Reklama

ABKM kojení - komu zabrala dieta?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 17:48
ABKM kojení - komu zabrala dieta?

Dobrý den prosím o zkušeností s alergií na kravskou bílkovinu u kojeného dítěte. Jaké jste měli příznaky? Jak postupovali doktoři? Co eliminační dieta zabrala? Za jak dlouho? Jedli jste třeba pečivo? Děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 17.12.16 17:54

@pabe14 dieta zabere pokud je opravdu peclive dodrzovana. Coz je tezke, stopove mnozstvi je v hrozne moc vecech, i pecivu atd. Kamardka ji striktne dodrzovala a byl to mazec, ale pomohlo…

kopretina 12
Kecalka 291 příspěvků 17.12.16 18:37

Dodržovala jsem velmi pečlivě. Zabralo to obratem. Na radu dr. jsem po cca třech měsících zkusila zlehka zařadit zpět mléčnou bílkovinu, hned při prvním kojení jsem viděla reakci, takže opět dieta a po asi šesti měsících už se to podařilo. Dcera (3roky) nyní bez dietního omezení a kravské mléko miluje.

Ha-ni
Neúnavná pisatelka 19803 příspěvků 17.12.16 18:44

Dieta zabrala, zlepšení bylo vidět během několika dní. :) Pečivo jsem jedla - normálně chléb i rohlíky, u rohlíku jsem tady v okolí nenarazila na to, že by v ní byla syrovátka, u některých chlebů ano. Takže si vyžádat složení.

Bacaga
Ukecaná baba ;) 1501 příspěvků 17.12.16 19:03

U nás dieta zabrala. Příznaky byly- bolení bříška, ekzém, hlen ve stolici, opruzeniny. Doktorka by to neřešila. Jen mi řekla, že pokud by to měl tak ať si dávám bacha i na soju. Ze začátku jsem dietu držela opravdu přísně, celkovou protikvasinkovou, ekzem za pouhé 3 týdny začal mizet, což tak čtu je naprosto nejkratší možná doba. Ze střeva se může tabílkovina vylučovat prý až půl roku. Teď po roce, dodržjuji stále, ale výrobkům, kde je napsáno, že může obsahovat stopy mléka se nevyhýbám. Na alergologii nás Dr. nepošle, protože to u takhle malých dětí nemá cenu. Manželova alerg. nám nabídla, že vezme krev, ale odmítli jsme, co z toho? Dieta nám to opakovaně potvrdila, vždycky když jsem zhřešila nebo snědla něco omylem, tak pokaždé zpátky hleny ve stolici a štrašně se oprudí a někde se mu udělají malé oválné flíčky… Pečivo jíme normálně, když nejsou na prodejně vypsané alergeny, tak si je necháme vyhledat. Bez mléka jsme se tak naučily, že už nám skoro ani nechybí :kytka:.

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 17.12.16 19:13

Ahoj, dcera měla šílený ekzém po celém těle a hlenovitou zelenou stolici. Poté, co jsem začala držet bezmléčnou dietu (opravdu striktní, bez pečiva, apod.) došlo po 14 dnech k postupnému mizení ekzému. Kojit jsem přestala v 8. měsících věku a malá je stále na dietě. Jednou jsem jí omylem dala příkrm, kde bylo 9% mléka a hned měla výsev pupínků. Takže počkám s dalším pokusem až jí bude rok. :mavam:

Indah
Povídálka 31 příspěvků 17.12.16 19:55

U nás taky dieta zabrala, ale 3 týdny jsou opravdu minimum, ekzém začal mizet až po 5 týdnu striktního dodržování. Takže ani potraviny se stopovým množstvím, bohužel se to zhošovalo i po cukru - takže taky protikvasinková dieta. Příznaky: ekzém (naštěstí jen na části těla - začala jsem dle mudr s dietou včas), bolení bříška a občas hleny ve stolici (ale ta jinak normální)

Janatans
Stálice 95 příspěvků 1 inzerát 17.12.16 19:56

Omlouvám se, že vstupuju do diskuze, i když jsem dceru nekojila. Ale dietu řešíme u ní, takže tak nějak už přehled také mám. Doporučuji určitě hlídat složení u všeho, protože mléko bývá obsaženo i v pokrmech, které by mě nikdy předtím nenapadly (třeba rajská polévka v pytlíku). U toho pečiva jsem si zvykla brát balený chleba, v klidu si přečtu složení a mám už pár typů, které si pamatuji, že jsou v pohodě.

Hodně mě překvapilo, že dětští lékaři neposílají děti na alergologii. Nás poslala naše doktorka hned a díky tomu jsme třeba zjistili, že má malá alergii i na vajíčka.

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 19:56
V kolika měsíců se u Vás objevila a jaké byli příznaky…ABKM do 2 let většinou vymizí sama.
@kopretina 12 píše:
Dodržovala jsem velmi pečlivě. Zabralo to obratem. Na radu dr. jsem po cca třech měsících zkusila zlehka zařadit zpět mléčnou bílkovinu, hned při prvním kojení jsem viděla reakci, takže opět dieta a po asi šesti měsících už se to podařilo. Dcera (3roky) nyní bez dietního omezení a kravské mléko miluje.

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 17.12.16 19:58

@Janatans Nám doktorka řekla, že do roka na alergologii neposílá, protože alergie jsou prý neprůkazné… A ABKM po roce max. do dvou let věku dítěte mizí. Tak doufám, že to tak bude i u nás.

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 19:58
Děkuji, takže pouze balené pečivo? Někde v sušenkách třeba není ve složení zmíněno…ale u všech je pak na konci Může obsahovat…Jak se u Vás ABKM projevovala a v kolika měsících?
@Ha-ni píše:
Dieta zabrala, zlepšení bylo vidět během několika dní. :) Pečivo jsem jedla - normálně chléb i rohlíky, u rohlíku jsem tady v okolí nenarazila na to, že by v ní byla syrovátka, u některých chlebů ano. Takže si vyžádat složení.

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 20:00
Ahoj, u nás podobné…jak to řešili doktoři? Kolik bylo malé? A co váha?
@Saffiraa píše:
Ahoj, dcera měla šílený ekzém po celém těle a hlenovitou zelenou stolici. Poté, co jsem začala držet bezmléčnou dietu (opravdu striktní, bez pečiva, apod.) došlo po 14 dnech k postupnému mizení ekzému. Kojit jsem přestala v 8. měsících věku a malá je stále na dietě. Jednou jsem jí omylem dala příkrm, kde bylo 9% mléka a hned měla výsev pupínků. Takže počkám s dalším pokusem až jí bude rok. :mavam:

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 20:02

@Saffiraa @Janatans Nám mudr taky řekla, že se to zjistit spolehlivě u takto malých dětí nedá

Saffiraa
Závislačka 3715 příspěvků 11 inzerátů 17.12.16 20:05

@pabe14 Začalo to ve 3 měsících. Nejdřív ekzém pod krkem, pak se rozšiřoval na hrudník, podpaždí, loketní jamky, podkolení jamky, kontíky, stehna a nakonec i obličej. Pediatrička mi nejprve doporučila Lipobase a Excipial, ale vůbec se to nelepšilo. Zkusila jsem i Biodermu Atoderm Zinc, ale na to měla malá šílenou alergickou reakci. Pak jsem zjistila, že jí vadí právě ten zinek (je i v Sudocremu, Weledě, apod. :-( Takže nakonec jsem s malou byla na kožním, kde nám míchají mastičku - vazelína, calciovka a ifadolan. Ta krásně zabírá. No a k tomu ta dieta. Váhu měla ve 3. měsích 6,6kg.

pabe14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 17.12.16 20:05

Holky malé jsou 3 měsíce…po první hexe průjmy (nejdřív jsem myslela, že k očkování)…ale přetrvávají dále…úplný žabinec, pořád hrozně zelená samý hlen občas nitka krve…stolice opravdu četná, přidal se atopický ekzém, malé stojí na váze… týden držím dietu a zatím nic…a popravdě skoro nevím co jíst a co ne :-( a zda je to vůbec ABKM - dle mudr ano…ale přeci alergií je více…testy se prý nedělají

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama