Adekvátní argumenty pro snížení alimentů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:44
Adekvátní argumenty pro snížení alimentů

Ex chce snížit výživný, argumentuje tím že nezvládá platit hypotéku na byt tři plus jedna, kde je sám. Od rozvodu dělá ve stejným podniku, přišel akorát o daňový úlevy na děti, jinak se mu nic na platu neměnilo. Tvrdí že má zhoršenej zdravotní stav, což asi má, furt někde obráží doktory ale dohromady nikdo moc neví, co mu je. Takže nic dramatickýho. Má šanci docílit snížení alimentů? Díky za odpovědi. Prosím anonym.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:49

je dost možné, že ano.

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 16.10.18 11:49

Nezakládala si už diskusi včera? Tohle je málo info na odpověď.

terinka4444
Hvězda diskuse 67721 příspěvků 16.10.18 11:51

Hypotéku nezapočítávají, pokud se objektivně nezměnilo nic, než když to vypočítávali, tak spíš nemá, než že by měl. A pokud neplatí nějaké horentní sumy, ale ony běžné 2-3000 na dítě, tak si myslím, že je bez šance. Jen důvod, že má dluhy, to není důvod.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:54

@Hadumi jj, to jsem byla já…to zkouším znovu, obecnějš, zajímá mě kdo třeba má konkrétní zkušenosti..
@terinka4444 má platit devítku na tři děti, dává mi pět a půl, ptž nemá prachy..tak to chce ofiko nechat snížit…údajně proto aby mě mohl vyvázat z hypošky ale nevím proč doopravdy, zdá se mi to celý divný.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 11:56

tady jsem to včera psala obsáhlejš
https://www.emimino.cz/…neho-331628/

Keyllah
Echt Kelišová 9308 příspěvků 16.10.18 11:57
@Anonymní píše:
Ex chce snížit výživný, argumentuje tím že nezvládá platit hypotéku na byt tři plus jedna, kde je sám. Od rozvodu dělá ve stejným podniku, přišel akorát o daňový úlevy na děti, jinak se mu nic na platu neměnilo. Tvrdí že má zhoršenej zdravotní stav, což asi má, furt někde obráží doktory ale dohromady nikdo moc neví, co mu je. Takže nic dramatickýho. Má šanci docílit snížení alimentů? Díky za odpovědi. Prosím anonym.

na základě toho, že nezvládá zaplatit hypo na 3+1 mu to opravdu nesníží. Druhá věc je, pokud by se mu nějak rapidně zhoršil zdravotní stav a kvůli tomu by třeba nemohl vykonávat tuto práci, nebo se stal invalidní atd., tak tam by se to posuzovalo podle jeho aktuálních příjmů, kdy by ke snížení mohlo dojít…

Keyllah
Echt Kelišová 9308 příspěvků 16.10.18 11:57
@Anonymní píše:
je dost možné, že ano.

na základě čeho je to dost možné?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 12:00
@Keyllah píše:
na základě toho, že nezvládá zaplatit hypo na 3+1 mu to opravdu nesníží. Druhá věc je, pokud by se mu nějak rapidně zhoršil zdravotní stav a kvůli tomu by třeba nemohl vykonávat tuto práci, nebo se stal invalidní atd., tak tam by se to posuzovalo podle jeho aktuálních příjmů, kdy by ke snížení mohlo dojít…

je pořád ve stejný práci, nemocenskou nemá, nic zatím…

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 16.10.18 12:02

Podle mě nemá… Z praxe… Můj otec se oháněl hypotékou a autem na splátky, bylo mu řečeno, že je to jeho problém, alimenty mu zvýšili (žádala jsem zvýšení) a to o víc, než jsem navrhovala já :lol:

Keyllah
Echt Kelišová 9308 příspěvků 16.10.18 12:03
@Anonymní píše:
je pořád ve stejný práci, nemocenskou nemá, nic zatím…

pokud se mu nesnížily příjmy a nemá další vyživovací povinnost (nové dítko) tak není důvod pro snižování a už vůbec ne proto, že nezvládá platit hypo 3+1 -) takový velký byt objektivně sám pro sebe nepotřebuje, ať to klidně u soudu zkusí. hádám, že mu mezi řádky doporučí, aby byt prodal, když ho nezvládá platit, neb dítka potřebují zaopatření na prvním místě.

Shari81
Kelišová 6017 příspěvků 16.10.18 12:05

domnívám se, že soud navrhne prodej bytu, splacení hypo a jít do nájmu. Jakékoliv dluhy nemají přednost před dítětem ;-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 12:08
@Anonymní píše:

Pokud neplati uz ted nejake premrstene vyzivne, nema nove dite a nesnizil se mu plat, tak snizeni obhaji tezko. Muze byt prodat a jit do mensiho. Tedy jeste by se mu to mohlo povest pokud ma znameho soudce nebo s dobrym advokatem ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19813 příspěvků 16.10.18 12:09

možná by se tím mohl ohánět, kdyby v tom bytě byla nová manželka s novou vyživovací povinností :mrgreen:
ALe jinak téměř jistě ne, příjmy má stejné jako při předchozím stanovení alimentů, a to, že nezvládá platit hypo, je jeho problém, ne problém nezletilých dětí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.18 12:11

Díky všem :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >