Absolutní vyčerpání v těhotenství

13.9.21 13:43

Absolutní vyčerpání v těhotenství

Ahoj, holky,

jsem poprvé těhotná, teď v 15. tt. Strašně jsem se na tehotenstvi těšila, ale od začátku si ho vyziram :D Ze začátku mě trápily typické nevolnosti atd., ty relativně ustaly, ale tak cca od 11.-12. týdne jsem začala mít zhruba 2-3 hodiny denně stavy absolutního vyčerpání, začne se mi motat hlava, začnu se potit, trepou se mi ruce, nohy, zatmívá se mi před očima, pocity opravdu na omdleni, do toho bolest hlavy, mám i pocit, že mi ztuhne celé bricho a zada. Jsem z toho už strašně zoufalá, protože to mám opravdu každý den, nejde to přemoci a já jsem absolutně nepoužitelná, do toho už i nesnesitelná a samozřejmě mi to způsobuje úzkosti. Zkoušela jsem kávu, kofolu - nepomaha, procházky - je mi ještě stokrát hůř, spánek - neusnu. Měla jste některá podobné stavy, zabralo vám něco? Můj doktor je strašný flegmous, na vše mi říká, že musím vydržet. Neschopenku mi ale dal…

Díky za případné rady, zkušenosti a všem přeji jen to nejlepší :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27195
13.9.21 13:47

Nemáš nízký tlak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2143
13.9.21 13:50

No ona jiná rada než to vydržet ale opravdu není :nevim: já první tři měsíce prozvracela, pak dva prospala, pak byl chvíli klid a teď poslední měsíc vždy udělam něco málo (vyvenčit psa, sklidit nádobí, vyndat pračku…) a hned si musim na hoďku lehnout :lol: vitaminy mam v pořádku, těhotenství bez komplikací, hlídam si zdravou stravu (tak nějak rozumně protože nechci být obelix) a stejně sem nepoužitelná, s tim nic neuděláš a nemá smysl to nějak přemáhat… a to nejsem jinak lenoch, před těhotenstvím jsem chodila pravidelně do fitka, běhat, procházky se psem a teď jsem úplně nemožná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25714
13.9.21 13:53

@PaniGibonova vše co popisuješ, je docela běžné, když máš neschopenku, tak se snaž ležet a spát - nic jiného s tím nejde dělat a časem to přejde - přijdou zas jiné neduhy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 13:53
@pikola píše:
Nemáš nízký tlak?

Prave jsme si koupili i tlakoměr a tlak je úplně ukázkový. Jedině mě napadá, jestli prostě třeba nějak náhle nekolísá. Ale zase Kafe mi na ten stav nepomůže, takže nevím 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9313
13.9.21 13:56
@PaniGibonova píše:
Ahoj, holky,

jsem poprvé těhotná, teď v 15. tt. Strašně jsem se na tehotenstvi těšila, ale od začátku si ho vyziram :D Ze začátku mě trápily typické nevolnosti atd., ty relativně ustaly, ale tak cca od 11.-12. týdne jsem začala mít zhruba 2-3 hodiny denně stavy absolutního vyčerpání, začne se mi motat hlava, začnu se potit, trepou se mi ruce, nohy, zatmívá se mi před očima, pocity opravdu na omdleni, do toho bolest hlavy, mám i pocit, že mi ztuhne celé bricho a zada. Jsem z toho už strašně zoufalá, protože to mám opravdu každý den, nejde to přemoci a já jsem absolutně nepoužitelná, do toho už i nesnesitelná a samozřejmě mi to způsobuje úzkosti. Zkoušela jsem kávu, kofolu - nepomaha, procházky - je mi ještě stokrát hůř, spánek - neusnu. Měla jste některá podobné stavy, zabralo vám něco? Můj doktor je strašný flegmous, na vše mi říká, že musím vydržet. Neschopenku mi ale dal…

Díky za případné rady, zkušenosti a všem přeji jen to nejlepší :srdce:

Nezhoršují ti to výkyvy cukru? Bereš na to tvrdnutí břicha hořčík?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 13:57
@Nickjmeno píše:
No ona jiná rada než to vydržet ale opravdu není :nevim: já první tři měsíce prozvracela, pak dva prospala, pak byl chvíli klid a teď poslední měsíc vždy udělam něco málo (vyvenčit psa, sklidit nádobí, vyndat pračku…) a hned si musim na hoďku lehnout :lol: vitaminy mam v pořádku, těhotenství bez komplikací, hlídam si zdravou stravu (tak nějak rozumně protože nechci být obelix) a stejně sem nepoužitelná, s tim nic neuděláš a nemá smysl to nějak přemáhat… a to nejsem jinak lenoch, před těhotenstvím jsem chodila pravidelně do fitka, běhat, procházky se psem a teď jsem úplně nemožná :nevim:

Tak to máme stejné, první tři měsíce zvracení, teď toto. Povlecu postel a jdu spát, se psem už prochazky nezvládám, koupila jsem si míč na cvičení skrz zada, ale i to mě vysiluje :D Jídlo mi nechutná, chlap mě rozčiluje, no děs bes. Kolem mě plno těhotných nebo čerstvé po porodu a zvládají vse, tak si přijdu fakt jak lempl :) Ale očividně se k porodu taky prochrápu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 13:58
@meduzza píše:
Nezhoršují ti to výkyvy cukru? Bereš na to tvrdnutí břicha hořčík?

Hořčík mi doktor nedoporucil zatím, tak nevím, mám doma jen Magnosolv. 22/9 k němu jdu, tak z nej asi vymlatim nějaké rady konečně 8o Výkyvy cukru, to nevím. Když to přijde, narvu se třeba i hroznovým cukrem, ale u mě je prostě veškerá snaha bez odezvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
13.9.21 14:02

Zkontroluj si tlak, cukr, zobej magnezko. Já to mám taky, ale mám hodně nízký tlak a cukr, takže musím pravidelně jíst, hýbat se, nevstavat rychle, stejně je to někdy k ničemu a hlava se mi prostě točí a je mi slabo, musíš vydržet no :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
13.9.21 14:13

Ještě k tomu co tu už padlo tak nedostatek železa, to taky udělá hodně a bývá to v těhotenství casty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 14:14
@JancaS84 píše:
Ještě k tomu co tu už padlo tak nedostatek železa, to taky udělá hodně a bývá to v těhotenství casty.

To podeziram taky, anémii mám celý život, na testech v 8. tt mi sestra rikala, že je na spodní hranici, tak jestli nahodou nekleslo a není to tím. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
13.9.21 14:22
@PaniGibonova píše:
To podeziram taky, anémii mám celý život, na testech v 8. tt mi sestra rikala, že je na spodní hranici, tak jestli nahodou nekleslo a není to tím. :zed:

Jo tak to může být. Nech si napsat treba Tardyferon, ten nezpususobuje tolik zácpu jako ostatni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
13.9.21 14:35
@PaniGibonova píše:
To podeziram taky, anémii mám celý život, na testech v 8. tt mi sestra rikala, že je na spodní hranici, tak jestli nahodou nekleslo a není to tím. :zed:

zkus to zelezo a teda za me horcik…kup si idealne tohle a aspon jedno denne, po porade s doktorem bych klidne brala i 2× denne, protoze horcik se z tele dost vylucuje mi rikala kamaradka lekarnice.
https://www. gigalekarna. cz/produkt/magnesii-lactici-0-5-mvm-100-tablet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21346
13.9.21 14:39

Co štítná|?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.9.21 15:58
@ka2ka píše:
Co štítná|?

To vůbec nevím, tu krev mi brali v 8. tt a rikali vše ok, ve středu si zajdu k praktikovi a nechám si udělat znova… Dneska je to fakt mazec. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat