ABKM kdy zkoušet zařazovat zpět a čím nahradit mléčné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
676
6.12.21 09:51

ABKM kdy zkoušet zařazovat zpět a čím nahradit mléčné?

Ahoj maminky, u syna jsem teď v deseti měsících přišla pravděpodobně na nesnášenlivost kravské bílkoviny. Měl na obličejiku vyrazku již od čtyř měsíců a ne a ne se jí zbavit. Před měsíce jsem vyřadila mléčné a světě div se do týdne byla vyrážka pryč. Zkusila jsme si dát tedy kávu s mlékem, po 14 dnech a vše v pořádku ale jogurt u malého už neprošel. Vyrazku máme zpět. Chci se tedy zeptat, čím nahrazujete u takových prcku mléčnou složku? Je to vůbec třeba, když je ještě z části kojeny? A po jak dlouhé době jste zkoušeli zařazovat alergeny zpět? 14dni? Měsíc? Dva? Po vánocích jdeme na kontrolu k pediatrovi, mám v plánu se na vše optat, jen na mě ona bude koukat zase skrz prsty, nemá tohle samo maminkovske diagnostikovani ráda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4063
6.12.21 12:02

@Drndadvě jestli ještě kojíš tak nahrazovat nemusíš. Pauzu to chce alespoň 3 měsíce. Náš dětský gastroenterolog doporučuje půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6036
6.12.21 12:58

Kojis, tak mleko neres. Jestli vyrazujes jen vylozene mlecne veci, muzes byt jeste rada.
Pripadne muzes zkusit kozi mleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
6.12.21 14:34

Když kojis, nemusíš nahrazovat. Až nebudeš kojit, tak kalciový sirup. Dietu se doporučuje držet půl roku a pak zařadit alergen, pokud se objeví reakce, tak opět půl roku dieta a tak dále. Do tří let by měla alergie vymizet.
S abkm jsem si užila své, akorát malý neměl vyrážku, ale krvavý průjem. Ve dvou letech už je alergie pryč.
Kozí mléko můžeš vyzkoušet, ale s velkou pravděpodobností bude vadit taky, ty bílkoviny jsou si hodně podobné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
6.12.21 16:40

@Quidity tak to můžu být opravdu ráda, že to u nás vypadá jen na vyrážku. Potvrzené od alergologa to nikde nemáme.
Aha, cekat půl roku, to jsem docela zaskočená. Čekala jsem tak měsíc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
6.12.21 16:41

@kavenka Diky, diky 🙏 Fiha, půl roku no, to bude asi nekonečný.. Pro mě. Ale hlaveň, aby to k něčemu bylo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
6.12.21 17:23

@Drndadvě dieta je při abkm důležitá, jinak se později můžou objevit různé pylové alergie, astma, zhoršit se atopický exém. Máš to o dost jednodušší než jsem měla já, malý měl ještě další alergie k tomu, držela jsem dietu kvůli kojení přes rok, pak už jsem to vzdala a byl ještě půl roku na speciálním um, pak se odstavil sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
6.12.21 23:20

Doporučuji zkusit mléčnou složku v něčem pečeném nebo provařeném. Dcera s abkm cca v osmi měsících začala tolerovat mléko v pečivu apod. Teď skoro v 11 měsících už toleruje úplně vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
7.12.21 08:28

@xxprincesscz díky za radu určitě zkusím. Jak dlouho jsi držela dietu? Mám strach, že když jsem na to přišla až teď, že to bude na delší trať, než kdybych na to přišla třeba před dvěma měsíci. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat