Adopce dítěte ze zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chs.jasmin
Echt Kelišová 9589 příspěvků 14.05.19 20:16
Adopce dítěte ze zahraničí

Ahoj,

pročítala jsem ted nějaké diskuze ohledně adopcí a ta mě napadlo - co taková Adopce dítěte ze zahraničí?
Googlila jsem, možné to je. A tak by mě zajímalo, zda máte někdo zkušenosti? Vlastní, nebo zprostředkovaně? Pracujete někdo v tomto odvětví (sociální správy?)?

Prosím zdržte se diskuzí kdo by do toho šel a nešel a proč to nedělat a že je potřeba pomoci našim dětem. Prostě nehejtujte. Jde mi opravdu čistě o nějaké informace k tomuto tematu a neřešit naši politickou scenu. Moc děkuji. Myslím, že by to mohlo být hodně zajímavé téma.

Popravdě mě k tomu docela inspirovala i serie dokumentů (YT) „proč chudoba“ - doporučuji ke shlednutí :-)
Děkuji, těším se na diskuzi :-)

Reakce:
Uživatel je onlineflicek18
Kecalka 481 příspěvků 14.05.19 20:53

To mě taky zajímá ;)

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 14.05.19 21:11
@chs.jasmin píše:
Ahoj,

pročítala jsem ted nějaké diskuze ohledně adopcí a ta mě napadlo - co taková Adopce dítěte ze zahraničí?
Googlila jsem, možné to je. A tak by mě zajímalo, zda máte někdo zkušenosti? Vlastní, nebo zprostředkovaně? Pracujete někdo v tomto odvětví (sociální správy?)?

Prosím zdržte se diskuzí kdo by do toho šel a nešel a proč to nedělat a že je potřeba pomoci našim dětem. Prostě nehejtujte. Jde mi opravdu čistě o nějaké informace k tomuto tematu a neřešit naši politickou scenu. Moc děkuji. Myslím, že by to mohlo být hodně zajímavé téma.

Popravdě mě k tomu docela inspirovala i serie dokumentů (YT) „proč chudoba“ - doporučuji ke shlednutí :-)
Děkuji, těším se na diskuzi :-)

Vím o tom, že jedna moje známá se kdysi dávno snažila o oadopci dítete z Ukrajiny. Dostala se nějak tam k místním DD a říkala, že je to fakt hůza a zároveň ji oslovilo, že tam je jiný typ dětí, než u nás. Vypadá to jako sirotčinec z devatenáctého století u nás. Nikoliv romské děti z problémového prostřed, ale prostě často fakt sirotci…
Ale jak to dopadlo nevím.

Uživatel je onlineMichelle_M
Závislačka 2666 příspěvků 14.05.19 21:24

O adopci z Ukrajiny jsem taky před delší dobou někde četla, byl to časopis, tak už to bohužel přesně nedohledám, ale měla jsem u toho slzy v očích, ty podmínky tam popisovali dost hrozně :,( V tom článku to dopadlo dobře, i když byrokracie šílená a několikrát to vypadalo, že to prostě nepůjde, že to dítě ven nepustí, i úplatky v tom hrály roli… Když jsem se to teď pokoušela najít, vyjelo mi toto https://czechia.mfa.gov.ua/…irs/adoption tak asi úplná utopie to není (jestli to nejsou nějaké fake stránky :lol: )

Lalelale
Závislačka 4739 příspěvků 15.05.19 09:33

@Bábrdl
nevíš zhruba, proč to nevyšlo? Tohle téma mě zajímá. V ČR má adopční systém pověst něčeho, čím je prakticky nemožné projít a když, snažíte se roky. Zajímalo by mě, zda to někde je jinak

chs.jasmin
Echt Kelišová 9589 příspěvků 15.05.19 10:32

Vím, že třeba Rusko své občany nepustí. Od kamarádky maminka dělá krátkodobou pěstounku a měla v péči miminko od Rusky - ta ho nechtěla a ozvalo se Rusko, že i kdyby ho biologická rodina nechtěla, tak ho Rusko jako svého občana chce a umístí do svého DD - že neexistuje, aby dítě jejich občana bylo vychováváno náhradní rodinou v cizí zemi. Takže to asi bude hodně i o legislativě daného národa. :think:
Chápu, že dítě není zboží, takže si myslím, že je asi na jednu stranu i dobře, že se řeší, kam to dítě pujde. Že si pedofilní skupina neobjedná dítko z každého státu a nebude prodávat jako nějaké prostituty apod (mám už takový pokřivený pohled, že možná i zbytečně za tím vidím nějaké nebezpečí) :roll:

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 15.05.19 10:42
@Lalelale píše:
@Bábrdl
nevíš zhruba, proč to nevyšlo? Tohle téma mě zajímá. V ČR má adopční systém pověst něčeho, čím je prakticky nemožné projít a když, snažíte se roky. Zajímalo by mě, zda to někde je jinak

Nevím, jak to dopadlo. Už jsem ji roky neviděla.

Enmamma
Závislačka 3887 příspěvků 15.05.19 13:57

Taky si počkám, jestli tu někdo přijde s informacemi, zda to jde. Moc mě to zajímá.

Váš příspěvek
Reklama