Absence MS po vysazeni HA - prolaktin?

Anonymni
24.4.08 15:50

Absence MS po vysazeni HA - prolaktin?

Ahojky..nemate nekdo podobnou zkusenost? V lednu jsem po 6 letech vy:,–(ila HA - Pramino, brala jsem ji od 16ti let..chteli bychom s pritulou mrnouska..jenze hacek je v tom, ze jsem to od te doby dostala jen jednou, a to po vyvolavacce - 29.2… pravdepodobne mam vysoky prolaktin, mam ho 400, norma ma byt 25-600, jenze prece jen ho mam vyssi, tak..delali mi ted jeste nejake dalsi testy s cerucalem, odbery krve natrikrat, chjo…v minulosti jsem mela problemy s jidelm, hodne jsem zhubla a i mi menstruace vynechavala..co myslite, jak dlouho ma smysl cekat, zda se telo umoudri samo..?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
24.4.08 17:58

Ahoj, nevím, kde jsi přišla na tu normu prolaktinu 25-600? Já měla naposledy 84 a už to bylo zvýšené, tedy nad normu, mě říkal dr. že norma je cca do 30. Pokud jsi měla kolem 400, určitě bys měla jít na kontrolní vyšetření hormonální hladiny - nejlépe aspon 2-3 hod po tom, co vstaneš. A ostatní hormony máš ok? Hladina prolaktinu se snižuje u vysokých hodnot léky. Určitě bych se poradila s Dr. B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
24.4.08 17:58

Ahoj, nevím, kde jsi přišla na tu normu prolaktinu 25-600? Já měla naposledy 84 a už to bylo zvýšené, tedy nad normu, mě říkal dr. že norma je cca do 30. Pokud jsi měla kolem 400, určitě bys měla jít na kontrolní vyšetření hormonální hladiny - nejlépe aspon 2-3 hod po tom, co vstaneš. A ostatní hormony máš ok? Hladina prolaktinu se snižuje u vysokých hodnot léky. Určitě bych se poradila s Dr. B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
24.4.08 22:16

Prolaktin

Milá anonymní, dlouho bych nečekala, zajdi si k doktorovi, ať ti dá něco na vyvolání menstruace.
Neber to zle, ale myslím, že jsi smíchala různá čísla. Také mám asi zvýšený prolaktin, teď jsem byla na kontrolním odběru a něco jsem o tom četla, ty hodnoty se udávají 2 způsoby, 25-600 zní divně..... Já měla kolem 40, někdy má třeba i 80, norma je asi do 25.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
24.4.08 22:42

Hodnoty prolaktinu: ženy netěhotné 2,8 - 16 ženy těhotné 0 - 600
muži 2,6 - 7,2
novorozenci 0 - 280
novorozenci 4. - 12. den 0 - 75 µg/

Taky bych být tebou šla k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1678
26.4.08 10:36

Ahoj,
já taky brala od 15 let antikoncepci a ve 20 jsme se rozhodili na rok vy:,–(it a pak se začít snažit…ale po vysazení jsem měla MS ob měsíc…nakonec jsem musela změnit i doktora protože ten první mi ani neudělal testy a rovnou mi šoupnul Clotilbegyt…ten mi ale nepomohl…druhý doktor mi udělal testy a moc se divil že je nemám a už jsem užívala hormony…a první by měl být vyšetřený partner ( spermiogram)…výsledky mi vyšli tak že jsem měla středně vysoký prolaktin a ptroto mi nešlo otěhotnět…doktor mi okamžitě na:,–(il Mysalfon a ten mi po 3 měs. zabral a já otěhotněla…teď máme 7. měsíční holčičku a jsme šťastní…takže hodně štěstí…jak to bě tak všem co se pokoušejí… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.4.08 16:08

Sakra, nechapu, nejde mi se prihlasit - jsem registrovana uz dlouho, Fireangel, ale po prihlaseni me to stjne porad pise jako Anonymni..na ty cisla jsem neprisla sama, mne to rekla gyndr, prave proto, ze nemenstruuju, nejde mi otehotnet a mam sekreci z jedne bradavky, delala mi testy na prolaktin..ten mi udajne vysel 400, pricemz norma je podle te laboratore 25-600, to si fakt pamatuju :-) jine hormony mi nedelala, je si jista, ze za to muze ten PRL..proto mi delala dalsi odbery, za tyden budou vysledky..jen me zajima vas nazor, zda treba mate podobnou zkusenost a vas lekar postupoval jinak…jsem ctvrty mesic bez menses a asi i ovu a opravdu se mi to nelibi :? kdyztak me icq je 296 798 310, kdybyste o tom chtela nektera pokecat vic..diky moc..terka - fireangel

• Nahlásit
  • Citovat
757
27.4.08 16:17

No huráá, povedlo se, jsem přihlášená 8) Takže ty dva příspěvky od Anonymní byly ode mě 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Barush
22.9.10 13:15

Ahojky mam naprosto presny problem jako ty, i ja mela po problemech s jidlem absenci menses asi rok, pak jsem zacala brat minervu, a ted v kvetnu ji vysadila od te doby menses nemam,jen asi ě dny velmi slabou, po injekci. Ted chodim na injekce ale prece se to tak delat neda dokola.Uz nevim co mam delat,doktorka rika, ze musime injekce davat porad, ale dokdy??uz jsem opravdu zoufala..napis :cry:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama