Adopce na vesnici - téma pro odlehčení

Anonymní
29.5.20 12:56

Adopce na vesnici - téma pro odlehčení

Ahoj, dneska jsem si přečetla jeden takový příběh na internetu a dostala mě tam věta: „Adopce je pro český venkov stále nepochopitelné scifi.“ Zajímalo by mě, jestli to tak je. Pokud ano, tak mě docela mrzí, že na vesnici jsou starousedlíci tak omezení, že nechápou, že i dítě z dětského domova může mít dobrou náhradní rodinu a za to, že se dostal do domova, můžou většinou neschopní rodiče, kteří mu nedali dobré zázemí. Téma je pro odlehčení, takže ho neberte příliš vážně.

https://www.kafe.cz/…0200101.html

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22510
29.5.20 12:59

Tak zrovna tohle je server, kde si příběhy cucají z prstu :roll:. Žiju na vesnici a nikdy nikdo tu adoptovaný děti neřešil. A to jich tu pár je…,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22895
29.5.20 13:01

Znám několik adoptovaných dětí, které žijí na vesnici. A přijali je normálně. Zas až takové scifi to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3671
29.5.20 13:01

Drtivá většina těchhle příběhů je vymyšlených a to i z lepších zdrojů, než je tenhle server.

Je to blbost a trochu mě děsí, že to někteří lidé berou jako nějaký odraz české reality :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
29.5.20 13:04

Neřekla bych, že je to problém jen českých vesnic. Tohle je obecně problém omezených lidí, kteří jsou schopní hnůj kydat i v krajských městech :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
29.5.20 13:10

Znám dvě rodiny, co adoptovaly. Obě na vsi. A jejich příbuzní to akceptovali. V okolí nejsou za divné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
29.5.20 13:13

O adoptovanych detech nevim. Urcite to neni tabu. Ale osobne znam nekolik rodin na vesnici, ktere delaji pestouny. Maji v peci nekolik deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7771
29.5.20 13:14

Mně přijde alarmující že někdo bere vážně příběhy z internetu a bere je jako fakt a běžnou realitu.

A z jakého důvodu anonym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
29.5.20 13:19
@Anonymní píše:
Ahoj, dneska jsem si přečetla jeden takový příběh na internetu a dostala mě tam věta: „Adopce je pro český venkov stále nepochopitelné scifi.“ Zajímalo by mě, jestli to tak je. Pokud ano, tak mě docela mrzí, že na vesnici jsou starousedlíci tak omezení, že nechápou, že i dítě z dětského domova může mít dobrou náhradní rodinu a za to, že se dostal do domova, můžou většinou neschopní rodiče, kteří mu nedali dobré zázemí. Téma je pro odlehčení, takže ho neberte příliš vážně.https://www.kafe.cz/…0200101.html

kafe.cz - web vyloženě vyhlášený tím, že si ty zaručeně pravdivé příběhy ze života vymýšlí. Prostě si vymysleli kontroverzní téma a zdá se, že uhodili na hlavičku.

• Citovat
  • Nahlásit
19926
29.5.20 13:19

Neznám žádné adoptované dítě. Vlastně v širší rodině se pěstounovaly dvě děti. Romové, zdrhli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2059
29.5.20 13:20

Dotyčná soudí z jedné zkušeností. Což je blbost a vůbec to tak není. U nás na vesnici máme adoptované dětí, kterým se rodiče velmi věnují a jsou víc vychované než některé dětí vlastními rodiči. Dokonce máme i pěstounku na přechodnou dobu a dětem se taky velmi pěkně věnuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
29.5.20 13:27
@Anonymní píše:
Ahoj, dneska jsem si přečetla jeden takový příběh na internetu a dostala mě tam věta: „Adopce je pro český venkov stále nepochopitelné scifi.“ Zajímalo by mě, jestli to tak je. Pokud ano, tak mě docela mrzí, že na vesnici jsou starousedlíci tak omezení, že nechápou, že i dítě z dětského domova může mít dobrou náhradní rodinu a za to, že se dostal do domova, můžou většinou neschopní rodiče, kteří mu nedali dobré zázemí. Téma je pro odlehčení, takže ho neberte příliš vážně.https://www.kafe.cz/…0200101.html

Neboj, starousedlíci omezení nejsou. Narozdíl od lidí, co věří kdejakému štěku na netu. Na vesnici jsou stejní lidé, jako ve městě. Z masa a kostí a s různým iq i povahou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
29.5.20 13:41

Tady si kdysi manželé adoptovali 2 děti a právě se mi zdálo, že je adoptovala celá vesnice, lidi na ně byli takoví milejší a sousedé si je vyloženě zamilovali, rodičům pomáhali s hlídáním a s jejich dětmi byli kamarádi, ve škole neměli problémy. Bohužel jak začali dospívat něco se změnilo, momentálně jsou plnoletí, utekli údajně za svou biologickou matkou a nemají ani dodělanou střední školu. Samu mně to mrzí, jako děti byly úžasné a i když jsem s nima párkrát mluvila, když už byli starší, působili rozumně. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
29.5.20 13:52
@mojara píše:
Tady si kdysi manželé adoptovali 2 děti a právě se mi zdálo, že je adoptovala celá vesnice, lidi na ně byli takoví milejší a sousedé si je vyloženě zamilovali, rodičům pomáhali s hlídáním a s jejich dětmi byli kamarádi, ve škole neměli problémy. Bohužel jak začali dospívat něco se změnilo, momentálně jsou plnoletí, utekli údajně za svou biologickou matkou a nemají ani dodělanou střední školu. Samu mně to mrzí, jako děti byly úžasné a i když jsem s nima párkrát mluvila, když už byli starší, působili rozumně. :(

Jednu takovou holčinu znám taky. Hned v čerstvých 18 letech se sbalila a odjela hledat svou bio matku. Skutečně ji našla, asi rok s ní pobyla a pak se zas vrátila domů (k adoptivním rodičům). Od té doby seká latinu. V tomto případě konec dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3292
29.5.20 15:36

Pocházím z menšího města, adoptovaných dětí, nebo i v pěstounské péči tam pár bylo. Nikdo z toho nic nedělal, nikdo to neřešil. Ale když se do rodného města vrátila kamarádka s manželem černochem a dvěma společnými dětmi, tak to tam vřelo několik týdnů :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat