ABKM, za jak dlouho reakce na chybu?

1073
25.3.17 09:57

Abkm, za jak dlouho reakce na chybu?

Ahoj, syn 8 týdnů plně kojeny má asi abkm, po vysazení mléka z mé stravy se mu změnila barva stolice ze zelené na ukázkovou žlutou, ubývá v ní hlenu- držím 14 dní- a zlepšil se ekzém na obličeji skoro do čista. Včera jsem měla velmi stresový den- starší dcera skončila na infekčním na Bulovce - a já celý den jedla jen přesnídávky a piškoty, nebyl prostě čas a chuť. A malej dneska velké zhoršení ekzému. A já teď nevim- v přesnídávkach a piskotech bezpečně mléko není, ale je v nich hodně vajec. Tak přemýšlím jestli reaguje i na vejce- kterym jsem se ale nevyhýbala ani v době, kdy měl tvářičky čistší- a nebo jestli jde ještě o důsledek dietní chyby z čtvrtka večer kdy jsem omylem dojedla po malé, která už chudák neměla chuť k jídlu, rohlík mazaný máslem. Co myslíte, je reakce pravděpodobnější druhý den ( vejce) nebo třetí den ( máslo)? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

60174
25.3.17 10:13

@Rezii vynechala bych oboje a az se mu to zlepsi, zaradila na zkousku vejce. Reakce muze byt za 2-3 dny na oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:08

@Rezii rekla bych, ze nez mliko bude alergen vejce. Syn se vysype do druheho dne po pozreni vajicka at z meho mlika nebo treba z piškotů. Mam ABMK a bilkovinu z vejce, mliko mu vubec nevadi, ale stopa vajicka a ekzem lecime 14dni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
25.3.17 12:13

@xjuklickova
Pro mě by byla lepší varianta kdybych mohla jíst bez následků aspoň stopy mlíka ( trosinku másla, mlíko v sušence, jeden plátek sýra…), vejce by se asi vysazovala snáz. Tak uvidíme;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:17

@Rezii tezke je oboje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
25.3.17 12:20
@xjuklickova píše:
@Rezii tezke je oboje.

Já mám nahnáno hlavně z kombinace obého, nedej bože ještě něco dalšího. Mám sama hodně zdravotních trabli a potřebuju dobře jíst:( zkouším ho jako pojistku zvykat na Nutrilon alergy care kdybych odpadla, ale nechce to ani náznakem:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:24

@Rezii hlavne ten nutrilon je k nicemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
25.3.17 12:26

@xjuklickova proč myslíš? Je speciálně pro děti s abkm…Pokud vím tak další stupeň už je jen neocate a to je pro hodně těžké případy a to myslím nejsme ( žádná krev ve stolici, ekzém jen v obličeji atd) většině děti snad co jsem četla ten NAC stačí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:32

@Rezii hmmm, myslim ze je k nicemu, protoze je to mliko se stejnou bikovinou jako obyčejný UM jen mnohonasobne drazsi. Mam to z vice lekarskych zdroju, i zkušenosti maminek. Bud zvladne obycejne mliko, nebo bude potrebovat stepenou bilkovinu. Aspon tak jsme postupovali my na doporuceni imunologu z Motola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
25.3.17 12:34

@xjuklickova
Nutrilon alergy care má stepenou bílkovinu. Na recept jsem ho měla zcela zdarma. Nepletes si to s hypoalergennimi mleky? Ta jsou fakt k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
25.3.17 12:37
@xjuklickova píše:
@Rezii hmmm, myslim ze je k nicemu, protoze je to mliko se stejnou bikovinou jako obyčejný UM jen mnohonasobne drazsi. Mam to z vice lekarskych zdroju, i zkušenosti maminek. Bud zvladne obycejne mliko, nebo bude potrebovat stepenou bilkovinu. Aspon tak jsme postupovali my na doporuceni imunologu z Motola

Z jejich stránek:
Nutrilon Allergy Care je určen pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka. Snižuje alergické reakce díky obsahu extenzivně hydrolizované bílkoviny (neboli vysoce naštěpené bílkoviny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.17 12:41

@Rezii o mlekach s oznacenim H. A. se vubec nemusime zminovat, to mas pravdu. Netusila jsem, ze je stepena a netusim jak moc. Mozna se opravdu pletu a k necemu je. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60174
25.3.17 13:19
@xjuklickova píše:
@Rezii o mlekach s oznacenim H. A. se vubec nemusime zminovat, to mas pravdu. Netusila jsem, ze je stepena a netusim jak moc. Mozna se opravdu pletu a k necemu je. :kytka:

Jo je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama