vyhnula a do roka kojila, tak snad to zvládneme bez UM :nevim:

No když já jsem v jejích 8. měsících měla málo mléka, takže jsme přejít museli. A ABKM měla až do 15. měsíců, pak se to začala zlepšovat. :mavam:

Žaannyy
Nováček 9 příspěvků 15.12.18 20:52
ABKM a expoziční test

Dobrý den, nikde jsem na toto téma nic nenašla. Chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás má zkušenosti s expozičním testem při alergii. Syn má 8 měsíců ( 4 měsíce eliminace na Neocate) a od zítra máme začít dávat Nutrilon obyč pomalu navyšovat dávku až se dostaneme na plné dávky…máme to stihnout během 4 dnů. Vůbec nevím jak to udělat abych nezkreslola výsledek nebo naopak neublížila malému.
Budu ráda za jakoukoliv radu.

markyj
Závislačka 4079 příspěvků 15.12.18 21:02

@Žaannyy ahoj, my budeme zkoušet normální Nutrilon od ledna a dle instrukcí dětského gastroenterologa přejdeme rovnou na plné dávky Nutrilonu a uvidíme jaká bude reakce. Pokud by se vyskytly koliky, krev ve stolici nebo ekzém tak okamžitě přecházíme zpět na Neocate :roll:

Žaannyy
Nováček 9 příspěvků 15.12.18 21:39

Moc děkuji za odpověď. Nám pan doktor neposkytl moc informací. Tak to udělám jednoduše. Jeden den dám zkušební po troškách a když se nic nebude dít. Druhý den nasadíme plné dávky.

Monika811
Stálice 63 příspěvků 15.12.18 21:40

My měli původně Puramino-Alfamino, následovně Nutrilon AC a nyní přecházíme na Nutrilon ProFutura (prý je na citlivá bříška a zažívání) tak uvidíme. Držím palce :kytka:

Žaannyy
Nováček 9 příspěvků 15.12.18 21:48

Také jsem právě myslela, že to bude nějak postupně ( Neocate, Nutrilon AC,…) Tak mě zarazilo, když nám řekli rovnou Nutrilon. Mám velký strach z té reakce. Tak ať vám přechod dobře dopadne ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >