Acema - půjčka jištěná nemovitostí

Anonymní
23.5.16 17:01

Acema - půjčka jištěná nemovitostí

Prosím anonymně o zkušenosti…

Mám byt na hypotéku, kde je cca 40% splaceno. Bohužel mám dost velké trable s financema, exekuce atd a insolvence není možná (nechci tady ropatlávat proč atd) a tak jsem se byla poradit v bezplatné poradně a pak i u jednoho poradce finančního na řešení. Bohužel žádné řešení není. Prodat nemovitost nechci a ani by se to finančně nevyplatilo. Má hodnotu necelé 2 mil a moje dluhy jsou cca do 200 000kč. Bohužel nemám nikoho z rodiny ani přítel, kdo by mohl pomoci nebo eventuelně si pujčku vzít na sebe. Proto jsem se po poradě s bezplatnou poradnou i poradcem rozhodla, že kontaktuji svoji hypoteční banku a požídím je o znovu zastavení a zkusím si vzít pujčku u nebankovky oproti nemovitosti.

Koukala jsem po netu a našla jsem asi jako jedinou slušnou firmu Acemu. V té poradně mi řekli, že to podvodníci nejsou, ale že šíleně přeplatím. Poradce mi řekl celkem to samé, že to podvodníci nejsou aže zná pár lidí který vytáhli z průsšvihu, a le za cenu že třeba jednou tolik přeplatili.

Bohužel jsem v situaci kdy asi nic jiného nezbývá, než nemovitost pod cenou prodat a tak zvašuji i toto. Sice se přeplatí, ale splátky jsou přijatelné atd.

Proto se ptám: máte někdo přímo s nima zkušenosti? Tím přímo myslím přímo- nerada bych tady komentáře jak jsem blbá a že jste slyšeli atd…prosím jenom o přímé zkušenosti s úvěrem.

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.5.16 17:02

Omlouvám se za překlepy

• Nahlásit
  • Citovat
4376
23.5.16 17:04

Do posledni mozne chvile bych hledala co nejvyhodnejsi reseni. Vim, ze je to slozite, ale abys nespadla jeste do vetsi pasti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
23.5.16 17:05

Co je to znovu zastavení u banky? Vy nemáte na splátky hypotéky od banky? A na splátky od nebankovní instituce, které budou možná 3× vyšší mít budete?
Nejlevnější je prodat nemovitost na kterou nemáte. Je velmi možné, že o nemovitost nakonec stejně přijdete, jen vám zbyde výrazně méně peněz (jestli nějaké).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.16 17:23
@Ivan PPZ píše:
Co je to znovu zastavení u banky? Vy nemáte na splátky hypotéky od banky? A na splátky od nebankovní instituce, které budou možná 3× vyšší mít budete?
Nejlevnější je prodat nemovitost na kterou nemáte. Je velmi možné, že o nemovitost nakonec stejně přijdete, jen vám zbyde výrazně méně peněz (jestli nějaké).

tu již splacenou část, některé banky to umožnují… na splátky hypotéky máme, na splátky u acemy bychom měli taky…to jsem počítala, že ikdyby mě přítel opustil a byla bych na vše sama tak to zvládnu zaplatit všechno z práce azbyde mi i na jídlo a něco bokem + mám ještě brigádu…jde o to že hloupostí jsem se dostala do začarovaného kruhu a dlužím 200 000 necelých a to nezvládám platit, protože je více věřítelů a celková částka je vysoká…kdybych měla půjčku u acemy, tak mi splátka klesne o 70% a budu to platit v klidu a budu v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
970
23.5.16 17:50
@Anonymní píše:
Bohužel jsem v situaci kdy asi nic jiného nezbývá, než nemovitost pod cenou prodat a tak zvašuji i toto. Sice se přeplatí, ale splátky jsou přijatelné atd.

Byla jsem v podobné nepříjemné situaci a vytáhla mě z ní firma a úvěr u http://www.creditalliance.eu/
Přeplatila jsem zhruba stejně jako u banky, jednání vstřícné a i když jsem se bála celou dobu (úvěr byl na 5 let, taky 200 tis.), vše dopadlo dobře, splatila jsem tu kupu drobných dluhů které po ztrátě práce byly neřešitelné, zástava 2 dny po poslední splátce tohoto úvěru zrušená, práci už mám. Ale opravdu už bych se nechtěla nikdy dostat do takovýchto problémů :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 08:19
@ivvet píše:
Byla jsem v podobné nepříjemné situaci a vytáhla mě z ní firma a úvěr u http://www.creditalliance.eu/
Přeplatila jsem zhruba stejně jako u banky, jednání vstřícné a i když jsem se bála celou dobu (úvěr byl na 5 let, taky 200 tis.), vše dopadlo dobře, splatila jsem tu kupu drobných dluhů které po ztrátě práce byly neřešitelné, zástava 2 dny po poslední splátce tohoto úvěru zrušená, práci už mám. Ale opravdu už bych se nechtěla nikdy dostat do takovýchto problémů :?

ale to je pouze pro podnikatele ne…

• Nahlásit
  • Citovat
970
24.5.16 08:44
@Anonymní píše:
ale to je pouze pro podnikatele ne…

nepodnikám, ale mám v šuplíku ŽL z minulosti. Šlo jim o to mít datovou schránku a smlouvu sepsat jako podnikatel a ne jako spotřebitel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 10:39
@ivvet píše:
nepodnikám, ale mám v šuplíku ŽL z minulosti. Šlo jim o to mít datovou schránku a smlouvu sepsat jako podnikatel a ne jako spotřebitel

tak to mám smůlu stejně no…

• Nahlásit
  • Citovat
1091
25.5.16 13:20
@Anonymní píše:
Prosím anonymně o zkušenosti…

Mám byt na hypotéku, kde je cca 40% splaceno. Bohužel mám dost velké trable s financema, exekuce atd a insolvence není možná (nechci tady ropatlávat proč atd) a tak jsem se byla poradit v bezplatné poradně a pak i u jednoho poradce finančního na řešení. Bohužel žádné řešení není. Prodat nemovitost nechci a ani by se to finančně nevyplatilo. Má hodnotu necelé 2 mil a moje dluhy jsou cca do 200 000kč. Bohužel nemám nikoho z rodiny ani přítel, kdo by mohl pomoci nebo eventuelně si pujčku vzít na sebe. Proto jsem se po poradě s bezplatnou poradnou i poradcem rozhodla, že kontaktuji svoji hypoteční banku a požídím je o znovu zastavení a zkusím si vzít pujčku u nebankovky oproti nemovitosti.

Koukala jsem po netu a našla jsem asi jako jedinou slušnou firmu Acemu. V té poradně mi řekli, že to podvodníci nejsou, ale že šíleně přeplatím. Poradce mi řekl celkem to samé, že to podvodníci nejsou aže zná pár lidí který vytáhli z průsšvihu, a le za cenu že třeba jednou tolik přeplatili.

Proto se ptám: máte někdo přímo s nima zkušenosti? Tím přímo myslím přímo- nerada bych tady komentáře jak jsem blbá a že jste slyšeli atd…prosím jenom o přímé zkušenosti s úvěrem.

Děkuji

v Acemě pokud máš hypo Ti stejně nepujčí:( Musela by jsi k nim refinancovat celou hypotéku. respektive vyplatit původní u banky a převést jí k nim. S tím, že ale pujčí do max 60% odhadní ceny (jejich odhadce)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5987
25.5.16 13:30

Jestli mají cca 40% splacenou HYPO, pak by možná s LTV problém nebyl. Ale refin před FIXem= pokuta bance.
Tím vůbec nenaznačuji, že přejít k Acemě je OK/ není OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 17:42
@Ivan PPZ píše:
Jestli mají cca 40% splacenou HYPO, pak by možná s LTV problém nebyl. Ale refin před FIXem= pokuta bance.
Tím vůbec nenaznačuji, že přejít k Acemě je OK/ není OK.

co je LTV? Ne nemáme, část jsem dávala ze svého.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.5.16 17:42
@Grey Sky píše:
v Acemě pokud máš hypo Ti stejně nepujčí:( Musela by jsi k nim refinancovat celou hypotéku. respektive vyplatit původní u banky a převést jí k nim. S tím, že ale pujčí do max 60% odhadní ceny (jejich odhadce)…

aha tak nic :(

• Nahlásit
  • Citovat
5987
25.5.16 20:33

Vy máte hypotéku a nevíte nic o LTV? To někdo špatně odvedl svoji práci. LTV vyjadřuje v %, jak moc peněz si v bance půjčujete oproti hodnotě( zástavní) nemovitosti.
Barák banka ocení na 2 mega, vy si půjčujete 1 mega, takže LTV je tady 50%. Kdybyste si půjčovali 1,5 mega, LTV je 75%.
V předchozím příspěvku se psalo, že ACEMA půjčí max. 60%( LTV). Jestli jste již splatili 40% hypotéky, tak musíte mít aktuální LTV 60%, nebo lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama