Adopce hned po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 13:42
Adopce hned po porodu

Ahoj omlouvám se za anonym, ale stala se mi hrozně nepříjemná věc. Jsem v pátem měsíci, a dítě nechci ani si ho nemůžu dovolit. Duvody nechci rozvádět. Chtěla bych ho dát k adopci hned po porodu nebo do baby boxu, jenze do babyboxu bych musela rodit doma tajně a z toho mám strach. Můžete mi prosim poradit, na koho se mám obrátit kvuli adopci ale aby to proběhlo anonymně? A pokud se rozhodnu mít třeba za patnáct let miminko, jestli to nebude problém? D2kuju za odpovedi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 23.12.18 13:53

Problém to nebude. Žádná komise nebude rozhodovat o tom, jestli můžeš nebo nemůžeš otěhotnět, a pokud tě bude sociálka někdy posuzovat, bude posuzovat to, jak se o dítě staráš, ne to, že jsi dala v minulosti k adopci dítě.

Zajdi na sociálku co nejdříve, aby ti pomohli vyřídit papírování. Čím dříve budou vědět, že se chceš dítěte vzdát, tím dříve mu mohou shánět rodinu. V porodnici potom dítě necháš a do pár dní může být u nových rodičů. O zdravá bílá novorozeňata je velký zájem. Formality ale zaberou delší dobu, budeš muset opakovaně deklarovat, že sis to nerozmyslela, a stejně tak budeš riskovat, že se o dítě přihlásí tvoje rodina.

Druhá možnost v šedé zóně je najít mu rodiče sama. Otce pak napíšeš do rodného listu, dítěte se formálně vzdáš a od začátku ho tak bude mít v péči muž a jeho žena, která posléze požádá o jeho adopci. Tenhle postup u nás není nelegální, ale ani nijak legálně ošetřený. Bohužel.

Vanilka77
Povídálka 21 příspěvků 23.12.18 13:53

Ahoj, muzes mi napsat soukromou zpravu ***
Dekuji

edit admin - smazaný email, ozvěte se v SZ

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 13:56

@SlečnaDahlia A kdyz bych tam napsala toho případného chlapa jako otce do RL, nebudu potom mit povinnost platit alimenty?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 13:58

Ahoj. Asi takhle. Otěhotněla jsem s naprostým volem… Na dítě jsem se netesila a vůbec si těhotenství užívala. Přišel den porodu a já byla po narození syna celá poprdena víc než po prvním porodu. Přišla vlna emocí a je to můj miláček a říkám si jak jsem byla hloupá vůbec taky nad něčím takovým přemýšlet. Mám nádherné dítě a užívám si každou minutu co je vzhůru .
Můžou to být u tebe pouze hormony…nebo taky nemusí. Každopádně ať ti to dobře dopadne.
Anonym P.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 23.12.18 14:01
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia A kdyz bych tam napsala toho případného chlapa jako otce do RL, nebudu potom mit povinnost platit alimenty?

Teoreticky ano, může se to stát. Na rozdíl od otce ty totiž zcela jistě budeš první automaticky uvedena v RL. Právně je to opravdu neošetřené. Ale pokud vybereš rodiče, kteří dlouho touží po dítěti, je to velmi málo pravděpodobné - znamenalo by to totiž, že žena by to dítě nemohla osvojit. Věděla bys ale, do jaké rodiny dítě půjde, a mohla by sis ji sama vybrat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 14:17

@SlečnaDahlia A pak se to resi kde a jak abych v tom RL nebyla a byla tam jina nahradni matka?

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 23.12.18 14:17
@Anonymní píše:

Alimenty ti nejspíš vyměřeny budou, ale s „otcem“ se můžeš domluvit, že mu je dávat nebudeš (pokud by s tím souhlasil).

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 23.12.18 14:20
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia A pak se to resi kde a jak abych v tom RL nebyla a byla tam jina nahradni matka?

Ty v RL budeš, bude se to řešit soudně a dokud neosvojí partnerka „otce“, tak seš matkou ty, počítej s tím, že to bude trvat měsíce, cca půl roku, možná i dýl (záleží na rychlosti soudu). Pokud by ses všemu chtěla vyhnout, je nej ten babybox.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1788 příspěvků 23.12.18 14:21

Pokud se rozhodnete pro adopci, máte můj obdiv. Zvolila jste pro něj pravděpodobně šťastnější život. Já osobně bych si tu rodinu chtěla vybrat.

Hadumi
Extra třída :D 13673 příspěvků 23.12.18 14:22

Hele a anonymní to nebude - buď ten babybox nebo si do porodnice třeba zapomenout doklady a po porodu odejít…

Ještě mne napadlo - koukni na utajený porod.

lasička1
Echt Kelišová 8103 příspěvků 23.12.18 14:28
@Anonymní píše:
Ahoj omlouvám se za anonym, ale stala se mi hrozně nepříjemná věc. Jsem v pátem měsíci, a dítě nechci ani si ho nemůžu dovolit. Duvody nechci rozvádět. Chtěla bych ho dát k adopci hned po porodu nebo do baby boxu, jenze do babyboxu bych musela rodit doma tajně a z toho mám strach. Můžete mi prosim poradit, na koho se mám obrátit kvuli adopci ale aby to proběhlo anonymně? A pokud se rozhodnu mít třeba za patnáct let miminko, jestli to nebude problém? D2kuju za odpovedi.

Budeš asi hodně mladá,když uvažuješ,že by si další dítě měla až třeba za 15 let.Ale přesto uvažuješ velice dobře.I s tím,že domácí porod je riziko.
S adopcí uděláš šťastné nejen miminko,které čekáš,ale hlavně rodinu,která marně čeká na dítě.A že to řešíš takto a dopředu je fajn,máš možnost si vše promyslet a nedělat neuvážená rozhodnutí.

stinga
Závislačka 4894 příspěvků 3 inzeráty 23.12.18 14:48

aby to bylo pro tebe bezpečné a nemusela jsi platit alimenty, tak prostě před porodem zajdi na OSPOD, nachází se na městském úřadě, tam si to vyřídíš, normálně porodíš v porodnici a oni si dítě odnesou, nemusíš hledat žádné náhradní rodiče, ty po porodu odejdeš domů a dítě půjde do milující náhradní rodiny. Myslím, že je těch 6 týdnů, kdy si to ještě můžeš rozmyslet. Pokud si to nerozmyslíš, tak už máš hotovo. Po 6 týdnech na kontrolu na gynekologii a zpět do práce nebo školy.
O osud dítěte se nemusíš bát a vše je přísně anonymní.
přeji ti moc štěstí :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 14:59

já jsem dítě adoptované po porodu a celá rodina vždy v duchu děkovala bio mamince, že porodila v nemocnici. Akorát že po porodu odešla a nepodepsala souhlas s adopcí, tak jsem musela být půl roku v kojeňáku a pak si mě adoptivní rodiče vyzvedli, otec je teda trochu nervák, má rád svůj klid, s mamkou máme velmi dobrý vztah, i když mně samozřejmě někdy štve svými dobrými radami do života :mrgreen:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25531 příspěvků 23.12.18 15:07
@sediza píše:
Pokud se rozhodnete pro adopci, máte můj obdiv. Zvolila jste pro něj pravděpodobně šťastnější život. Já osobně bych si tu rodinu chtěla vybrat.

Jak bys ji chtela vybrat? Ja verim, ze adoptivni rodice jsou socialkou priklepnuti. Kdyz si najde nekoho anonymne treba tady, tak nema nic jisteho. Lide se muzou tvarit jako dokonali, ale skutecnost bude jina.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >