Reklama

AD, zkušenosti, vedlejší účinky, odvykání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 12:46
AD, zkušenosti, vedlejší účinky, odvykání

Ahoj, celý život se peru s nadměrnou plachostí a neprůbojností, která v posledních letech vyústila v to, že mám strach chodit do práce (některé kolegyně si dovolují, ale nejedná se přímo o šikanu) a jsem více přecitlivělá, než obvykle. Někdy mám středně těžké deprese, úzkosti běžně v práci a teď se přidaly i v domácím prostředí, kde bych měla být relativně v klidu. Ale nejsem. Po měsíci nemocenské, kdy jsem už v práci nemohla dál a sesypala se, jsem skončila na psychiatrii s diagnózou sociální fobie. Chodím na terapie, léky zatím neberu a bráním se jim co to jde. Mám vyložený odpor k chemickým lékům. Snažila jsem se z toho dostat alternativně (změna stravy, pozitivní myšlení, cvičení, doplňování minerálů a vitamínů, potrav. doplňky jako třezalku, kozlík, rozchodnici, mega dávky hořčíku aj.), ale bohužel mi to moc nepomohlo. Cítím se stále hůř. Nyní jsem opět na nemocenské a na doporučení obvodní a psych. mám brát AD. Mám z nich ale neuvěřitelný strach, co mi to provede s tělem a myslí. Vím, že je to individuální, ale mnoho lidí má podobné vedlejší účinky-padání vlasů, přibírání na váze, zvracení, závratě… Zdá se mi, že AD mají více negativ než pozitiv. Chápu, že v těžkých případech není jiná možnost, ale automaticky člověka nacpat prášky? Problém se jen odsune a nevyřeší. A nechci rozebírat vysazování AD, prý se předešlý stav rád vrací a lidé sáhnou opět po prášcích :(
Chtěla jsem se zeptat těch, kteří užívali/jí AD Elicea (ale nejen těchto AD), jestli by se mohli podělit o své zkušenosti. Jak dlouho jste je brali, jaké jste měli vedlejší účinky, jestli jste se z problémů dostali a jaké bylo vysazování?

Příští týden mám kontrolu u obvodní a nevím jak zareaguje, když ji řeknu, že AD neberu. Mám obavu, že mi ukončí nemocenskou a pošle mě v tomto stavu do práce. Nechci být „chytřejší“ než doktor a nerada bych, aby si myslela, že její práci znehodnocuji, ale nevím co mám dělat, jak si pomoct bez léků.
Jen dodávám, že o práci přijít nechci a ani nemůžu. Okolí o mých problémech neví, jen přítel. Zatím se snažím v práci tutlat návštěvy psychiatra.

Děkuji vám za reakce a rady.

Prosím o anonym, jinak smazat. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 09.09.18 12:52

Antidepresiva nejsou návyková.

Návyková jsou sedativa typu lexaurin.

Ta panika z léků, které pomůžou jsou jeden ze symptomů, kterým se úzkost drží u moci. Moc dobře ví, že pokud se najdou účinné léky, tak přijde o spoustu síly. Proto ti nakecá libovolnou lež - o tom, jak jsou antiderpesiva strašlivá, zlá chemie, změní tě a jsou návyková, jen abys je nebrala a nechala svůj život i nadále té úzkosti.

Stejně tak se po AD nenabírá na váze - jedině v případě že v důsledku úzkostí nejíš a utlumením panických stavů se vrátí normální apetit. Escitalopram jsou lehé léky první volby, vedlejšími účinky je, že během prvních týdnů, než se najede na stabilní hladinu léku v mozku, tak se lehce zvyšuje neklid a úzkost. Ale to znamená, že léky dělají to co mají.

Přesťan poslouchat tu mrchu úzkost, už ti toho života ukradla příliš. Nech si konečně pomoci.

Emimin7
Echt Kelišová 8842 příspěvků 09.09.18 12:56

Ahoj, já je beru asi dva roky, vedlejší účinky trvaly 14 dní, nebyly nijak hrozné. A nepřibral jsem, spíš jsem ještě trochu zhubl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:16

Ja mam sertralin.. ty vedlejsi priznaky nebyly nic hrozneho a tezko rict, zda to bylo od leku, nebo od psychiky.
Leky beru kvuli uzkosti a depresi a dekuji Bohu, ze neco takoveho je, jinak bych tu asi uz nebyla.
Ty jsi na antidepresiva rozhodne zrala. Takze to neodkladej a jeste dnes vecer to tam lupni. Bude se to akorat zhorsovat. A rozhodne se poohlidni v okoli pro kognitivne behavioralni terapii, ktera by ti s tou socialni fobii pomohla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.18 13:56

AD jsem brala 3 roky pak 5 let pauza a ted druhý rok, vysazovala jsem postupně, žádné abstinenční příznaky nebyly, AD jsou nenávyková. Vedlejší účinky jsem měla 14 dní při zahájení léčby a to větší neklid, nervozita, průjem a u Zoloftu pocení. Nevím, na co čekáš, deprese a úzkosti ti stěžují každodenní život a jsi díky tomu práceneschopná. U první léčby jsem hodně litovala, že jsem nešla k psychiatrovi dřív. A můj doktor by tě teda do práce poslal, dá se s ním na všem domluvit, ale léčbu vede on, takže jen tak mrcasit se doma by mě nenechal.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 09.09.18 14:28

Jsem dva měsíce na Zoloftu a pohoda… vedlejší účinky ze začátku, ze jsem měla tik v očích a jakoby takové motani v hlavě, ale nic co by se nedalo vydržet :) teď už se cítím velmi dobre, vysazování řešit teď nebudu, potřebovala jsem se dostat s depresi, to se stalo. Teď jsem šťastná jak blecha a o dalším postupu bude rozhodovat můj psychiatr :) neboj se toho…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.18 11:28

Děkuji za reakce, už jsem je začala užívat, snad pomohou.

Zakl.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >