AD Velaxin v těhotenství - rada lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 11:11
AD Velaxin v těhotenství - rada lékaře

Zdravím,
již třetím rokem se léčím na depresi a generalizovanou úzkostnou poruchu a užívám AD Velaxin a Amytriptylin, mám v plánu miminko, celkem mě už tlačí i věk, probírala jsem to s lékaři (na gyndě, i na psychiatrii). Plán je takový, že vysadíme Amytriptylin a Velaxin necháme, Velaxin se údajně v těhotenství smí, úplné vysazení moc v úvahu nepřichází (už jsem zkoušela a dopadlo to špatně). Prosím vás ale maminky o radu, již dříve jsem tu v nějakých starších diskuzích našla, že nějaký doktor se přímo na toto specializuje (mám pocit, že byl v Brně, ale můžu se mýlit) nicméně jsem si kontakt nepoznamenala a nyní již nemůžu dohledat :,( Nevíte některá, o koho se jednalo? Ráda bych se ještě poradila s někým, kdo v tom má opravdu přehled. Moji lékaři s tím bohužel moc zkušeností nemají a odpovědi hledají převážně v literatuře, nikoliv přímo jejich vlastní zkušenosti. Předem díky, pokud si některá na jméno pana doktora vzpomenete.
Anonym - citlivý zdravotní stav

Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 13.05.19 11:34

A oni tě podporují v rozhodnutí mít dítě?? 8o

kelynka
Kelišová 6861 příspěvků 13.05.19 11:38

@Kaileee panboze :pocitac:, proc hned takova reakce :zed:. I cukrovkari uzivaji leky nebo roztrousena skleroza a taky chteji mit deti. Fakt se divim, ze se vzdy najde nekdo, kdo ma potrebu rypat!!!

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 11:39

1. odborná literatura, popisující výsledky studií je vždy spolehlivější, než osobní zkušenost.
Statistika nefunguje v jednotlivých číslech - to že máňa během těhotenství pila alkohol a dítě je v pořádká není směroplatné a neznamená to, že alkohol v těhotenství je v cajku.
Pokud studie související s vývojem léku říkají, že je bezpečný v těhotenství tak je. A rozhodně je bezpečnější, než rozjetá deprese a panické záchvaty.

2. jsi v psychoterapii a nebo jen bereš léky? Vstup do psychoterapie a to ještě dřív než otěhotníš. Těhotenské hormony přirozeně zvyšují hladinu úzkosti v těle a fakt chceš mít dostatečně prozkoumané mechanismy a vybudované postupy jak to zvládat před tím, než to přijde. Ještě jednou - hormony spojené s úzkostí jsou pro udržení těhotentví horší, než případná antidepresiva bez teratogenních účinků.

3. pokud nezvládneš svou úzkost a opravdu nutně potřebuješ druhý názor, tak hledej někoho na psychiatrii z fakultních nemocnic, kde zároveň jedou výzkum. Ale ono to tio stejně úplně nepomůže, protože klíčový problém je to, že věříš svým úzkostem, které vidí šanci jak tě zase ovládnout, jak tě donutit vysadit léky. Takže po konzultaci s dalším psychiatrem, si vymyslí další důvod, proč mu nevěřit, že prostě můžeš brát léky některé jak během těhotenství, tak při kojení. Úzkost a deprese chtějí, aby si léky nebrala, s nikým o tom nemluvila, na psychoterapii se vykašlala a zvládla to celé sama. Jakmile začneš něčemi z toho věřit, tak skáčeš na lep depresi a úzkostem a nabízíš jim více vlády nad tvým mozkem.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 11:40
@Kaileee píše:
A oni tě podporují v rozhodnutí mít dítě?? 8o

Samozřejmě že neurotici mají děti. Většinou bez toho, aby si přiznali, že nezvládají svou úzkost, natož aby si řekli o pomoc. Nakonec to nějak zvládnou jak rodiče, tak děti.

A zodpovědná neurotička, která se léčí a je schopná sebereflexe bude téměř jistě výrazně lepší matka, než ženská, co si potřebuje léčit vlastní problémy tím, že ubližuje na internetu, namísto toho, aby je řešila. Nebo si je alepsoń přiznala.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 13.05.19 11:42
@kelynka píše:
@Kaileee panboze :pocitac:, proc hned takova reakce :zed:. I cukrovkari uzivaji leky nebo roztrousena skleroza a taky chteji mit deti. Fakt se divim, ze se vzdy najde nekdo, kdo ma potrebu rypat!!!

no mě to překvapuje, někdo, kdo má problémy sám se sebou a měl by vychovávat dítě, to mě docela děsí

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 11:48

Jinak tedy třetí rok léčby ambulantně by ti už mohl založit nárok na lázně na úzkostné poruchy. Když už ne na komplexní péči, tak na částečnou úhradu od pojišťovny určitě.

Do, kde mají psychoterapeutické procedury lázní před těhotenstvím chceš.

Jednak to bude nějakých 5 týdnů psychoterapie v kuse, což je vždy jednodušší než v běžném provozu.

Druhak se během té doby, kdy budeš pryč z obvyklé rutiny a budeš se soustředit na sebe, můžeš naučit že jako je dobré a nikumu neubližuje, když se nezapomínáš na sebe a pečuješ o svoje potřeby. To je dost důležité dovednost, pokud chceš kojení a první rok s kojencem přežít v relativní příčetnosti.

Další věc je, že jsi v přírodě a nutí tě se trochu víc hýbat a pracují s tebou fyzioterapeuti. Což dost pomáhá psychice jako takové. Pomůže to vybudovat návyk na pravidelné cvičení a hlavně to může pomoci srovant dysbalance svalového systému a to usnadňuje otěhotnění.

V jeseníkách teď mají fakt dobré týmy - jak v Lázních-Lipová, tak přímo v Priessnitzu.

http://www.priessnitz.cz/
https://www.lazne-lipova.cz/

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 13.05.19 11:49
@Kaileee píše:
no mě to překvapuje, někdo, kdo má problémy sám se sebou a měl by vychovávat dítě, to mě docela děsí

Podívej se velmi důkladně do zrcadla a zkus alepson jednou být k sobě upřímná a přestaň schovávat hlavu do písku před vlastními problémy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 11:51
@Ou píše:
Samozřejmě že neurotici mají děti. Většinou bez toho, aby si přiznali, že nezvládají svou úzkost, natož aby si řekli o pomoc. Nakonec to nějak zvládnou jak rodiče, tak děti.A zodpovědná neurotička, která se léčí a je schopná sebereflexe bude téměř jistě výrazně lepší matka, než ženská, co si potřebuje léčit vlastní problémy tím, že ubližuje na internetu, namísto toho, aby je řešila. Nebo si je alepsoń přiznala.

Děkuju za reakci a hlavně za zastání. Já se asi ani nebudu vyčerpávat reagovánim na pani typu viz výše. Já lékařům věřím a spíš jsem si to chtěla jenom potvrdit, přece jenom nejde jenom o mě. Na psychoterapii jdu zrovna dnes :wink:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 13.05.19 11:53
@Anonymní píše:
Děkuju za reakci a hlavně za zastání. Já se asi ani nebudu vyčerpávat reagovánim na pani typu viz výše. Já lékařům věřím a spíš jsem si to chtěla jenom potvrdit, přece jenom nejde jenom o mě. Na psychoterapii jdu zrovna dnes :wink:
:roll:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 11:57
@Ou píše:
Samozřejmě že neurotici mají děti. Většinou bez toho, aby si přiznali, že nezvládají svou úzkost, natož aby si řekli o pomoc. Nakonec to nějak zvládnou jak rodiče, tak děti.A zodpovědná neurotička, která se léčí a je schopná sebereflexe bude téměř jistě výrazně lepší matka, než ženská, co si potřebuje léčit vlastní problémy tím, že ubližuje na internetu, namísto toho, aby je řešila. Nebo si je alepsoń přiznala.
Děkuju za reakci a hlavně za zastání. Já se asi ani nebudu vyčerpávat reagovánim na pani typu viz výše. Já lékařům věřím a spíš jsem si to chtěla jenom potvrdit, přece jenom nejde jenom o mě. Na psychoterapii jdu zrovna dnes :wink:
@Ou píše:
Jinak tedy třetí rok léčby ambulantně by ti už mohl založit nárok na lázně na úzkostné poruchy. Když už ne na komplexní péči, tak na částečnou úhradu od pojišťovny určitě.

Do, kde mají psychoterapeutické procedury lázní před těhotenstvím chceš.

Jednak to bude nějakých 5 týdnů psychoterapie v kuse, což je vždy jednodušší než v běžném provozu.

Druhak se během té doby, kdy budeš pryč z obvyklé rutiny a budeš se soustředit na sebe, můžeš naučit že jako je dobré a nikumu neubližuje, když se nezapomínáš na sebe a pečuješ o svoje potřeby. To je dost důležité dovednost, pokud chceš kojení a první rok s kojencem přežít v relativní příčetnosti.

Další věc je, že jsi v přírodě a nutí tě se trochu víc hýbat a pracují s tebou fyzioterapeuti. Což dost pomáhá psychice jako takové. Pomůže to vybudovat návyk na pravidelné cvičení a hlavně to může pomoci srovant dysbalance svalového systému a to usnadňuje otěhotnění.

V jeseníkách teď mají fakt dobré týmy - jak v Lázních-Lipová, tak přímo v Priessnitzu.

http://www.priessnitz.cz/
https://www.lazne-lipova.cz/

Děkuji moc, nastuduji..A kojení míč v plánu nemám, protože to s léky bude stejně problém, chceme pak zase vrátit ten amytriptylin, ale z toho se nějak nehroutim. Já už jedno dítko mám, rekla bych že ho i celkem úspěšně vychovávam spolu s manželem - pro rypalky, a právě kojení byla docela šílenost, jak moc nám to nešlo. Ale určitě je fajn vědět o možnosti lázní. Díky moc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 12:16
@kelynka píše:

Díky za zastání, nechápu, proč má někdo neustále potřebu se vyjadřovat k něčemu, o čem prd ví a ještě se na to ani nikdo neptal.

malá_holka
Extra třída :D 11311 příspěvků 13.05.19 12:23

@Kaileee sorry ale ty jsi fakt strašná bůča :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 12:29

MUDr Jan Hanka - dříve Bohnice, nyní NUDZ - Klecany. Ale nevím, do jaké míry se tomu ještě věnuje.

Váš příspěvek
Reklama