AD v průběhu těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
95
10.1.22 11:01

AD v průběhu těhotenství

Ahoj holky,

Vím, že je nás tu víc, co bereme AD, tak bych si s vámi o tom chtěla popovídat.

Já beru Eliceu, z 20 mg mi to doktorka stáhla na 15 a teď jsem v 15. týdnu a snížily jsme na 10. Já bych chtěla snížit už jen na 5 mg, ale nebylo mi to doporučeno :nevim: mam strach, aby to nijak neublížilo prckovi. Ta dávka 15 mg v 1. trimestru je dost vysoká :( ale na 1. screeningu bylo všechno v pořádku.

Na další kontrolu jdu na začátku března, to budu chtít snížit na 5 mg a aspoň měsíc před porodem (termin porodu mam 8.7.) chci vysadit úplně.

Jste tu na tom někdo podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19151
10.1.22 12:08

Elicea patří k těm bezpečným lékům a 15 mg opravdu není vysoká dávka, natož 10. Vydrž jak zareaguje tvůj mozek na těch 10 mg - alepsoň ten měsíc dva.

Ale když budeš v psychoterapii a budeš mít jasné mechanismy jak úzkost zvládat, bude lékařka asi ochotnější podstoupit riziko vysazení.

Když si teď někoho najdeš a začneš tam chodit během února, tak na tu kontrolu už budeš mít pár sezení za sebou a bude jednodušší se s psychiatrou odmlouvat. Stejně tak hlavně budeš mít nástroje jak řešit, kdyby případné vysazení skutečně rozhodilo tvou psychiku a především budeš mít podporu kdyby se něco rozhodilo po porodu.

držím palce, ať je to jen zbytečná opatrnost a všechno je v cajku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat