Ach ty zuby - otok po nové plombě...

22.2.20 06:04

Ach ty zuby-otok po nové plombě...

Ahoj holky :-/ ve středu jsem byla u zubaře. Vyvrtal mi kaz a zaplomboval to. Vrtání samo o sobě nebolelo, jen on měl trochu prý problém s vytvořením plomby, protože to byla trojka nahoře a vrtal mezi zuby i dovnitř. Nemohl se tam prý pak pořádně dostat, aby to zaplomboval a všemožně si to tam okolo zubu odděloval takovými přepážkami, plíšky, nebo co to bylo…pak nakonec řekl, že je to dost natěsno, ale že je hotov :nevim: ale dobrý, vše bylo ok. V průběhu dne jsem však začala mít pocit, jako kdybych měla něco mezi zuby…něco, co tam nemá být a byl to strašně nepříjemný pocit 8o asi když mi jako malé nechala dát mamka rovnátka a tlačilo mi to na zuby 8o takže jsem do toho zubu ovšem sem tam šťouchla jazykem. Včera večer (pátek) mě složila horečka 38C, celou noc jsem se probouzela zpocená a teď ráno koukám, že mám na tváři pořádný otok 8o

Potkalo vás to někdy? :think: většinou, když mi zubař něco vyvratl, tak jsem pak o tom nevěděla. Nemůžu to srovnat s čištěním kanálků, protože to jsem cítila skoro ještě týden a to byla teda bolest nehorázná 8o tohle je samo o sobě docela zanedbatelná bolest…spíš taková otravně vlezlá :think: nějaká rada jak postupovat? Včera večer jsem si vzala acylpirin a zalehla jsem (to dělám vždycky, když na mě něco leze), vzhledem k tomu čerstvém otoku asi uvařím šalvěj na kloktání, budu žvýkat hřebíček a počkám, jak se to bude vyvíjet. V týdnu bych se pak kdyžtak ozvala zubaři :-/ nebo pro mě máte nějakou radu?

Všem díky za reakci :-) a třeba to jednou někomu také pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.2.20 06:10
@chiquittas píše:
Ahoj holky :-/ ve středu jsem byla u zubaře. Vyvrtal mi kaz a zaplomboval to. Vrtání samo o sobě nebolelo, jen on měl trochu prý problém s vytvořením plomby, protože to byla trojka nahoře a vrtal mezi zuby i dovnitř. Nemohl se tam prý pak pořádně dostat, aby to zaplomboval a všemožně si to tam okolo zubu odděloval takovými přepážkami, plíšky, nebo co to bylo…pak nakonec řekl, že je to dost natěsno, ale že je hotov :nevim: ale dobrý, vše bylo ok. V průběhu dne jsem však začala mít pocit, jako kdybych měla něco mezi zuby…něco, co tam nemá být a byl to strašně nepříjemný pocit 8o asi když mi jako malé nechala dát mamka rovnátka a tlačilo mi to na zuby 8o takže jsem do toho zubu ovšem sem tam šťouchla jazykem. Včera večer (pátek) mě složila horečka 38C, celou noc jsem se probouzela zpocená a teď ráno koukám, že mám na tváři pořádný otok 8o

Potkalo vás to někdy? :think: většinou, když mi zubař něco vyvratl, tak jsem pak o tom nevěděla. Nemůžu to srovnat s čištěním kanálků, protože to jsem cítila skoro ještě týden a to byla teda bolest nehorázná 8o tohle je samo o sobě docela zanedbatelná bolest…spíš taková otravně vlezlá :think: nějaká rada jak postupovat? Včera večer jsem si vzala acylpirin a zalehla jsem (to dělám vždycky, když na mě něco leze), vzhledem k tomu čerstvém otoku asi uvařím šalvěj na kloktání, budu žvýkat hřebíček a počkám, jak se to bude vyvíjet. V týdnu bych se pak kdyžtak ozvala zubaři :-/ nebo pro mě máte nějakou radu?

Všem díky za reakci :-) a třeba to jednou někomu také pomůže

Honem k zubaři..otok, horečka - to je průser jako prase, holka máš tam zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 06:33
@KahlanAmnel píše:
Honem k zubaři..otok, horečka - to je průser jako prase, holka máš tam zánět.

No to je ale právě to, co vůbec nechápu :nevim: na rentgenu jsem před zákrokem byla :nevim: ten den mi ještě totiž dočišťoval zbyteček zánětu v kanálku u jiného zubu :think: proto mi to k tomu strašně nesedí :nevim: že by se tam udělal zánět kvůli té nové plombě :think: každopádně v pondělí jdu na pohovor a nemůžu tam vypadat jak mongol s oteklým obličejem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
22.2.20 07:12

Pokud nemuzes k zubari tak na pohotovost, otevrou ti zub a daji predpokladam antb… pohovor v pondeli bude urcite zajimavy, moc bych nepocitala ze budes v 100% kondici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.20 08:11
@chiquittas píše:
No to je ale právě to, co vůbec nechápu :nevim: na rentgenu jsem před zákrokem byla :nevim: ten den mi ještě totiž dočišťoval zbyteček zánětu v kanálku u jiného zubu :think: proto mi to k tomu strašně nesedí :nevim: že by se tam udělal zánět kvůli té nové plombě :think: každopádně v pondělí jdu na pohovor a nemůžu tam vypadat jak mongol s oteklým obličejem :D

Je to od zubu, tak na pohotovosti to otevřou a otok splaskne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama