Reklama

Adekvátní plat s ohledem na náplň práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:10
Adekvátní plat s ohledem na náplň práce?

Ahoj, pracuju už třetím rokem jako fakturantka. Můj příjem je 13 000 Kč hrubého + 30% pohyblivá složka (prémie, mimořádné odměny atd.). Je to práce na plný úvazek. Má náplň práce je tato:
1.) obsluha zákazníků na pobočce (tzn. poradit jim při výběru zboží, potom udělat běžnou fakturu nebo zálohovou, zinkasovat penize..)
2.) řešení e-mailových a telefonických objednávek (zadávání do systému, řešení obchodních slev, kontrola správnosti objednávek atd.)
3.) řešení dopravy jak k zákazníkům, tak k obchodním partnerům (tzn. shánění dopravce, vytěžování aut, plánování trasy..)
4.) řešení reklamací (zadávání reklamačních zápisů do systému, vracení peněz..)
5.) likvidace faktur (za dopravu, služby, opravy..)
6.) sledování stavu skladu (aby zboží bylo na prodejně v přiměřeném množství) a řešení jeho objednání z výrobního závodu
7.) řešení výrobků, které se vyrábí na míru zákazníkům

ve firmě jsem už několik let, smlouva na určito (už několikrát prodlužována),

na práci jako takovou si nestěžuju, jen bych ráda věděla, zda je můj plat adekvátní, třeba některá z Vás má zkušenost. Na porovnání platů na platy.cz jsem koukala, ale mně přijde, že dělám víc, než „normální“ fakturantka..

díky za názory, vkládám anonymně - citlivé údaje

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:12

Ještě k mému dotazu.. jedná se o práci ve Středočeském kraji - 40km od Prahy

arada
Extra třída :D 11635 příspěvků 25.02.17 17:19

Seš tam třetím rokem, tím pádem můžeš mít 3× prodlouženou smlouvu na určito. Zvládáš práci? Předpokládám, že ano, tak si řekni o zvýšení platu.

Adrasteia
Závislačka 2664 příspěvků 25.02.17 17:19

Jedna moje příbuzná dělá v podstatě to samé - stejná náplň práce - 24 000,– Kč hrubého. Záleží také ale na velikosti firmy a objemu práce. Ona toho má skutečně hodně a vrací se z práce až večer. Vždy mi připadalo, že má peněz málo. Je to Praha. Tvůj plat mi připadá neuvěřitelně nízký, nevím ale, kolik tam máš práce, tj. kolik zákazníků denně, kolik faktur, reklamací apod.

Uživatel je onlineHermina.p
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 45 inzerátů 25.02.17 17:19

Jsem z jiného kraje ale přijde mi to málo :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:21
@arada píše:
Seš tam třetím rokem, tím pádem můžeš mít 3× prodlouženou smlouvu na určito. Zvládáš práci? Předpokládám, že ano, tak si řekni o zvýšení platu.

Ano, právě o zvýšení platu mi jde, jen jsem si chtěla ověřit, že je to opravdu asi málo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:27
@Adrasteia píše:
Jedna moje příbuzná dělá v podstatě to samé - stejná náplň práce - 24 000,– Kč hrubého. Záleží také ale na velikosti firmy a objemu práce. Ona toho má skutečně hodně a vrací se z práce až večer. Vždy mi připadalo, že má peněz málo. Je to Praha. Tvůj plat mi připadá neuvěřitelně nízký, nevím ale, kolik tam máš práce, tj. kolik zákazníků denně, kolik faktur, reklamací apod.

Firma prodává sezonní výrobky, čili hlavní sezona je od března do října, to jsem v práci skoro každý den 10 hodin. Přesčasy se neplatí, ale stihnout se to musí. V sezonně je to tak 40 mejlů denně a každou chvíli telefon, zákazník u přepážky… (ten má samozřejmě vždycky přednost, takže všeho nechat, jít se zákazníkem do vzorkovny, dát mu katalog, ukázat mu možnosti..no a pak to člověk dohání). Nejsem na to tedy úplně sama, jsme tam dvě

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:29
@Hermina.p píše:
Jsem z jiného kraje ale přijde mi to málo :nevim:

Když je sezona (březen-říjen) mám nějakých 15 000 Kč čistého. Když sezona není, tak mám sotva 11 000Kč. Musím to začít řešit, děkji

Jindřiška7
Závislačka 3951 příspěvků 25.02.17 17:41

To je hodně málo :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 17:52
@Jindřiška7 píše:
To je hodně málo :zed:

A kolik myslíš, že by bylo odpovídající?

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 25.02.17 18:21

Mě je fakt smutno, když vidím, jak sebou někteří nechají vorat.. Pro porovnání, u nás ve firmě (sice Praha) má fakturantka (která je opravdu jen klasická fakturantka) má 18-20 tis čistého.. Prac doba od 8-16, půl hodiny na oběd..

Šarlota4
Echt Kelišová 9631 příspěvků 25.02.17 18:29

To je malo na jakou koliv praci na plny uvazek.

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 25.02.17 18:39

Adekvátní plat mi to nepřipadá, 11 tis. čistého je dost málo, i v Lidlu prodavačce nabízejí víc. Píšeš, že ti prodloužili smlouvu na dobu určitou už několikrát… tu ti mohli prodloužit maximálně 2×, dál už ti musí dát na neurčito dle zákoníku práce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.17 18:42
@Kattynka000 píše:
Mě je fakt smutno, když vidím, jak sebou někteří nechají vorat.. Pro porovnání, u nás ve firmě (sice Praha) má fakturantka (která je opravdu jen klasická fakturantka) má 18-20 tis čistého.. Prac doba od 8-16, půl hodiny na oběd..

To právě zase nechci sebou nechat vorat, ale je to moje první pořádná práce po škole a nemám ještě tak úplně přehled, co je a není přiměřené. Náhodou u Vás ve firmě volné místo fakturantky není? :lol: Přemýšlím o dojíždění do Prahy, protože tento kraj je spíše zaměřený na průmysl a není tu moc možností

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 25.02.17 18:45
@Anonymní píše:
To právě zase nechci sebou nechat vorat, ale je to moje první pořádná práce po škole a nemám ještě tak úplně přehled, co je a není přiměřené. Náhodou u Vás ve firmě volné místo fakturantky není? :lol: Přemýšlím o dojíždění do Prahy, protože tento kraj je spíše zaměřený na průmysl a není tu moc možností

Ano, zrovna hledame s nastupem IHNED fakturantku a účetní, kdyžtak do SZ ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama