Adopce na dálku zkušenosti, cokoliv

960
17.10.19 12:17

Adopce na dálku zkušenosti, cokoliv

Ahoj, chtěla bych se zeptat na adopci na dálku. Přemýšlím o adopci na dálku dítěte z Kuby. Ale nevím jestli je to vůbec možné a kde seženu potřebné informace. Mám známé i na Kubě jestli tedy oslovit je…? Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21907
17.10.19 12:52

@Barbora13 co tě k tomu vede? i v čr je spousta dětí, které potřebují pomoci, a ne - děti v dětských domovech to fakt nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
17.10.19 12:54

Taky by mě zajímala motivace. Ptám se ze zvědavosti, nechci být jedovatá.

• Citovat
  • Nahlásit
960
17.10.19 13:00

V samozřejmě, ale dětem v České republice již pomáhám a to i starým lidem. A poznala jsem Kubánské lidí a teď si dovolím být zase upřímná já… Nedají se srovnat s Lidmi z České republiky. Jsou neuvěřitelný. A proto si troufám říct že i děti z Kuby si zaslouží kvalitní život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21907
17.10.19 13:00

@lebambule já i trochu jedovatá jsem - tak dlouho jsme posílali humanitární pomoc do Afriky, až tam všichni usoudili, že je zde ráj na zemi a přebytek všeho, tak se zvedli jako jeden muž a všichni do jednoho hurá do Evropy - samozřejmě je to zjednudušený můj názor, ale něco na tom je
@Barbora13 myslíš, že když nějakému Kubánci pošleš pastelky, že ho tím spasíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
17.10.19 13:05

Pastelky? Proč pastelky? Ráda bych aby žil lépe takže bych ráda posílala peníze a balíčky a pak bych ráda kdyby jezdila sem a já jezdím často na Kubu tak bych se sním mohla vždycky i vidět. Nejsem člověk který pomáhá blbostmi. A vůbec nechápu co tím chcete říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
17.10.19 13:07

No ja se ptám po motivaci proto, že si taky myslím, že i u nas je hodně příležitosti k pomoci, ale samozřejmě každej ať si pomáhá komu chce. Ja jsem svyho casu podporovala Unicef a myslela jsem si, jak jsem skvělá, taky jsem posílala něco na PETA a Amnesty International, ale pak mi nejak zacalo vadit, ze mi z těchhle institucí přes moje dotovani chodí pořád vyderacsky letaky a maily s vychrtlyma detma, ubitejma zvířatama a politickejma vězněma a nějak mi to všechno přestalo davat smysl. Pokud mam dnes pocit potřeby pomáhat, tak tuhle otevřu někomu dveře, tamhle daruju pár věcí, prostě nic nehrotim. Nežiju tak, abych si musela něco kompenzovat. Možná jsem otrla nebo nevim, ale tohleto adoptovani na dálku je pro mě už totéž. Svět holt není spravedlivej a krásnej pro každýho. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1863
17.10.19 13:08

@stinga naprosto s vami souhlasim :) pokud nekomu pomahat, tak tady!
Ja si o tomhle pomahani na dalku myslim svoje, ale tady to radsi vytahovat nebudu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20647
17.10.19 13:11
@Barbora13 píše:
V samozřejmě, ale dětem v České republice již pomáhám a to i starým lidem. A poznala jsem Kubánské lidí a teď si dovolím být zase upřímná já… Nedají se srovnat s Lidmi z České republiky. Jsou neuvěřitelný. A proto si troufám říct že i děti z Kuby si zaslouží kvalitní život.

Oni jsou tedy lepšími lidmi :think:
Jako je jasný, že je naprosto tvoje věc kde Utopia prachy…ale víš jak se mají Romové na východním Slovensku? Nebo na Ukrajině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
17.10.19 13:12

Ani jsem nevěděla, že se to ještě dělá. Když jsem byla v pubertě, tak měl každý druhý „na dálku adoptované“ dítě z Afriky. Pak to přešlo.

Podle mě extrémně neefektivní systém pomoci. Čím jsem starší, tím víc vidím, že jediné, co má smysl, je pomoc přímá a lokální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
17.10.19 13:12
@Barbora13 píše:
V samozřejmě, ale dětem v České republice již pomáhám a to i starým lidem. A poznala jsem Kubánské lidí a teď si dovolím být zase upřímná já… Nedají se srovnat s Lidmi z České republiky. Jsou neuvěřitelný. A proto si troufám říct že i děti z Kuby si zaslouží kvalitní život.

Ale jo, jdi do toho, možná přijde někdo, kdo ti poradí, je to ušlechtila myšlenka, akorát ja uz jsem z toho vyrostla, tudíž jsem k tomu skepticka. Na Kubě bude ten problém v tom, ze Kubanci, ac možná dle tveho úžasný, jsou taky neskutečně líní a maji tak špatnej režim tam, ze je jenom jejich vina, jak bídně zijou jejich děti… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
21907
17.10.19 13:17

@Barbora13 už odpověděla @lebambule - mám úplně stejný názor, žiju tak, abych neměla potřebu něco někomu kompenzovat, pomáhám tady bezprizorným kočkám, ty si samy pomoci nedovedou, pomáhám matkám samoživitelkám, které jsou na tom hůř než já - taky jsem jedna z nich, a kdybych měla ještě z čeho rozdávat, podporovala bych Dobrého anděla - vše v Česku
jakákoli pomoc do zahraničí se mi příčí, když u nás je dost chudoby a problémů, hlavně u lidí, kde je v rodině ať dítě nebo rodič - prostě někdo těžce nevyléčitelně nemocný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21907
17.10.19 13:21
@Barbora13 píše:

děti z Kuby a odkudkoli si zaslouží lepší život, ovšem je v tvých silách jim ho zajistit lepší všem, to asi ne, a až budou dospělí budou zase kopírovat zahálčivý a zábavy plný život svých rodičů - samozřejmě, že jsou jiní, lidé, co nic neřeší, bývají obvykle šťastni, ale nám tady nic nepadá z nebe, tak jsme přepracovaní a možná někteří i protivní - starým lidem pomáhám taky - v rodině - a ne finančně, to fakt nepotřebují, ale fyzicky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
17.10.19 13:27

Na rozdíl od většiny si myslím, že je jen a jen tvoje věc, kterou věc a projekt chceš podporovat. Před lety jsem měla takto adoptované Indě, které díky mým příspěvkům zvládlo alespoň základní školu. A jestli jsem změnila život alespoň tomuto jedinému děcku, tak si myslím, že je to super. Co si o tom myslí ostatní, je mi srdečně jedno. Projekt, kterého jsem se účastnila zajišťovala arcidiecezní charita v Praze. Jestli se takto někdo stará o děti na Kubě, to netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
17.10.19 13:30
@Blankaspl píše:
Na rozdíl od většiny si myslím, že je jen a jen tvoje věc, kterou věc a projekt chceš podporovat. Před lety jsem měla takto adoptované Indě, které díky mým příspěvkům zvládlo alespoň základní školu. A jestli jsem změnila život alespoň tomuto jedinému děcku, tak si myslím, že je to super. Co si o tom myslí ostatní, je mi srdečně jedno. Projekt, kterého jsem se účastnila zajišťovala arcidiecezní charita v Praze. Jestli se takto někdo stará o děti na Kubě, to netuším.

Nikdo si tady nemysli, ze to neni její vec :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat