ADHD v dospělosti - jak zvladáte afekty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 18:53
ADHD v dospelosti - jak zvladate afekty?

Mam tri deti, z toho jedno s ADHD. Sama mam tento problem od narozeni a zjistila js to bohuzel az nedavno. Nekdy se rouham, ze jsem radsi nemela mit deti nebo umrit, abych nebyla. Cely zivot posloucham ze vsech stran, jak jsem hrozna a ted jeste u syna. Ja se tak snazim s lidma kolem dobre vychazet, ale je to k nicemu. Uz nevim jak dal, jsem vazne zoufala. Uz proste nemuzu. A citim se tak strasne sama v tomhle svete.
Diky moc vsem lidem za precteni. :srdce:

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 7281 příspěvků 02.02.18 18:58

A léčíš se nějak?

lucka.Kr
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 02.02.18 18:59
@Anonymní píše:
Mam tri deti, z toho jedno s ADHD. Sama mam tento problem od narozeni a zjistila js to bohuzel az nedavno. Nekdy se rouham, ze jsem radsi nemela mit deti nebo umrit, abych nebyla. Cely zivot posloucham ze vsech stran, jak jsem hrozna a ted jeste u syna. Ja se tak snazim s lidma kolem dobre vychazet, ale je to k nicemu. Uz nevim jak dal, jsem vazne zoufala. Uz proste nemuzu. A citim se tak strasne sama v tomhle svete.
Diky moc vsem lidem za precteni. :srdce:

Ahoj mam syna s ADHD. Muzu se zeptat, jak jsi zjistila, ze ho mas take?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:09

Jak jsi zjistila, že máš ADHD? Mám u sebe velké podezření na ADD (porucha pozornosti bez hyperaktivity). Od dětství jsem velice nepozorná, roztěkaná, pořád něco zapomínám. Máma vzpomíná, jak jsem žila ve svém světě. Poslala mě obléknout a našla mě, jak pozoruju kytky na ponožkách, jestli jsou stejné. Od dětství mě máma musela kontrolovat, jinak jsem nikdy nic neměla, aktuálně to za ni převzal muž (má se mnou svatou trpělivost). Mám velké výkyvy nálad, rychle přejdu do afektu. Mám velice nízkou frustrační toleranci. Dodnes mám problémy u něčeho vydržet delší dobu. Nejsem schopná se déle soustředit. Mám v hlavě jak v úle a jsem schopná se nenajíst/nenapít, protože na to prostě zapomenu.

Anonymní2

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:11

Vsechno v mem zivote tomu nasvedcuje. Uplne vsechno. Ujecene mimino naprosto bez priciny, vysoka urazovost v detstvi. Pozdeji nezvladatelne vybuchy hnevu. Nespavost. Ve skole poznamky, zapominani pomucek, ukolu. Nesoustredenost. Neklid. Kdyz mi sebrali vse na lavici, hrala jsem si s prstama. Mluveni hrozne nahlas. Pozdeji sklony k zavislostem. Neobratnost v socialni sfere. V praci sklon k prokrastinaci. V partnerstvi vybuchy hnevu, prectenych 20 knih, jak byt asertivni a zvladat hnev. Stale cetne urazy, i v dospelosti. Neklid jsem obrstila do sebe, mivam rozhryzane do krve rty a mam chronicky zanet zaludku. Deprese, uzkosti, desive strachy… je toho jeste mnohem vic

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 19:21

No u mě bylo podezření na bipolární poruchu. To se nepotvrdilo a psychiatr mi diagnostikoval ADHD z toho i ty vykyvy mezi depresi a „manii“. Beru medikaci (Stratteru) a je to už mnohem lepší. Asi bych se jinak zabila, už to bylo neúnosné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 20:19

A nebojis se te medikace? Ja vzhledem ke sklonum k zavislostem mam z tech prasku obrovsky strach… Ja mam teda picit, ze jsem blazen na entou. Jednou mi v nejakem testu vysla kombinace asi 6 ruznych poruch. To si radsi nepripoustim.
Ale popravde, mam ted dost depresi z toho, ze si porad ucitelky stezuji na sy a a ja mam pocit, ze se opravdu snazime a je to stejne cim dal horsi…
Uz jsem z toho ooravdu zoufala. Mam pocit, ze uz nemuzu.Ze uz to nezvladnu.
 Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 20:22

Mam fakt pocit, ze by byvalo lepsi to ukoncit uz v tech 12 letech, kdy jsem o tom uvazovala. Jsem ale srab na sebevrazdu. V tom zase ten strach je dobry pritel. Asi si fakt dojdu pro nejaky prasky. Na agresi, na uzkosti, na deprese, na zaludek, na dobrou naladu, na unavu, nejaky multak od psychouse

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 20:36
@Anonymní píše:
No u mě bylo podezření na bipolární poruchu. To se nepotvrdilo a psychiatr mi diagnostikoval ADHD z toho i ty vykyvy mezi depresi a „manii“. Beru medikaci (Stratteru) a je to už mnohem lepší. Asi bych se jinak zabila, už to bylo neúnosné.
Desne se mi po medikaci ulevilo. Nejdřív jsem měla antidepresiva a ta nezabírala, jen jsem po nich přibrala pár kg. Mám ted přímo léky na ADHD a tím se zklidnily i ostatní potíže. Můj psychiatr mi dával na odkazy na studie, které uvádějí, že zamedikované děti s ADHD vykazují v dospělosti nižší skóre závislosti než bez medikace.
@Anonymní píše:
A nebojis se te medikace? Ja vzhledem ke sklonum k zavislostem mam z tech prasku obrovsky strach… Ja mam teda picit, ze jsem blazen na entou. Jednou mi v nejakem testu vysla kombinace asi 6 ruznych poruch. To si radsi nepripoustim.
Ale popravde, mam ted dost depresi z toho, ze si porad ucitelky stezuji na sy a a ja mam pocit, ze se opravdu snazime a je to stejne cim dal horsi…
Uz jsem z toho ooravdu zoufala. Mam pocit, ze uz nemuzu.Ze uz to nezvladnu.
Zakl.

Desne se mi po medikaci ulevilo. Nejdřív jsem měla antidepresiva a ta nezabírala, jen jsem po nich přibrala pár kg. Mám ted přímo léky na ADHD a tím se zklidnily i ostatní potíže. Můj psychiatr mi dával na odkazy na studie, které uvádějí, že zamedikované děti s ADHD vykazují v dospělosti nižší skóre závislosti než bez medikace. Sklon k závislostem k ADHD patří stejně jako impulzivita např. Měla jsem v životě etapu, kdy jsem problémy řešila alkoholem, jsem se zklidnila a přepíjela deprese, pak to fungovat přestalo. Teď si dám minimálně jako přípitek. Vedlejší příznaky léků jsem nijak nepociťovala jen nechutenství :lol: a to mi zas tak nevadilo. Psychiatr mi vysvětlil, že moje deprese nebyly klinické deprese, ale vyčerpání z ADHD a toho soustavnýho neklidu a vnitřního napětí. A schopnost soustředění, schopnost dokončovat věci a zmírnění chaotičnosti se zlepšilo teda dramaticky. Nevím jestli to má přímo vliv ale mně se srovnal i menstruěční cyklus a zmizely gynekolické problémy. Jsem i k dětem trpělivější a partnerský život se taky zlepšil, jsem asi celkově snesitelnější. A hlavně to je bez těch dramatických výkyvů energie a následně i nálady.

Uživatel je onlineOu
Závislačka 4754 příspěvků 02.02.18 21:41

Vstupte do psychoterapie.

Je to nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak si udělat v hlavě pořádek a začít testovat nové způsoby jak se chovat k sobě samotné a k lidem okolo.

Taky je to nejrychlejší způsob, jak se naučit mít se ráda. A dokud se to nenaučíte, tak to nezvládnou ani vaše děti. Leda až v dospělosti - v psychoterapi ;-)

Pokud žijete někde ve větším městě, mrkněte se, jestli tam není svépomocná skupina neklidných dospělých. To taky může dost pomoci, potkávat se s lidmi co žijí to samé.

Držím palce, ať se s tím nějak popasujete.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama