Adopce miminka (neteř,synovec) - zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 21:52
Adopce miminka (neteř,synovec) - zkušenost

Zdravím všechny.

Abych osvětlila situaci. Moje sestra se dostala do velmi špatné situace, je ve 3. měsíci těhotenství a je okolnostmi přinucena dát dítě po porodu k adopci.
Nemohu kvůli tomu spát, ráda bych jí pomohla a tak přemýšlím o tom, že bychom s přítelem miminko adoptovali, aby bylo v rodině a ona mohla být pořád součástí jeho života a nemusela žít s pocitem, že dala dítě pryč.
My s přítelem jedno dítě
máme, tříletou holčičku.

Máte někdo zkušenost s adopcí nebo pěstonskou péčí v rodině? Je potřeba podstupovat všechny ty psycho testy, pokud se jedná o rodinného příslušníka? A jaký je váš názor na osvojení dítěte v rodině?

Já si neumím představit, že by to miminko dala pryč a my ho nikdy neviděli. Vždyť je to rodina. Jsem bezradná. Chtěla bych tím pomoct i sestře, aby měla možnost být součástí života toho miminka.

Moc děkuju za postřehy i názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kaileee
Kecalka 442 příspěvků 27.10.18 21:53

mám zkušenost s pěstounskou péčí, nebylo třeba psycho testů jen výpisu z rejstříku, posouzení sociálky a výpis ze zdrav. dokumentace
a u vás je pěstounská péče ideální

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 27.10.18 21:54
@xxMakyxx píše:
Zdravím všechny.

Abych osvětlila situaci. Moje sestra se dostala do velmi špatné situace, je ve 3. měsíci těhotenství a je okolnostmi přinucena dát dítě po porodu k adopci.
Nemohu kvůli tomu spát, ráda bych jí pomohla a tak přemýšlím o tom, že bychom s přítelem miminko adoptovali, aby bylo v rodině a ona mohla být pořád součástí jeho života a nemusela žít s pocitem, že dala dítě pryč.
My s přítelem jedno dítě
máme, tříletou holčičku.

Máte někdo zkušenost s adopcí nebo pěstonskou péčí v rodině? Je potřeba podstupovat všechny ty psycho testy, pokud se jedná o rodinného příslušníka? A jaký je váš názor na osvojení dítěte v rodině?

Já si neumím představit, že by to miminko dala pryč a my ho nikdy neviděli. Vždyť je to rodina. Jsem bezradná. Chtěla bych tím pomoct i sestře, aby měla možnost být součástí života toho miminka.

Moc děkuju za postřehy i názory.

Dobře. Tak bych ji zkusila finančně podpořit a dítě by mohlo být s ní, ne? Pomoci s hlídáním, aby mohla na brigádu. Je tolik možností. Otázka je, jestli se matkou stát chce.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 27.10.18 21:58

taky může zapsat partnera jako otce dítěte

Kakika
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 27.10.18 22:01

@xxMakyxx Jak špatné ty okolnosti jsou? Nelze ji podpořit tak, aby dítě mohla mít? Poskytnout azyl, aby se mohla vzchopit, finančně podpořit…já nevím. Nebo ho sama nechce?

xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 22:01

@Russet Tohle je bohužel mnohem složitější. Momentálně žije u táty s jeho ženou (maminka nám umřela před 10 lety). Bydlí v bytě hodně
malinkým, hezkým, ale malinkým, tam by s dítětem
být nemohla. Byt by sama neutáhla, nebylo by z čeho. Z rodičovské by těžko mohla platit poplatky, nájem a další věci. Nehledě na to, že už má dvouletou holčičku s prvním partnerem, který jí
má teď v péči a sestra na ní
platí alimenty a bere si jí
na víkendy. Domluva byla, že mu jí dá do péče než se sama zmátoří a postaví na vlastní
nohy. Bohužel se zamilovala do hovada, co jí mlátil, týral, bral jí peníze. Tenhle týden jsme jí odtamtud odtáhli a přestěhovali k tátovi, a ta situace je dost zapeklitá. Chce první dítě jednou zpátky do péče a to by těžko zvládla s miminkem, na které nebude mít prostředky. My jí těžko budeme platit někde nájem a další věci, kor v Praze. To abychom si všichni vzali dva úvazky. Navíc je teď po tom všem ve špatném psychickém stavu. Ráda bych jí
nějal pomohla, aby mohla chodit do práce, vzít si zpátky do péče své první dítě a nemusela se úplně vzdávat dítěte, které je na cestě.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 22:03
xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 22:08

@Kakika Zmiňuji výše problémy. Je toho moc.
Teď žije u táty s jeho ženou, ale tam ten byteček je opravdu hrozně maličký. Navíc taťka by psychicky malé miminko v tak malém bytě nezvládl. Finančně jí můžeme podpořit, ale ne natolik, aby to pokrylo vše, co by potřebovala. Rodičovská by jí nepokryla ani základní věci. Platí auto na splátky, dluh za toho ex přítele, o kterém mluvím výše (mlátil jí, atd), alimenty na první dítě. To abychom si vzali někde druhou práci. Ona by těžko s miminkem mohla do práce. Já
právě nevím, jak jinak pomoct. Já jsem z toho sama špatná a o ní ani nemluvím :-/

xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 22:09

@bertoldina Děkuji, přečtu si to určitě.

xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 22:12

@iiiv No od partnera jsme jí
právě teď shěhovali. Mlátil jí, atd. Píšu v příspěvku výše. A ona už první dítě
má v péči otce z předchozího vztahu. A jednou by jí chtěla zase zpátky. S tím miminkem by měla tolik starostí s uživením a s bydlením, že by těžko dostala první dítě zpátky. Tady je ta situace taková složitá no :-/

Bubla_Bučková
Závislačka 4094 příspěvků 27.10.18 22:12

A Ona ho pak jednou bude chtít? A bude ti říkat mami nebo teto? Není pro to dítě lepší mít úplně novou rodinu? O bílé malé dítě bude rvačka…

xxMakyxx
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 27.10.18 22:15

@Bubla_Bučková Takhle do detailu jsem nepřemýšlela, jestli by mi říkalo mami nebo teto. Ono adoptovanému ditěti se ze zákona stejně musí říct, že je adoptované. Mně zas přijde strašné dát dítě k adopci cizím lidem, když svou rodinu má. Ale to je prostě
takhle v mojí hlavě. Každý na to můžeme koukat jinak. Kdybych měla pocit, že to je tak správně, asi by mě to nechalo chladnou, ale dost mě to trápí.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 27.10.18 22:18

@xxMakyxx už to čtu. No, nejjednodušší je (pokud není vdaná), aby na matrice nechala zapsat jako otce dítěte tvého manžela. Pak už je to na vás, jak se spolu domluvíte. Nevím tedy, jak by to bylo s rodičovskou dovolenou, zda by šla převést na Tebe (předpokládám, že by jsi s dítětem byla doma ty). Je potřeba, aby jste měli dopředu jasno v tom, zda dítě v budoucnu bude vědět, kdo je jeho pravá matka. Není to tak snadné. Může se stát, že se dítě narodí postižené (je potřeba mít i tuto variantu promyšlenou), že sestra bude v budoucnu silně nespokojena s vaší výchovou a bude chtít zasahovat více, než se vám bude líbit. Je ve 3. měsíci, takže zatím máte dost času to promyslet. Situace to je opravdu nelehká, snad si ségra už ten čumec nabila dostatečně a teď se jí povede dát si život do pořádku. A aby neotočila život naruby tomu dvouletému děvčátku.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 27.10.18 22:23

No umím si představit situaci, že by si někdo v rodině potřeboval dát život do kupy a já bych se stala na max. několik let pěstounem jeho dítěte. On by se normálně zapojoval do života dítěte a až si našel práci a byt, tak by si ho k sobě vzal.
Do adopce jako takové bych asi nešla, protože si myslím, že to musí do budoucna generovat rozbroje v rodině. Sestra bude mít určitě na spoustu věcí asi jiný názor, odpovědnost za dítě však budete mít vy. Moc dobře si to neumím představit. Uměla by se sestra dítěte „vzdát“?
A taky bych si položila otázku, zda je sestra vůbec schopna si ten život dát dohromady. Protože očividně ani první dítě pro ni asi není dost silná motivace se sebou něco dělat :nevim:

kristyn.g
Závislačka 2904 příspěvků 27.10.18 22:24

já si myslím že je jedno jaký je důvod, je to od vás hezké a myslím že by to neměl být žádný problém

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >