Nezvládla jsem vztek dítěte

Anonymní
20.1.21 14:55

Ach jo, zase jsem nezvládla vztek dítěte

Ahoj, potřebuji se vypovídat. Dnes jsme byli s dvouletým synem venku na procházce. Chodíme ven každý den. Procházíme domu většinou kolem 13 pak je oběd a cca kolem 15 chodí spinkat asi na hoďku. Dnes jsme šli jako vždy, cestou jsme se stavili na hřišti, vše v klidu. A najednou když jsme odešli z hřiště začal syn pofnukavat, že nechce jít apod. Snažila jsem se ho nějak rozptýlit, abychom došli domů. Celou cestu fnukal, chtěl nosit, což jsem část cesty udělala, ale má 14 kg a domů jsme to měli asi 3 km. Je zvyklý chodit, tuhle cestu chodíme často a bez problémů. Dnes to byl očistec. Ale došli jsme domů, hrozně plakal a vymýšlel co vše chce nechce apod. Byl unavený, ale nechápu vůbec z čeho. No a já jsem celou situaci nezvládla. Byla jsem na nej ošklivá. Krikla jsem na něj ať se uklidní. Přitom byl unavený, když jsem mu udělala mléko a lehli jsme si spolu do postele, usnul během chvilky, to se často nestává. Celé me to teď mrzí. Byl mrzutý z únavy a já na něj byla hnusná. :,( Teď spinká a me se chce brečet. Chudák kluk.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.1.21 14:56

Chapu te. A ty si neberes sportak??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 15:00

@KonradovaDenisa68 ten nechce už od narozenin. Nechce v něm být. Ale je zvyklý chodit. O víkendu vyslapnul převýšení 200m úplně v klidu. Tu trasu co jsme šli dnes, chodíme běžně.

• Citovat
  • Nahlásit
10092
20.1.21 15:01

A co je na tom, že na dítě křikneš, aby se uklidnilo? Jinak tedy nechápu, proč si s tak malým prckem nebereš pro jistotu kočár, 3km jsou docela dálka. Představ si to ťapat s jeho krátkýma nožkama. Navíc nechápeš, z čeho je unavený, když to bylo v době před odpoledním spánkem? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.1.21 15:02

Tak ono je to s detma nekdy o nervy. A clovek ac nechce, tak vyjede. Nebo nositko pro tyto pripady brat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
20.1.21 15:03

Ty jo, 3km domu rychlosti 2 leteho ditete :think: Obdivuju, ze tolik ujde! Ma narok na to byt unaveny. Na druhou stranu te chapu, take obcas nemam naladu na knourani deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 15:06
@Aduš8 píše:
A co je na tom, že na dítě křikneš, aby se uklidnilo? Jinak tedy nechápu, proč si s tak malým prckem nebereš pro jistotu kočár, 3km jsou docela dálka. Představ si to ťapat s jeho krátkýma nožkama. Navíc nechápeš, z čeho je unavený, když to bylo v době před odpoledním spánkem? 8o

Chodí spát v 15 hodin, tohle bylo ve 13, kdy běžně litá všude možně. Kočár nesnese, nechce v nem být. Tuhle trasu chodíme několikrát týdně a zcela bez problémů.

• Citovat
  • Nahlásit
7174
20.1.21 15:08

Ahoj zakladatelko,
nic si z toho nedělej, každý rodič někdy uděláme chybu a je fajn, když si to alespoň uvědomíme a příště si dáme lepší pozor. Často to pramení z naší únavy, vyčerpanosti apod. Sám také někdy udělám chyby, někdy křiknu, zbytečně napomenu a je mi to pak líto. Ale věřím, že dítě, když cítí lásku rodiče, tak to brzy zapomene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10092
20.1.21 15:11
@Anonymní píše:
Chodí spát v 15 hodin, tohle bylo ve 13, kdy běžně litá všude možně. Kočár nesnese, nechce v nem být. Tuhle trasu chodíme několikrát týdně a zcela bez problémů.

Je to dvouleté dítě, u těch je naprosto normální, že se může stát, že jsou unavené a nebo se jim prostě dál nechce. Náš malý tuhle trasu taky chodil běžně, měla jsem v té době už druhé v kočárku, ale u něj pro jistotu skate. Dneska jsou staršímu tři a stávkovat zkouší i teď, ale důvodem už je vzdor. Prostě si postaví hlavu, že dál nejde a mámo, klidně se můžeš na hlavu postavit. Teď ale už vím, co na něj platí. Já bych řekla, že hledáš problém, kde není. Prostě byl unavený, třeba na něj něco leze a nebo prostě neměl náladu. A ty jsi ho okřikla. To se stane ještě tolikrát :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 15:22
@Aduš8 píše:
Je to dvouleté dítě, u těch je naprosto normální, že se může stát, že jsou unavené a nebo se jim prostě dál nechce. Náš malý tuhle trasu taky chodil běžně, měla jsem v té době už druhé v kočárku, ale u něj pro jistotu skate. Dneska jsou staršímu tři a stávkovat zkouší i teď, ale důvodem už je vzdor. Prostě si postaví hlavu, že dál nejde a mámo, klidně se můžeš na hlavu postavit. Teď ale už vím, co na něj platí. Já bych řekla, že hledáš problém, kde není. Prostě byl unavený, třeba na něj něco leze a nebo prostě neměl náladu. A ty jsi ho okřikla. To se stane ještě tolikrát :nevim:

Nehledám problém u něj. On za to nemůže. Jsem naštvaná na sebe, že jsem místo pochopení na něj byla hnusná. Ano mohl být unavený apod. to úplně chápu, ale ja jsem celou situaci měla zvládnout lépe. Být mu oporou. Ne na něj křičet. Snažila jsem se zpívat, mluvit, ale nic nezabíralo. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1724
20.1.21 15:27

Prosim te, on si to fakt nebude pamatovat :D me to prijde dnesak jak naka posedlost, byt perfektni, trpeliva, chapava, hlavne nenicit dite prikazy.. jednou kriknes na dite no, nemusis se z toho hroutit..on to nevi za 5 vterin…je mozne, ze na nej neco leze, kdy je dnes jiny.. kdyz nechce kocar, nosila bych navic v batohu nositko… netrap se tim, matka je taky jenom clovek a obcas i krikne no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821
20.1.21 15:36

Já bych z toho nedělala tragédii, my mámy jsme taky jenom lidi, co mají právo nemít svůj den a trošku vypěnit. Evidentně to tak u vás není běžné, když tě to tak rozhodilo, což je fajn. Mně dneska dvouleťák předvedl takové divadlo, že pro mě bylo extrémně těžké zůstat v klidu a říkat si že on za to nemůže, že už se zacyklil v té své malé vzteklé hlavičce, nakonec jsme tu situaci zvládli, ale vždycky jsem pak slušně vyšťavená. Asi to nebudu považovat za nejhezčí období vývoje, se musím přiznat… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3009
20.1.21 15:37

Naprosto souhlasím s @Melodie91
Každému občas ujedou nervy a někomu i mnohem hůř, než tobě. Nedělej z toho tragedii a nesnaž se být dokonalá. Jsi máma :mavam:
A spolehni se na to, že on z toho žádné trauma nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4575
20.1.21 15:42

Buď v klidu. :) Chápu že ti je to líto a je to dobre, že se umíš nad sebou zamyslet.
Ale jsme jen lidi. Nemůžeme jet na 100%. Tak ti holt ulitly nervy. Sítě z toho nebude mít trauma, to se neboj. :) I to je potřeba v životě. Prostě každý den není posvícení. :)syn se vyspi a zapomene na to. :) :hug:
Udělej si kafe, dej si dort, čokoládu a je to. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4575
20.1.21 15:47

A pro uklidnění, já takhle vypenila na dětském hřišti, když syn nechtěl domu. Tak jsem se pro něj sapala do toho dřevěného hradu. A když jsem za ním došla, tak sjel tobogánem dolů. Tak jsem se sapala dolů a on mezitím vylezl jinou stranou na tobogán. Takže po několika minutách nahaneni jsem ho fakt servala, až mít o bylo líto. Ale v tom vedr, kdy že mě lilo jak jsem se sapala atrakcí a hromadou děti, tak mě pak ujely nervy. :roll: A to neřeším přihlížející rodiče. :mrgreen:
Prostě jsme jen lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat