Výběr střední školy (obor bez matematiky)

23.2.20 19:48

Absolutní Zoufalost ... Výběr střední školy.

Zdravím, velice nerad bych vás otravoval svými problémy, ale již si nevím rady.. Je mi 16 let, a nyní řeším výběr školy. (Měl jsem odklad) Jedna z „hlavních“ možností byl obor Cestovního Ruchu, umím skvěle anglicky. Dobře mluvím, mám dobrou gramatiku, a dobrou výslovnost. Ale bojím se příjmacích zkoušek, a maturity. Čeština mi problém nedělá, ale matematika ano. A to pořádně. Matematika mi vůbec ale vůbec nejde, největším problémem je to, že mi poněkud dlouho trvá, než pochopím danou látku. Proto jsem přemýšlel o nějakém oboru s výučním listem. Napadl mě řezník, kuchař-číšník atd, atd. Další problémem je to, že jsem velice gramblavý, a nešikovný. Přemýšlel jsem, že bych si udělal výuční list, a poté maturitu. Ale vůbec nevím. Proto se vás již zoufale ptám. Jaké máte s tímto zkušenosti? Co by jste dělali v mé situaci? Nebo máte nějaké rady co bych měl dále dělat? Děkuji za vás čas, budu rád za jakékoliv odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.2.20 19:54

Těžko říct, ale já bych si asi dala jednu přihlášku na cestovní ruch a druhou na nějaký obor s vyucnim listem a viděla bych, jak by dopadly přijímačky. Kdyby přijímačky na cestaku dopadly špatně, tak bych šla na obor s vyucnim listem a pak bych si dodělala maturitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.2.20 19:56

Ale matika neni povinna, ne? Ted to zase odlozili. Pokzd jsi sikovny na jazyky, je skoda to zahodit. Sla bych touto cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:58
@lolink píše:
Ale matika neni povinna, ne? Ted to zase odlozili. Pokzd jsi sikovny na jazyky, je skoda to zahodit. Sla bych touto cestou.

na prijimackach matika je, jak to bude s maturitou, je dosud ve hvezdach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 19:59

@saltael zkusila bych tu ss, neni to gymnazium, nebude tam takovy naval. Prihksky muzes dat na dve skoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
23.2.20 20:01
@matkabagristy píše:
na prijimackach matika je, jak to bude s maturitou, je dosud ve hvezdach

No, proto by to bylo dobry aspon zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15142
23.2.20 20:01

Šla bych na to, co ti jde/ baví. Pokud máš talent na jazyky a jsi nešikovný na ruce, je lepší jít na ten cestovní ruch. Na nějakém vyucnim oboru se nejspíš budeš víc trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 20:02
@lolink píše:
No, proto by to bylo dobry aspon zkusit.

maturita m mela byt povinna jenom pro gymply a lycea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12487
23.2.20 20:04

Tak je otázka, jestli už tušíš, co bys chtěl do budoucna dělat, jestli chceš jít směrem " cestovní ruch ", tak tam jdi, je škoda jít na učňák, navíc pokud nejsi šikovný na ruce, tak co tam budeš dělat? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19494
23.2.20 20:05

Pokud jsi nesikovny, nechodila bych na obor cisnik-kuchar. Kuchar se musi umet ohanet v kuchyni, cisnik na place. A zvazila i nutnost preciznosti a sikovnosti u jinych vyucnich oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1342
23.2.20 20:05

„absolutní zoufalost“
:P prosimtě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
23.2.20 20:11

Moje vlastní zkušenost… možná není pravda, že ti nejde matematika, možná to „jen nechápeš“ od konkrétního učitele. Měla jsem totéž s chemií a když jsem narazila na člověka, který mi to dokázal vysvětlit a předat tak, abych to pobrala, otočilo se to. Zkus o tom zapřemýšlet i takhle. Rozhodně bych se ale nevzdávala dopředu. Nejhorší smrt je smrt vyděděním. Je fajn, že uvažuješ o své budoucnosti, rozhodně se nenech zastrašit posměváčky typu @MrsNorris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 20:11
@MrsNorris píše:
„absolutní zoufalost“ :P prosimtě

Tak v každé životní etapě vidí člověk jako důvod k zoufalství něco jiného, pokud narážíš na toto. Ty to možná vnímáš ze svého pohledu jako prkotinu, pro něj je to teď něco, co mu nedá spát a říká si, že to může určit to, kterými cestičkami se bude ubírat zbytek života. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18502
23.2.20 20:12

Jestli jsi nešikovný na učnák nechoď na druhou stranu víš co budeš v budoucnu dělat s oborem cestovní ruch? nechceš ještě vymyslet něco jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1342
23.2.20 20:13

@7.straka
@klamonožka
Hele, když je nerozhodnost při výběru školy „absolutní zoufalost“, jaká slova ti pak zbydou na životní tragédie?
Neposmívám se mu, spíš naznačuju, že existuje širší perspektiva. ;)

Příspěvek upraven 23.02.20 v 20:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama