Adaptace ve školce, když je dítě každou chvilku nemocné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vejilka
Závislačka 4721 příspěvků 05.11.18 12:39
Adaptace ve školce, když je dítě každou chvilku nemocné

Ahoj holky, zajímá mě, jak je to u vašich školkáčků, popřípadě bylo, které nastpupily první rok do školky. Náš syn odchodil celé září, vynechal snad jen 2 dny z celého měsíce. Ze začátku jsem dávala na pár hodin, brečel jen první tři dny. Pak jsem postupně prodlužovala. Malej se do školky vždy těšil, chtěl chodit i o víkendu :lol: Pořád se ptal, kdy půjde do školky, v šatně už byl netrpělivý, kdy ho konečně svléknu… Od října je každou chvilku doma, kvůli nemocem. Když odchodí týden, je to luxus. Poté přes týden doma a já si připadám jak na začátku. Ze školky přestává být odvařený, skoro mi přijde, jako by to měl za „trest“. Nebrečí, ale poznám to, že by nejraději byl doma. Ráno ho musím budit, do třídy se vypravuje nejistým krokem. A třeba večer zkouší, že do školky nejde, že bude zítra doma. Ve školce si hraje, spolupracuje. Zítra jde zas po devíti dnech, tak jsem na něj zvědavá, ale už zas zkouší a říká, že nechce jít :( Září přitom bylo super a nedokážu si představit, při této nemocnosti, že to tak bude celou zimu :( Máte to některá také tak? Dítě 3 roky a 4 měsíce

Reakce:
Lucie008
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 05.11.18 12:45

Ano máme. 2 týdny doma, týden ve školce :zed:. Netěší se tak moc jako na začátku, ale jde. Vysvětluji mu, proč tam musí a že pro něj vždycky přijdu. On chce být hlavně doma ptz pohádky, takže mu říkám, že i když zůstane doma, tak žádné pohádky nebudou.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6019 příspěvků 05.11.18 12:49

Nemáme, syn 3 a půl roku, letos prvně, nemocný je snad ob týden, ale do školky se těší, čím víc musí být doma, tím spíš chce jít mezi děti :nevim: doma se nudí, musí pomáhat, nenechám ho celý den koukat na televizi takže je radši když se uzdraví a může si jít hrát tam. Dneska zrovna je doma s ošklivou rýmou a už od 6 mě budil že chce do školky :zed:

Janli
Kelišová 6279 příspěvků 05.11.18 12:57

Ono to bude jako na houpačce. Někdy ti tam bude dítě chodit s nadšení a pak přijde období, kdy se mu tam nebude chtít. Bude se to střídat v intervalech. Tvoje dítě je tam teprve krátce, zatím se formují vztahy mezi dětmi, tak z toho nedělej závěry.

Ornwen
Závislačka 4684 příspěvků 05.11.18 12:59

@vejilka já třeba kluka nemůžu (no můžu, ale je to horší) nechat doma ani na prázdniny, pak se mnou chce zůstat doma. Přitom ve školce ho to baví, nebrečí nic. Už chodí druhým rokem, v létě byly scény, že nechce ze školky, hlavně když jsem ho brala když byly venku.
Ale jak je doma víc jak víkend (teď třeba byl na prázdniny) tak zase po ránu mámo, já chci být s tebou doma. Dokonce mu výrazně víc svědčí, když ve školce spí. To bylo vidět hlavně loni, když nespal, druhý den se mu moc do školky nechtělo, jak tam začal spát, bylo více méně po problému.
U nás je to spíš tím, že je takový pohodlný, do školky se musí obléct, budím ho musíme někam celkem rychle dojít, tam zas svlíkání… se mu nechce no. Poznám to třeba i teď, když je ošklivěji, tak říká, že nechce ven, páč se musí oblíkat. Když jsme pak venku, zas nechce domů :zed:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 05.11.18 13:54

@vejilka Podle mě to není o adaptaci. Je to prostě o tom, že školka u není nová, hračky se okoukaly, že se mu ráno nechce vstávat (já bych taky radši vyspávala místo chození do práce), možná po nich chtějí něco, co mu až tak nejde přes nos, je tam větší režim než s doma s mámou, která se dá občas ukecat. ;)
Je to stejné, jako u prvňáčků. Většina se jich do školy těší, ale nadšení obvykle po pár měsících opadá, když se z toho stane nutná rutina s povinnostmi.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >