Absces anální žlázy u feny

3777
6.1.21 20:37

Absces anální žlázy u feny.

Holky jdu si pro radu máme fenu, která má již druhé ATB za sebou v jednom měsíci na zánět žlázek, nyní se jí objevil absces u konečníku, řešeno opět u veterináře, napsali nám mast Pimafucort. Co pomohlo vašemu pejskovi? Jsme z toho už nešťastní má to již přes měsíc a nemůže se z toho dostat. Jinak stolici má stále pevnou žádné průjmy. Děkuji za každou radu.

Doplňuji: Anální žlázky má bez ucpávání, objevila se jí tam nějaká bulka, která se po ATB ztratil, ale objevil se jí u konečníku na žlázce právě absces.

Příspěvek upraven 06.01.21 v 21:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
6.1.21 20:47

Ahoj, mam mix ovcak x knirac, pravidelne jednou mesicne vymackavam obrovske mnozstvi. Doporucili nam odstraneni zlazek, ale spoluvlastnim psi salon, takze vymacnout ve vane pro nas neni problem. Jak se vyleci, nechej je vyndat… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2791
6.1.21 21:03

My chodili kazdy mesic na vymackavani analnich zlazek :)
Mohli jsme i sami, ale prislo mi to od toho veterináře lepsi a chtel za to 100Kc, což je nic. Nekdy tam nebylo nic a z toho nášup, že to dělal i na 2×..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
6.1.21 21:08

Jen jsem nenapsala anální žlázky má bez ucpávání, objevila se jí tam nějaká bulka, která se po ATB ztratil, ale objevil se jí u konečníku na žlázce právě absces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
6.1.21 21:12

Foto není moje, ale má to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 21:36

Absces čistit, drenovat, antibiotika. Hojí se to hlouho.
Potom je na zvážení pravidelné čištění žlázek (co se člověk během karantény nenaučí :lol:), nebo chirurgické odstranění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
6.1.21 21:45

@zlobivá_matka Psala jsem, že měla nyní dvoje ATB za sebou (minulý týden dobrala druhé balení), tohle se jí objevilo po léčbě ATB. Dnes je to cca asi 4 den co to má takto. Žlázky se jí neucpávají má je čisté, objevila se jí tam nějaká bulka, která po ATB zmizla.
No uvidíme budeme mazat. Snad to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat