ABKM za jak dlouho po požití potraviny by se projevilo?

325
27.4.21 16:26

ABKM za jak dlouho po požití potraviny by se projevilo?

Dobrý den. Měla bych dotaz spíše na ty, co máte děti s ABKM. Za jak dlouho po snězení potraviny se alergie u vás projevila? U nás bylo podezření kvůli zvracení, ovšem zvracel úplně vše a po všem (masozelenina, ovoce, kaše) a v druhé nemocnici si nemysleli, že se jedná o alergii, v první, že možná. („Jen“ zvracel, ale nikdy neměl ekzém, vyrážku, krev ani hlen ve stolici, žádné dýchací potíže…) Měli jsme zavést všechny potraviny úplně od znova a vyřadit raději mléko (takže vlastně mléčné kaše). Moje pediatricka je k tomu laxni a říká, že si to taky nemyslí, že by měl alergii, že bůhví, co to bylo (tři týdny v nemocnici, dva na kapackach…) a že mu mám dávat vše a neřešit to, sama si to sledovat a zkoušet. Zatím jsem mléčnou složku nedávala. Před měsícem jsem měla začít jogurt, ale to jsme se vraceli z nemocnic. Dnes hovězí maso a zda se ok. Ale nevím, za jak dlouho by případně zase začal zvracet. Jestli hodinu po jídle, tři, půl dne, druhý den. Bojím se prostě, že zase skončíme v nemocnici, že začne extrémně zvracet. Tak pokud mu dám např na test mléčnou kaši, za jak dlouho by se to projevilo, že má ABKM? Jak to prosím bylo u vás? Moc děkuji za zkušenosti! :andel: hezky den všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63703
27.4.21 16:33

@September88 u nejstaršího byla reakce do pár hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
27.4.21 17:49

U nás byla reakce vždy ten den. Například ráno měl Lipánka a už odpoledne měl průjem. A druhý den lehce vyrážku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
27.4.21 18:18
@kavenka píše:
U nás byla reakce vždy ten den. Například ráno měl Lipánka a už odpoledne měl průjem. A druhý den lehce vyrážku.

Děkuji moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
27.4.21 18:18
@martina.se píše:
@September88 u nejstaršího byla reakce do pár hodin

Děkuji! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit