Ach ta rodina... - nezaujatý pohled na věc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

valerie.8899
Nováček 6 příspěvků 29.10.18 08:39
ach ta rodina... - nezaujaty pohled na vec

Predem se omlouvam za delsi prispevek, ale rada bych situaci vysvetlila komplexne. kdyz jsem byla mala, zila jsem klasicky s matkou, otcem a starsim bratrem. z detstvi si pamatuji jen hadky, nebylo tam zadne domaci nasili mezi matkou a otcem, ale byl to permanentni stres, protoze clovek nikdy nevedel, do ceho prijde domu. matka porad rvala, po otci a po nas, otec nerval, takze v nasich detskych ocich byl ten lepsi, spise matku porad provokoval, vecer skoro nikdy nebyl doma, chodil na pivo, asi at tam nemusi byt v tom dusnu. pamatuji si, ze vzdy, kdyz jsem prichazela ze skoly a videla auta obou rodicu, hned jsem pocitila takovy ten vnitrni neklid z toho, co nas doma zase ceka za hadky. kdyz bylo auto jen jedno, byla jsem rada, ze bude aspon chvili klid. kdyz mi bylo 13, rodice se teda konecne rozvedli. bratrovi bylo 15 let. nesl to spatne, mel to vse za zle mamce a chtel zustat s otcem. takze ja jsem sla bydlet s mamkou do pronajmu, on zustal s tatkou v nasem puvodnim byte. co se financi tykalo, to se nam vedlo ok. rodice spolu meli podnikani, meli jsme velkou chatu, obchody. to vse po rozvodu zustalo beze zbytku otci. matka odesla s osobnimi vecmi a autem, ktere musela prodat, protoze sama nebyla schopna splacet leasing. pak jeste do toho na nejaky cas onemocnela, prisla o praci - dobre placenou (podnikat prestala uplne) a my jsme se ocitly celkem na mizine. kdyz jsem se ji pozdeji v dospelosti ptala, jak to mohla takhle dopustit, ze vsechen majetek a prostredky zustaly otci, rekla mi, ze ji tenkrat vyhrozoval nejakyma smenkama. no, nejak jsme se protloukaly par let. mne to az tak nevadilo, mela jsem uzasnou babicku (matka meho otce), ktera mi vzdy neco pekneho koupila, tatka mi taky koupil, co jsem potrebovala - notebook, lyze, mobil, ale takove ty bezne naklady jako najem, nejake moje krouzky, lyzak, to vse musela platit mamka. vicemene od 15ti jsem chodila na brigady, takze vzdy jsem si neco i privydelala, takze jsem byla realativne v pohode. nevadila mi az tak ta samotna situace, ale spise pristup matky, ktera byla porad smutna, depresivni, porad mne jako pubertaka „zatezovala“ tim, ze nevi, z ceho zaplatime najem, ze uz nemuze, nevi jak dal atd.. v te dobe uz zase byla zdrava a normalne chodila do prace, ale prijem mela mnohem nizsi. pamatuji si, ze treba videla nekde v akci v Kauflandu 15kg prasku na prani, tak mne tam poslala, ze tam musim byt hned rano v 7 (byly prazdniny) a taky 10kg granuli pro psa. auto jsme nemely, musela jsem tramvaji, jsem velmi drobny typ, i po diteti mam velikost 34 a xs. tak jsem teda jela, tahala ten kybl s tim praskem. pak zase zpet pro ty granule a matka prisla z prace nastvana a jeste si nasla nejaky duvod, aby mne servala. umela byt hnusna, kdyz zrovna se ji nedarilo. pak, kdyz si treba umanula nejakou blbost, ze treba pujdeme sbirat jitrocel nebo podbel na sirup, at nemusime nic kupovat, musela jsem s ni jit. vstavat kvuli tomu brzdy, zrusit veskere sve plany, ktere jsem treba mela s prateli ze skoly. pak jsem s ni sedela do vecera, zavarovala. byla jsem proste jeji dcera, hromosvod blbe nalady, kdyz si potrebovala postezovat, tak jsem ji suplovala kamaradku nebo partnera. na druhou stranu, kdyz mela dobrou naladu, bylo to super, chodily jsme spolu na prochazky se psem, povidaly si, smaly se, nikdy na mne nebyla prisna kvuli skole, vlastne mou skolu nikdy moc neresila ani jine moje veci, davala mi absolutni svobodu. ale ja jsem byla hodne dite, vlastne ani nebylo potreba nic resit. to s brachou to byl pravy opak. no, kazdopadne cim jsem byla starsi, tim mne to nase souziti stvalo vice, takze kdyz mi bylo 22, byla jsem po skole, nasla si praci a jeste studovala VŠ dalkove, odstehovala jsem se od ni. byla jsem tehda strasne stastna, citila jsem se konecne volna, ze si muzu veci organizovat sama. za celou tu dobu, co se mnou zila sama - 15 let si nikdy nikoho nenasla. zadny vztah. porad byla sama upnuta na mne. porad jsem ji rkala, at si nekhoo najde, at zkusi seznamku, ale ona nic, ze co se ma stat, se stane. ja na to, ze tomu musi pomoci, ale ona nic. nevim, treba neco zkusila, nechci ji krivdit, kazdopadne byla porad sama. no, jak jsem odesla, rychle si nasla chlapa. byl to nejaky jeji byvaly spoluzak ze zš, ktereho 30 let nevidela. strasne se zamilovala, uplna se na nej (prislo mi, ze ho proste mela misto mne) a byla z nej uplne pryc. vse, co rekl on bylo svate. v te dobe jsem si kupovala auto, potrebovala jsem ho k praci, brala jsem si uver, od rodicu jsem nechtela ani korunu, potrebovala jsem jen rucit, mamka s tim souhlasila, pak prisla s tim, ze Vladan rikal, ze vlastne kdyz ja to nebudu platit, bude muset ona, potazmo i on, a kdyz ne, prijde exekuce do bytu mamky (kam se on nasackoval) a treba mu vezmou jeho televizi kvuli mne. no, uplne zcestna uvaha. kazdopadne v predvecer podepsani smlouvy mi mamka rekla, ze proste se nic konat nebude. nakonec teda zase zmenila nazor, a ze mi to podepise, ale to bylo porad neco takoveho.
no, byly spolu dva roky, ktere byly pro mamku zalite sluncem, v okoli ho nikdo nemel rad, je to takovy ten typ, ktery vse vi, vsechno zna, vsude byl. ve svych 52 letech nemel ani sve bydleni, ani auto, hlavni hobby tv a internet. nastesti v lete kolo, v zime lyze, coz bylo plus, mamka rada sportuje. no, abych to zkratila, po dvou letech jejich vztahu se sebral a odesel ke sve ex. vzal mamce vse, co ji kdy dal, napr. kolo. vzal si i talire a lzicky, ktere koupil do jejich domacnosti. mamka z toho byla uplne v prd… ja v te dobre prozivala krasny vztah se svou nynejsi partnerkou. do toho jsem mela spoustu prace a litala jsem mezi praci, vztahem, hodne jsme spolu s partnerkou jezdily po vyletech, na hory atd. mamka se citila sama, vsude chtela s nama, musela jsem to nejak vse vyvazovat. byla zase depresivni, ubrecena, zase mne potrebovala a ja uprimne uz ji moc nechtela resit. no, za rok byla uz mamka trosku vice v pohode a pan tvorstva se objevil znovu, nevim, jak to tenkrat bylo, kdo to inicioval, ale kazdpodane spolu s vladanem znovu zacali, s radosti si zpet vzala kolo, ktere ji tenkrat vzal a tvarila se, ze je vse ok. ja ji k tomu rekla svoje uprimne, ale zaver byl, ze je to jeji vec a nebudu to resit, ze ji preju stesti, ale myslim si, ze s nim ho nenajde. ze nema charakter po tom, jak se minule zachoval. v te dobe jsem byla tehotna, s partnerkou jsme se tesily na miminko a ja nechtela matku zase resit. byly vanoce. matku jsme samozrejme pozvaly, chtela prijet i s nim. mne ani partnerce se to nelibilo, ale rekla jsem partnerce, ze matku nemuzu soudit, ze ona jedina z rodiny nas vztah podporuje a ze ja ji nebudu stavet do role bud ja nebo partner. tak teda prijeli. nejak jsme to ve slusnosti vse zvladli. no a je tu dalsi rok. oni spolu uz zase byli, nebyli, mamka furt jak na houpacce, jednou smutna, ze na nej kasle, pak zase je vladan vlastne hrozne fajn. minule nam tu brecela - partnerce a mne, ze co delame na stedry den, ze ona bude asi sama… no tak samozrejme jsme ji rekly, ze muze byt s nami - ted uz je tu i jeji vnucka, takze mi to prijde samozrejme no a ten vladan se zase ozval a proste ja mam ted strach, ze bude chtit na ty vanoce (pozvaly jsme ji i na noc, at nemusi na stedry vecer sama jezdit domu) prijet i s nim. to ja teda nechci. ted uz bych to proste nechtela ani za nic. on si s mamkou jedna jak s hadrem a nevim, proc by mela moje rodina, tim myslim mou partnerku a dceru, travit vanoce s takovym clovekem. vim, ze to asi resim zbytecne dopredu a ze to neni zadne velke drama, jsou na svete horsi veci, ale ja uz ted trnu, ze zase bude nejaky problem s mamkou. jak ji mam nejak diplomaticky rict, ze to pozvani na vanoce plati jen pro ni? - problem je, ze ten vladan sice ma rodice a dve deti a sestru, ale nevychazi s nikym, takze na vanoce bude sam, jestli nebude s mou matkou. mne je to teda jedno, at si je sam, ale ja se bojim, ze matce to jedno nebude, ze ho stale miluje. ona z nej je mimo jak pubertacka. oni spolu ted ani nebydli, on ma svuj pronajem, tak nechapu ani, proc bych jejicho vlastne „kamarada“ mela zvat. jde mi proste jen o to, ze se nechci s matkou hadat. ja ho tu necchci, takze at je bud ona doma s nim anebo u nas bez nej. obavam se, ze bude chtit byt jak s nim, tak hlavne se svou vnuckou a pak bude hrat obetniho beranka, ze ji davam na vyber.
jestli to nekdo opravdu precetl, dekuji. vim, ze tu micham jablka s hruskama, spoustu veci a problemu, ale pro mne to vse souvisi se vsim, chci tim rict, ze po celych tech letech, co jsem se s mamkou protloukala nemam uz chut ji zase resit i v dospelosti. porad vlastne resim jeji nespokojenost, jeji bolistky. porad neco, ze jsou na ni nehodni v praci, ze nema dost penez, ze je sama a ma jen mne (to je bohuzel pravda, jeji rodice davno po smrti, muj bratr, jeji syn, bohuzel nestastne umrel pred 4 lety, sourozence zadne nema, ani jinou rodinu, takze ma jen mne a vnucku). vidame se dost casto, min. 2× tydne a vzdy je u nas skoro cely den. nikdy neprijde na hodinu, ci dve. je strasne upnuta na vnucku, je ji 8 mesicu, porad mluvi o tom, at uz je starsi a muze k ni na vikendy. prijde mi, ze si mysli, ze vnucka ji spasi z jeji samoty. ale ani ja ani vnucka ji nespasime. musi si podle mne zaridit sama jeste nejak svuj zivot. jenze ona se porad placati na jednom miste…

Reakce:

karkarka
Závislačka 2661 příspěvků 29.10.18 08:47

V tom tvem predchozim tematu mas holcicku a manzelem a v tomto s partnerkou?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 29.10.18 08:59

Já ti k tomu řeknu jen jedno. Jestli chápu dobře, jsi lesbička a žiješ s partnerkou. Jediná máma tě za to neodsuzuje, ty nemáš problém s ní osobně, ale vadí ti její partner. A co takhke nechat to na ní? Taky chceš, aby vás okolí respektovalo. Stejně proti tomu nic neuděláš a akorát zničíš vztah mezi vámi. A věř mi, že vím, o čem mluvím.

Beckyttine5
Kecalka 284 příspěvků 29.10.18 08:59

A s cim chceš přesně poradit? Tvoje mamka si to stejně zařídi podle sebe..

valerie.8899
Nováček 6 příspěvků 29.10.18 09:00
@karkarka píše:

Jaky předchozí příspěvek myslíš?

valerie.8899
Nováček 6 příspěvků 29.10.18 09:03
@Aduš8 píše:
Já ti k tomu řeknu jen jedno. Jestli chápu dobře, jsi lesbička a žiješ s partnerkou. Jediná máma tě za to neodsuzuje, ty nemáš problém s ní osobně, ale vadí ti její partner. A co takhke nechat to na ní? Taky chceš, aby vás okolí respektovalo. Stejně proti tomu nic neuděláš a akorát zničíš vztah mezi vámi. A věř mi, že vím, o čem mluvím.

Tim, že jsem lesba musím automaticky tolerovat všechny a vše. Já nemám problém s nikym, kdo se chova slusne, ale člověk, který jednou vezme ženě vse, co ji kdy dal a za chvíli zase ji to vrátí a je vše jakože ok? NO já teda nevím… Kdyby mela mamka někoho jiného, komu bude stále brečet na rameni, ale mně už to její neustále fnukani nebaví

Beckyttine5
Kecalka 284 příspěvků 29.10.18 09:04
@karkarka píše:

Ten příběh je hodně podobný. Ale tam to založili anonym, takže nepozname, zda je to taky příspěvků zakladatelKy..

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 29.10.18 09:09

@valerie.8899 to nikdo neřekl, ale rozhodně bys měla tolerovat rozhodnutí své matky. Mám to s mou podobné a nemám problém jí říct, že si za to všechno může sama. Našla si alkoholika, který už jí několikrát utekl za jinou, aby se posléze vrátil, když ho ta dotyčná vykopla. Máma skončila až na antidepresivech, přišla o zaměstnání a dostala se do dluhů. Jenže.. Na mě a ségru byla od mých deseti let sama a vždycky dřela jako kůň, aby jsme měly všechno, co bylo potřeba. Ona nám foukala bolístky a jí jsme brečely na rameni při zklamání z prvních lásek. A když je teď ouvej jí, tak co, mám zabouchnout dveře. A jen pro upřesnění, je taky velice přísná.. Můj táta dodnes říká, že ho prakticky,, uštěkala" k rozchodu.

Kostroma
Kecalka 111 příspěvků 29.10.18 09:12

No a jak moc ten Stedry den spolecne travite? Cely den? Ja bych asi mame proste rekla, ze bych byla nejradsi, kdyby prisla sama. Kdyz by ho tam chtela taky, tak jen na vecu, pak chvili u stromu a ahoj. Nebo at jsou s Vladanem u ni/u nej, otocit se tam v poledne na dve hodky a jit dom.

karkarka
Závislačka 2661 příspěvků 29.10.18 09:36

@Beckyttine5 fakt to nepoznas? Ma 8 mesicni dite,matka je sama 20 let,mela bratra ktery zemrel.a krom toho se v tom předchozím tématu odtajnila.

valerie.8899
Nováček 6 příspěvků 29.10.18 09:39

@karkarka noedtajnila jsem se, jen jsem diskutovala. Ano, příběh je to podobný

Hoa Mai
Kelišová 5714 příspěvků 19 inzerátů 29.10.18 10:41

@valerie.8899 Tvo­je dětství mi hodně připomíná to moje, když píše o své mamince, jako bys psala o mojí. S tím rozdílem, že moje máma si nikdy partnera nenašla. Víš, na jednu stranu máš pravdu, že žít s depresivním rodičem, který tě neustále „zatěžuje“ řečmi o finanční tísni, nejisté budoucnosti a svými splíny je hodně těžké, taky se mi dost ulevilo, když jsem se odstěhovala. Na druhou stranu jí to v žádném případě nemám za zlé, když si představím sebe na jejím místě, taky bych byla úplně v pr.eli. Takže i dokážu pochopit upnutost tvé mámy na jejího přítele. Nicméně si nemyslím, že je vaše povinnost si zvát domů (kór na Vánoce) lidi jeho ražení, takže bych mamince řekla asi toto: „Mami, mám tě moc ráda a pokud budeš chtít, budeme s partnerkou moc rády, když s námi strávíš Štědrý den. O Vladanovi si ale nemyslíme, že je to dobrý člověk, myslíme si, že tě využívá, jak se mu to hodí a loňské Vánoce s ním pro nás nebyly jednoduché, proto se prosím nezlob, že pozvání na ty letošní platí jen pro tebe.“

Diaceny
Stálice 63 příspěvků 29.10.18 11:26

Mamku bych pozvala a rekla ji, ze protoze je Vladan debil, k vam nepujde. Muzete apolu stravit hezle Vanoce a on to urcite prezije i sam. Travit cas s nim muze jindy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >