Absolutně netuším, jaký kočárek vybrat :(

181
13.7.20 07:42

Absolutně netuším, jaký kočárek vybrat :(

Nemyslím konkrétní model, to bude level č.2, ale alespoň typ. Čekáme první dítě, plánujeme druhé, nejlépe co nejdřív to půjde, žádné velké věkové rozestupy. Já chodím ráda na procházky do přírody a chci chodit i s kočárkem. Od sourozenců vím, že kočárky s velkými koly se řídí dobře, hezký houpou a děti pěkně usínají. A že s tím projedu všechno. Taky vím, že nechci tříkolkou, tu měla jedná sestra a s tím se jezdilo v lese fakt strašně špatně, vůbec to nedrží směr (já vím, že ráda lidí bude tvrdit opak, ale tohle je moje zkušenost). Klidně bych si takový a la Marita taky pořídila. Jenže - my teď bydlíme ve městě v druhém patře bez výtahu. Na půl roce dítěte se plánujeme přestěhovat na maloměsto, kde je to samá kočičí hlava nebo špatný chodník. To znamená první půlrok parkovat u schodů a nosit asi korbu s dítětem nahoru, a od půl roku žijeme v RD, ale šiknul by se více teréňák. Takže přemýšlím, jestli by se mi ze začátku nehodil nějaký lehký kočárek do MHD atd. Jestli já tím MHD ale budu jezdit… zas jako asi nemám úplně důvod. A švagrová taky jezdila s Maritou v Praze. Jenže co s ním pak na tom maloměstě? A o víkendu na chalupě nebo z rodičů na vesnici? Pořídit pak nový? Chceme pak ještě to druhé dítě :/ A jestli kombinaci nebo zvlášť sporťák a zvlášť hluboký. Skoro se kloním k těm zvlášť, stejně asi budeme potřebovat dva kočárky na ty dvě děti (jestli to teda půjde podle plánu, ale člověk musí nějaké plány mít, když kupuje něco tak drahého jako kočár :D ). Poraďte mi někdo prosím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3966
13.7.20 07:49

Co třeba hartan? Terenak, ale jsou mu vyměnit přední kola za městská. Je To sportak s vloznou taškou na mimino, takže kočár necháš pod schody a nahoru si vyneseš jen to mimino v tašce.
Jinak pokud plánujete dvě děti hodně brzo po sobě, koukni se na kočárky, co jdou přestavět pro jedno i pro dvě děti. Ale ty většinou bývají ohledně ostatních vlastností dost kompromisní, nevyberes si tak, jak u klasického kocaru pro jedno dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
13.7.20 07:51

My meli g mini grand. Lehky kocarek, lehce manipulovatelny, zadni kola nafukovaci, predni plastova. Nerikam, ze to bylo nejake extra terno jezdit s tim po kocicich hlavach, ale zase nejaky problem to nebyl. Je odpruzeny, s ditetem to nejak nekodrcalo. Proc jsme ho brali - lehky a lehce odnimatelna korba - snadno jsem s nim vyjela az domu do tretiho patra, dobu jsem nosila jenom korbu s malym do bytu. Ale to se casem stejne pronese, poridili jsme pak takovou pevnou nosnou tasku. Je skladny do auta, velmi snadno a rychle se sklada. A jde preskladat na sportak, klasicky sportak jsme kupovali az ted, kdyz je malemu rok a ctvrt. Zvladli jsme s nim vylety do prirody, na vesnici k rodicum, do hor by rozhodne nebyl, ale klasicke tereny zvladal normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
13.7.20 07:53

Asi nad tim moc dumas :wink: za mě taky velká kola a houpavy, mela jsem a plně využila, ale uz bych nesla do kombinace. Vse zvlášť. Jinak jestli chceš něco a la Marita, no tak v pul roce uz to pak potřebovat nebudeš a budeš řešit sporťák. Ten jsem resila ted ja, stravila tim hodiny co a jak by mělo být, zjistila, ze kočár pro mě neexistuje a sla cestou porovnávání. Kdyz jsem pak vyradila i dostupnost, pač nemají na eshopech vsude vse, a pak jsem si chtela kočár i osahat, koupila jsem úplně jinej nez jsem chtela, ale zasr c kamenné prodejně u nas ve městě. A jsem spokojená :mrgreen:. Takže klidně jdi do Marity, má to velký kola, ale jinej hlubokej kočár rozhodně v baraku nezabere výrazně min místa. A užiješ ho celý půlrok. Sporťáky s takovym podvozkem jsem nenašla. Blíží se tomu Thule, ale bejvaji to trikolky, sice kvalitní, ale :nevim: a ta cena :mrgreen: nakonec zjistis, ze ti tady stejne pořádně nikdo neporadí a bides tam, kde ted :mrgreen: ale preju ti úspěšný výběr. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
13.7.20 07:55

@Kolicek95 Ahoj, my máme Nordi sole dvojkombinaci a vajíčko cybex a jsme spokojeni. Bydlíme ve čtvrtém patře bez výtahu a korbu s malým beru nahoru a v pohodě.(už má čtyři a půl měsíce). Šli jsme do něho na slepo, protože nebylo moc recenzí, a jsme moc spokojeni. :dance:
A u tohohle se mi líbila jak prostorná a lehká korba, tak i sporťák :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
13.7.20 08:05

@Kolicek95 tak já mám děti 1.5 roku od sebe. A dneska po zkušenostech s různými kočárky bych to udělala jinak. Koupila z bazaru kočárek s korbou, nějaká nafukovací větší kola aby to vše přijelo a pak si pořídila sporťák od Thule. Je to dražší ale ta investice se vyplatí když chceš na 2 děti. Takhle určitě na děti s rozestupem 3 let. A pokud plánuješ menší rozestupy mezi dětmi tak stejně bazarovou korbicku dá se sehnat za pár korun a solidní. A pak sourozenecky kočár třeba Easy walker. S tim jsme jezdili i po lese a v pohodě projel kde co a měli jsme ho také z druhé ruky a v pohodě prodali dále, je o něj zájem. A pak zase na toho mladšího až starší bude ve školce koupila Thule nedám na to dopustit. Ale chápu že 100 lidi 100 názoru ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14687
13.7.20 08:10

Ahoj, no to je těžké, protože každá to máme jinak. Já třeba zjistila, že buď mně sedí korba a nebo sporťák, ale nikdy ne oboje v jednom modelu. Ale jenom z praktických věcí. Na nošení miminka se dá do kočárku dát taková ta taška, takže kočár necháš pod schody a vyneseš jenom tašku s dítětem. Do města bych možná i volila takové vajíčko a kočár, aby se to dalo přes adaptéry nacvaknout na sebe, když třeba potřebuješ jen někde přejet. A jinak, pokud do půl roku půjdete jinam, tak už je možné, že v tom půlroce budeš pomalu vyndávat sporťák.

A ke dvěma kočárkům. Já sporťák přestala používat v necelém roce a půl, protože se v ní malé nelíbilo a všude ťape. Tak teď budu řešit skejt ke korbičce. Jinak určitě není problém, pak koupit něco na bazaru. Tam toho bývá dost.

A nejlepší dojet tam, kde je velký výběr a projít to. Případně osahat kočárky od kamarádek. Vím, že je prodejna v Kolíně. V Praze nevím. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50557
13.7.20 08:23

2. patro bez výtahu je pro mě jasná volba s vložnou taškou. Měla jsem Gesslein - výměnná kola (terénní/ městská) a k tomu vložnou tašku. Kočár zůstával dole, nahoru jsem tahala jen dítě s kilo a půl taškou, žádná korba nebude tak skladná a lehká.
Ale jinak - kup, co teď potřebuješ. Třeba za půl oku všecko přehodnotíš a pořídíš jiný. Stejně člověk nejlíp vyhodnocuje, co jemu osobně nejvíc vyhovuje, až když to používá. Takže bych nekupovala fungl nový kočár v plné výbavě za pětatřicet, ale pořídila si něco pro konkrétní podmínky a ak se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
13.7.20 08:28

Do půl roku jsem jezdila s Maritou. Lesy, louky, pole… Kupovala jsem jetou a použila jen korbu. V půl roce jsem koupila Britax Romer B. O.B. a ten je super. Ač trojkolka, je to prostě terenak a nejela jsem s lepším a lehcim kočárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8622
13.7.20 08:34

Toto bych vyřešila tak, že bych koupila kočáry z druhé ruky.
Já jsem příznivcem kočárů jako je inglesina nebo marita, ale netuším, zda bych zrovna maritu chtěla tahat do schodů.
Ale jsou to masové kočáry, třeba hlubokou inglesinu jsem viděla z druhé ruky za 1500.
Navíc za půl roku už můžeš sháněť sporťák. Zkusila bych sehnat samostatně hluboký kočár z druhé ruky, a pak bys viděla, co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
13.7.20 09:58

Já bych si klasicky hluboký kočár už nekupovala, taky jsem si na první ditko pořídila dle spousty doporučení starší hluboký, měl nafukovací kola, která se mimochodem postupně vyfukovala, takže jsem musela dofukovat :zed: byl těžký jako kráva a strasne špatně se s tím jakkoliv manévrovalo, protože měl k te váze navíc ještě čtyři pevná kola. Takze už bych určitě nechtěla žádný starý kočár z druhé ruky, žádný kočár se čtyřmi pevnými velkými koly a už vůbec ne s nafukovacími. Bylo to jen k vzteku a k ničemu jinému, tedy alespoň pro me.

Teď na druhé ditko jsem si koupila dvojkombinaci Indy Sport s Bubble korbou, která je homologovana i jako autosedačka do 10 kg, takže odpadne nutnost kupovat další krám navíc, a s lehounkou buggy sportovní sedackou. Podobnou jsem totiz měla od značky Gesslein pro staršího a nemohla jsem si to vynachválit. Obě značky patří pod stejný brand a i ty kočárky jsou si podobné. S tím starším sportakem jsem syna vozila do pěti let po lesní cestě do lesní školky, takže vydržel fakt hodně a nic se mu nestalo. Navíc podvozek má i popruh na přenášení kočárku na rameni (když je ve složenem stavu, hodis ho přes rameno jako tašku a jdeš). A houpe taky, odpruzeny je skvěle, řídit lze lehce i jednou rukou, lze složit i s buggy sedackou do malého balíčku (hodně sportovních sedaček se musí před složením nejprve sundat z podvozku). Proste žádná negativa na nem neshledávám :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.07.20 v 10:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.7.20 10:11

Za mě úplně nejlepší kočárek EGG, je nádherný a vydržel úplně všechno :lol: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
181
13.7.20 13:43

@chaela Podívám se, takhle narychlo koukám, že jsou dost drahé, ale rozhodně je to dobrý nápad. Popravdě jsem ani nevěděla, že existuje něco jako vložná taška :palec:. @Oli.Lyon náhodou jak zmiňuji výše, rozšířila jsem si obzory o možnost sporťáku s vložnou taškou. Marita konkrétně mě trochu odrazuje tím, že jí brácha musel už dvakrát reklamovat :? Ale jezdí se s ní hezky, to jo. @koko30 Já si teď říkám, že to udělám podobně. Akorát bych koupila nejprve sporťák s tou takoví, ať se mi dítě dobře nese do schodů a pak na druhé dítě bazarový hluboký houpavý na maloměsto nebo event. ten sourozenecký, podle toho, jak to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
13.7.20 14:06

Řešila jsem obdobný problém… potřebuji na půl terénní napůl městský kočárek a vybrali jsme nakonec Moon nuova city - pěnová kolečka, poměrně dobré odpružení, ale není to až takový obr :) bohužel ještě ho vyzkoušený nemám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10151
13.7.20 14:14

A co třeba baby jogger? Jde tam u nekterychvtypu přidat sedačka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu