Aby něco taky dělal

Anonymní
29.11.19 15:12

Aby něco taky dělal

Zdravím. Můj chlap je poslední dobou extrémně líný. Až pro mě nemožný. Všechno musím udělat sama, protože od něj se nedočkám, teda vydělává peníze to ano, ale to není přece všechno. Jako občas doma pomůže, ale fakt občas že je to spíš zázrak, ale zase vyskladat myčku si zvládnu fakt sama, já spíš ocením, když půjde zatopit, nasekat třísky na zatop, aby jsem nemusela já, třeba. Ale ne. On přijede z práce, vykoupe se, nají, něco mi vypráví a pak dělá jak je děsně unavený a musí jít spát. Na žádost ať zatopí rekne, že na to kašle že jde spát. Takže musím já nebo by jsme spali v zimě. Třeba po něm chci aby doma udělal dveře co táhnou, nasekal mi ty třísky, uklidil dvůr, pověsil to a to, prostě nic složitého. Řekne že jo (třeba ať to udělá o víkend) no jenže on si domluví, že půjde pomoci do práce šéfovi, přitom doma fakt co dělat má a musí, já fakt tak líného člověka neviděla. Třeba jak sháníte dřevo na topení? On vždycky jede řezat na poslední chvíli až když není čím topit prostě :nevim: do té doby se buď válí nebo slibuje všude výpomoc, ale aby doma dělal to ne.
Já už jsem z toho unavená a normálně se těším až si polezim v nemocnici, jsem skoro 42 tt a už to nezvládám sama.
No zkrátka jsme bydleli v bytě a chtěli dům no, ale nečekala jsem, že to bude prostě na mě všechno.
Já nevím už, ale brzo bouchnu a budu asi ječet. Ale nechci, nechci být zlá to on taky není, ale už nevím co s tím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
407
29.11.19 15:17

Přesně tohle mám doma. Tedy spíš měla jsem. Než jsem mu nedala jasně najevo, že to takhle nemůže fungovat. Ze jediná jejich povinnost je do práce a nic víc. To prostě nejde zvládat a ještě k tomu chodit do práce A pak další sichta do vecera. Ty jsi tehu a on tě nechá takhle dřít :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
29.11.19 15:18

Ja bouchnu klidne hned. Navim, na co cekas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
29.11.19 15:20

Huuuuuu, tlak mi stoupa, ja bych uz urcite vybouchla… Slo by mu to rict nejak razne, ale v klidu, bez nejakyho kriku? Co treba si rozdelit prace pisemne? Co by ti pomohlo, aby delal pravidelne, kdyz je doma, ze by to fakt bylo na nem… Nevim no, snad neni uplne ignorant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
29.11.19 15:21
@warita píše:
Ja bouchnu klidne hned. Navim, na co cekas.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20454
29.11.19 15:28

A on chtěl do baráku taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 15:30

Když jsme bydleli v bytě nebyla starost žádná, to si pořád ztěžoval že nemá co dělat. Když jsme teď v domě a je starost o chod domu okolo, lecos dodělat nebo i to dřevo na to topení sehnat tak už to lajdá a odkládá. Nekecám, ale minulý týden tu měl posledních 10 polen a pak teprve jel řezat další. Přes týden maká tak jasný, že si zatopim sama, ale jako pomohlo by mě, kdyby mi tu nasekal třísky a já jen brala na zátop, ale i ty si musím udělat sama i když ho žádám at je udělá, buď na to fakt zapomene nebo schválně zapomene, protože asi ví že to dám sama i tak. No ale zase když je doma, čekala by jsem že převezme žezlo on. Ale i tak to nechá dělat mě no. Zkrátka jsem nečekala, že když odejdeme do domu, že bude prostě takový laxní. :roll:
No a když přijde s tím, že o víkend jede pomáhat tam a tam, tak mám pocit že normálně bouchnu. Já se i divím, že jsem u toho ještě neporodila, naopak že se drží tak dlouho.
On je jako jinak zlatý, ale jako chlap je mi fakt k ničemu, když se tak chová :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
831

Zakldatelko a jak ti pomáhal v domácnosti předtím, než jste se přestěhovali na domek a bydleli v bytě? Já tohle neznám a s takovým chlapem bych ani nebyla. Doma mi sice pomáhá občas, ale já to nevyžaduji. Zatím tu práci zvládám ( 27tt těhotenství ) a ještě mám doma 3,5letýho kluka. Neprudí, když přijde domu a není uklizeno nebo navařeno. Prostě jsem ten den nestihla, a dělala jsem něco jiného nebo odpočívala. Ale kolem domu udělá naprosto vše i ze své vlastní iniciativy. Je zvyklý, že dřevo na zimu musí být připraveno do léta a na další dvě zimy naskládáno v metrech. Každé ráno, než odejde do práce zatopí/ přiloží. Nakoupí po cestě z práce domu. Syn, když se narodil zvládl ho přebalit, vykoupat zkrátka se 100% postarat. U druhého zvažuji, že zůstane na 2dny v týdnu s dětma doma a já půjdu do práce. Ale takový byl vždycky. Věděla jsem jaký je než se kluk narodil nebo před svatbou. U tebe se obávám, že to jiné s narozením dítěte nebude. Asi bych rázně zakročila a rozdělila práce a povinnosti. Jinak se to nikdy nezmění. A až se prcek narodí od začátku zapojovat. Aby koupal, přebaloval, hrál si atak. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Když jsme bydleli v bytě nebyla starost žádná, to si pořád ztěžoval že nemá co dělat. Když jsme teď v domě a je starost o chod domu okolo, lecos dodělat nebo i to dřevo na to topení sehnat tak už to lajdá a odkládá. Nekecám, ale minulý týden tu měl posledních 10 polen a pak teprve jel řezat další. Přes týden maká tak jasný, že si zatopim sama, ale jako pomohlo by mě, kdyby mi tu nasekal třísky a já jen brala na zátop, ale i ty si musím udělat sama i když ho žádám at je udělá, buď na to fakt zapomene nebo schválně zapomene, protože asi ví že to dám sama i tak. No ale zase když je doma, čekala by jsem že převezme žezlo on. Ale i tak to nechá dělat mě no. Zkrátka jsem nečekala, že když odejdeme do domu, že bude prostě takový laxní. :roll:
No a když přijde s tím, že o víkend jede pomáhat tam a tam, tak mám pocit že normálně bouchnu. Já se i divím, že jsem u toho ještě neporodila, naopak že se drží tak dlouho.
On je jako jinak zlatý, ale jako chlap je mi fakt k ničemu, když se tak chová :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6384
29.11.19 15:31

Uprimne narovinu - chteli jste dum anebo ty jsi chtela dum a on ti jen vyhovel at ma od tebe pokoj? Pokud zil cely zivot v byte a nahodou nema v sobe geneticke nadani a nadseni pro manualni praci, ktere je na baraku hafl, tak me dost prekvapuje, ze do neceho takoveho vubec sel. Treba jen neodhadl sve moznosti, vycerpava ho nadmiru soucasna prace, vyhoreni atd. Lezet v nemocnici budes az po porodu a kdyz nebudou komplikace, tak pocitej ze 3 dny po porodu jdes zpet domu, takze budovani vaseho hnizdecka neuteces. Pokud nejste jen kamosi co si nahodne udelali dite, tak ty musis vedet, jestli je opravdu liny nebo ne a musite to probrat. Nikdo jiny nez vy vam tam totiz zadarmo makat nebude. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 15:33

@mission84
Taky už jsem mu řekla jak to bude dělat s miminkem. No on mě řekne, že užívá klidu dokud tu mimo ještě není. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
20454
29.11.19 15:37
@Anonymní píše:
@mission84
Taky už jsem mu řekla jak to bude dělat s miminkem. No on mě řekne, že užívá klidu dokud tu mimo ještě není. :nevim:

a kdo chtěl barák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6384
29.11.19 15:40
@Anonymní píše:
@mission84
Taky už jsem mu řekla jak to bude dělat s miminkem. No on mě řekne, že užívá klidu dokud tu mimo ještě není. :nevim:

Neznam ho, ale takovi typci jako on se vetsinou nepretrhnou ani po narozeni decka :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
29.11.19 15:41

Čím více toho budete dělat za něj, tím více bude línější, on vidí, že to zvládnete, nebo prostě uděláte, tak ho to nezajímá. Já byla s prominutím taky tak blbá, barák, děcka, venku zvířata, vaření, uklízení a lítala jsem jak hadr na holi. Chlap přijel unavinkaný z práce a skulil se na gaučík, ještě předtím se sháněl po něčem k snědku…Fakt sobec - v tu chvíli.
Jednoho dne jsem bouchla (řvala jako nikdy) a bylo, dnes to máme rozdělený, ze začátku remcal, ale teď v poho.
Ale abych mu nekřivdila, věci okolo topeni vždy obstarával on…Kupujeme brikety do zásoby, ještě je pytluje, než je převáží, není okolo toho pak takového bince. Jak je to se dřevem, nevím, tím jen roztápíme, ale nechávat vše na poslední chvíli, no nevím…
Určitě si pořádně dupňete, to jako budete vše dělat i po porodu? To nemůžete fyzicky dát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 15:41

Tak já jak jsem teď doma tak si vše udělám a na něj prakticky nezbude nic. Jenže třeba o ten víkend se buď valí a vše odkládá a když se práce rozloží jak píšete a dostane seznam, tak přijde s tim že slíbil pomoc tam a tam. A ano sice to odůvodnil penězmi, ale my zase tak nepotřebujeme, aby dělal i o víkendy, spíš ho potřebuju doma, aby zastal práci. Jenže nemůžu mu to nakazovat a hlavně by se asi naštval.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat