Acidum Folicum a těhotenské vitamíny zároveň, prosím

21
12.4.20 09:12

Acidum Folicum a tehotenske vitaminy zároveň, prosím

Hezký den všem!

Obracím se na Vás a doufám, ze tu najdu někoho se stejným problémem, resp. ideálně někoho, kdo mě ubezpečí, ze to problém vlastně není. :)

Povedlo se mi otěhotnět pomocí IVF a byla mi hned před celým procesem nasazena kyselina listová - acidum folicum, ve které je obsaženo 10 mg listovky. Vzhledem k tomu, ze mi bylo již od počátku hodně zle, příjem ovoce a zeleniny téměř na nule, nechtěla jsem ponechat nic náhodě a v lékárně jsem pořídila ještě tehotenske vitaminy, konkrétně GS Mamavot s DHA a EPA. Pan magistr v lékárně mě uklidnil, ze případný přebytek se vyloučí močí, nevadí tedy, když oba přípravky budu kombinovat, proto jsem je brala celý první trimestr.

Nyní jsem ale vlastně náhodou narazila na článek, který před přebytkem listovky varuje-dokonce udává za hraniční množství i jen to, které bylo obsaženo pouze v samotném GS Mamavit. A já brala každý den 800 µg z multivitamunu a 10 mg z Acidum Folicum.

Proto můj dotaz směřuje převážně k ženám, které to taky takhle,,přepískly’’ a byly by schopné mě uklidnit, ze i přesto je nyní všechno v pořádku. Je tu některá taková, prosím? ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4912
12.4.20 09:48

Ja co jsem cetla ohledne prebytku, tak to zvysovalo riziko rakoviny u matky. Ohledne rizika pro dite nic.
Sama zkusenost nemam. Brala jsem jen tech 800 mcg ve Femibionu nebo Pregnafolinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42529
12.4.20 10:10

Ahoj, brala jsem Femibion a listovku, vlastně celé těhotenství. Mám 2 děti z Ivf a 5 potratů, ty byly kvůli imunitě. Nebála bych se toho… Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.20 10:15

@Ginuš
Ahoj Ginuš, děkuju za příspěvek. Smím se zeptat, jestli jsi brala konkrétně Acidum Folicum, nebo jiný přípravek obsahující listovku? Protože AF je fakt koňská dávka, jak teď zjišťuji, proto je jen na předpis.

A gratuluji, ze to nakonec (a hned dvakrát:)!) dobře dopadlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42529
12.4.20 10:26

@ReginaFa brala jsem přímo AF a fakt dlouhé doby a chtělo to po mě víc doktorů. Nikdy nikdo neřekl, že by to mohl být problém.
Děkuji, máme za sebou dlouhou cestu která nám splnila sny. Kéž by se to povedlo všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.20 10:37

@Ginuš Dekuju. Naprosto tuto situaci chápu. První potrat jsem prodělala před devíti lety. A teď, když se konečně zadařilo, mě úplně děsí, že bych vlastní vinou (a naopak s vidinou toho, ze miminku dávám to nejlepší) mohla něco pokazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42529
12.4.20 10:44

@ReginaFa držím palce a chápu tě. Brala jsem kortikoidy a taky jsem se bála, ale jiná možnost nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
12.4.20 12:12

Ahoj, taky jsem tehotna po ivf :palec: Beru acidum folicum+ femibion 1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.20 12:25

@Safrik Ahoj! Dekuju moc za reakci a gratuluju k miminku. Tzn. taky 10 mg Acidum Folicum a pak ještě nějaké stovky µg z Femibionu, je to tak? A máš to takto posvěcené od lékaře? :) (Omlouvám se za dotazy. Ale já proste potřebuji stoprocentní ujištění, ze bude všechno v pořádku :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
12.4.20 13:30

@ReginaFa Ano mam to posvecene od dr z caru :palec: Chapu te, taky jsem plasan :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.20 13:46

@Safrik Dekuju za podporu! Já jsem totiž narazila na tenhle článek: https://www.tevapoint.cz/…vitamin-b12/
A pak jsem začala brouzdat a brouzdat a zjistila jsem, ze takových studií je mnohem více. Tak teď nevím, co si o tom myslet. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
12.4.20 16:44

@ReginaFa Ja bych nesilela. Dr mi to odsouhlasil tak bych to neresila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
12.4.20 19:00

@Safrik Snad ano. V každém případě děkuji a přeji bezproblémovou cestu zbytkem těhotenství!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3096
12.4.20 19:08

@ReginaFa Tobe taky :mavam: dekuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu