Adopce nebo pěstounská péče

4466
15.6.19 08:33

Adopce nebo pěstounská péče

Ahoj nenachazi se mezi vami maminka v tezke zivotni situaci, ktera by se bud musi vzat miminka a ktera by potrebovala pomoc v nelehke situaci a sverila mi dite do pestounske pece treba i na prechodnou dobu nez by se postavila na nohy? Pro me z nepochopitelnych duvodu jsme pro urady nevyhovujici. uz jen proto ze aktualne nemame deti, ale muze se tato situace kdykoli zmenit. Jsem po trech potratech z cehoz jedno bylo i prez ivf. Nechapu ceske zakony. Kdyt ja se dokazu postarat jak o sverene tak o svoje deti. Muze mit klidne i3 nase fin stranka je celkem dobra po zaplaceni vsech mesicnich poplatku nam s pritelem zbyva necelych 30000.zkusenosti s detmi take mame, dohromady mame 9 synovcu a neteri ktere si pravidelne bereme na prazdniny i vice najednou.Dale se take uradum nelibi ze jsme v minulosti meli exekuci. Dobre byla to mladistva nerozvaznoznost, ale vse jsme zvladli doplatit i bez existencnich problemu. Mame oba dva stabilni zamestnani. Potrebuji dat uz nutne lasku nekomu jinemu nez pritelovi, psovi a kocourum. Mame rodinny domecek se zahradkou na male vesnici ktera je jako delana pro deti. Mame nove hriste a kazdou chvili obec pro deti vymysli nejake akce atd… Takze ty co jste v nelehke situaci zvazte jestli mi by jsme pro vas nebyli tou spravnou volbou dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1183
15.6.19 08:50

Nepřemyšleli jste nad náhradní matkou? Já sice zkušenosti nemám, ale teoreticky když vám stát haže klacky pod nohy. Tak by to možna bylo nejlepší ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
15.6.19 08:50

@Srabek neříkej, že pro oestounskou péči jste nevyhovující? V čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5863
15.6.19 08:55

@Srabek Být pěstounem na přechodnou dobu je nejnáročnější a to dávají opravdu jen velmi zkušeným. O klasickou adopci jste žádali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
15.6.19 09:03

@smajlik345 premysleli ale zas proc nepomoc treba mamince v nouzi? Myslim ze jich je dost a ja mam naturu mit doma dite treba jen na cas a dat mu vse co potrebuje…
@g.sandova jak sem psala nelibi se jim ze jsme byli v exekuci a ze nemame zkusenosti s vlastnimi detmi a ze u nas je do budoucna moznost ze budeme mit deti vlastni. Prypreferujou rodiny co uz vlastni deti maji a nebo je nemuzou mit vubec coz uz sem nepochopila vubec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
15.6.19 09:06

@Kfětoslava zatim ne tam je cekacka i nekolik let a zda se mi ze je dost maminek ktere jsou v situaci ze by jim tohle mohlo pomoct nez se vzpamatuji a budou se moc o dite postarat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
15.6.19 09:13

@Srabek tak pomoc mamince v nouzi je fajn. Jenže mě zase přijdete jako fajn člověk, že by jste byla fajn maminka. Bych vám přala vaše vlastní at nemusíte tyto problémy se státem řešit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
15.6.19 09:16

Popřemýšlej o tom, jestli tvoje motivace je zdravá a jestli z toho nakonec nebude jen pláč na všech stranách. Pokud nutně potřebuješ dát někomu péči, zažádej si o hostitelskou péči a dělej hezké víkendy a prázdniny dětem z děcáku, kterým je jejich vlastní rodiče nedělají. Nebo se staň tetou v SOS vesničce. Bojím se, že pokud potřebuješ pěstounskou péči jen kvůli své touze pečovat, nedopadne to dobře. Přechodní pěstouni z dobrých důvodů musí mít svoje vlastní děti, než se stanou pěstouny.

Nezdá se mi, že by vás nevybrali mezi pěstouny jen kvůli exekucím z dřívějška. Co bylo v rozhodnutí? Taky i kdybys tady nakrásně někoho sehnala, nepříbuzný pěstoun musí být v evidenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
15.6.19 09:20
@Srabek píše:
@Kfětoslava zatim ne tam je cekacka i nekolik let a zda se mi ze je dost maminek ktere jsou v situaci ze by jim tohle mohlo pomoct nez se vzpamatuji a budou se moc o dite postarat

Jenže takhle „na domluvu“ to nefunguje. Pokud z nějakého důvodu vypadne biologický rodič, po dobu, než se dá zase dohromady, se dítěti stanovuje poručník/opatrovník a ten se přednostně hledá v řadách rodiny. Pokud selže i širší rodina, může se dát do poručnictví i nepříbuzným, kterého označí rodič. Ale pěstounem cizího dítěte, který je vlastně státním zaměstnancem, nemůžeš být bez prověření a doporučení státu. Takhle to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
15.6.19 09:20

@Srabek mně se nezdá ta exeku e. A proč chce s jen pestounstvi na přechodnou dobu? Možná by bylo lepší nebýt profesionálním pěstounem. A také mi připadá, že chce s pečovat, pečovat, ale nemáš reálné představy o tom všem. Jak si to představuješ, že si tady najdeš matku v nouzi? Ta bude chtít, abys byla pěstounem. OSPOD to stejně nemusí podpořit.
Zkus ještě zapracovat na vlastním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
15.6.19 09:24
@Srabek píše:
@smajlik345 premysleli ale zas proc nepomoc treba mamince v nouzi? Myslim ze jich je dost a ja mam naturu mit doma dite treba jen na cas a dat mu vse co potrebuje…
@g.sandova jak sem psala nelibi se jim ze jsme byli v exekuci a ze nemame zkusenosti s vlastnimi detmi a ze u nas je do budoucna moznost ze budeme mit deti vlastni. Prypreferujou rodiny co uz vlastni deti maji a nebo je nemuzou mit vubec coz uz sem nepochopila vubec

Tohle je ale přece úplně logický důvod. Žadatelů o adopci je více než právně volných dětí, logicky se upřednostňují žadatelé bezdětní. U bezdětných pěstounů je zase riziko, že se na dítě nafixují příliš, a krom toho péče o děti s handicapem (každé opuštěné dítě má minimálně sociální handicap) vyžaduje rodičovskou zkušenost. Jsou i bezdětní pěstouni, ale zpravidla to jsou ti, kteří své děti nemohou, a vždycky dlouhodobí. To, co ty si představuješ, není dlouhodobá PP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
15.6.19 09:25

@smajlik345 kdyz to je prave to co se statu nelibi, ze se u nas muze neco zmenit a ze budeme mit vlastni dite. Ale zo muze byt i otazka nekolika let a i to si myslim mohlo zatim nejake mamince pomoct. A nebo muzeme mit jak „cizi“ tak vlastni dite. Dokazu jim dat lasku uplne stejne. Bracha ma nevlastni dite a i kdyz to vyzni blbe tak ja ho mam mozna radeji i nez toho vlastniho. Proto jsem to zkusila prez tyhle stranky a ne prez stat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10543
15.6.19 09:29

@Srabek ale přes stát to půjde vždycky. Pestounstvi může být na základě rozhodnutí soudu. U soudu se vyjadřuje OSPOD na základě svého šetření i dalších odborníků. Přece ti jen tak někdo na dobre slovo nedá dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72963
15.6.19 09:37
@Srabek píše:
@smajlik345 kdyz to je prave to co se statu nelibi, ze se u nas muze neco zmenit a ze budeme mit vlastni dite.

Ale ono se mu to nelíbí z pochopitelného a celkem dost dobrého důvodu… Je potřeba stabilní zázemí a zkušenosti a promiň, ale ty nemáš ani jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
15.6.19 09:41

@SlecnaDahlia a @g.sandova asi jsem to napsala spatne nebo nerozumim tem vyrazum pestoun porucnik. A neznamena ze kdyz nemam deti nemam zkusenosti s vychovou… A ja se nebranim mit dite u sebe naporad, naopak. I s tim je porreba pocitat kdyby se maminka treba nevzpamatovala. Nebranim se ani adopci ale to je cekacka nekolik let. Myslim si ze kvuli tomuhle pak deti konci v decakach ktery sou plny a potrebujou citit lasku a rodinu, ale tak je hodne i deti ktery tam treba i brzy zkonci a proc treba takovyhle matce nepomoct ze by treba i zatim bylo dite u me a ja se o nej starala ona za mnou jezdila mohla by tu kolikrat stravit i nekolik dni a tim ji pomoct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama