Adopce - požadavek na pohlaví dítěte

Anonymní
18.5.20 14:09

Adopce - požadavek na pohlaví dítěte

Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zda při adopci můžete zvolit pohlaví dítěte. Jako že chcete např. jen chlapečka nebo jen holčičku. Zda je to možné a zda vyhoví. Nebo zvolení pohlaví naopak “ublíží”.
Děkuji za vaše zkušenosti.
Omlouvám se za anonym, ale né každý o našem záměru adopce ví a nechceme, aby se to případně dozvěděli takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20153
18.5.20 14:17

Vybrat si můžeš, taky můžeš napsat, že chceš modrookého blonďáčka vysokoškolky vzdělaných bio-rodičů. Otázkou je, jak dlouho na takové dítě budeš čekat.

Nicméně podle mě buď dítě chceš nebo ne. Chápu, že adoptivní rodič nechce dítě s fetálním alkoholovým snydromem, postižené, dítě matky feťačky. Do jisté míry pochopím i odmítání dětí jiné barvy pleti/národnosti.
Ale myslím, že to, co má dítě mezi nohama, je úplně jedno. Dítě není houska v krámě ani žádné jiné spotřební zboží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49751
18.5.20 14:31

Klidně to tam napiš, ale je jasné že pak můžeš čekat mnohem déle. Tak asi zvážit jestli určité pohlaví je taková priorita ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 14:35

@Svistice tak zrovna nám nevadí nic. Nedali jsme žádné požadavky na rodiče ani dítě. Je nám jedno kdo rodiče jsou i jejich minulost, dítě za to nemůže. I případné menší zdravotní omezení nám nevadí. A věřte, že jsme řekli, že pohlaví psát nechceme, jelikož si nejdeme koupit panenku. Jen jsme vždycky strašně moc chtěli holčičku. A tak nám to jen vrtalo hlavou.. jestli to přeci jen nezkusit napsat. Ale rozhodně jsme nechtěli tím říct - kluka né, toho si nechte. Nebo jak to říct. Ale chtěla jsem jen vědět, jestli se vůbec k tomu přihlíží. Toť celé.

• Nahlásit
  • Citovat
58
18.5.20 14:36

Ehm, no já teda nevím, ale když jsem chtěla dítě, tak jsem prostě chtěla dítě, ne konkrétní pohlaví. Taky jsem podvědomě chtěla holku - a naplno mi to došlo teprve tehdy, kdy jsme se dozvěděli, že čekáme kluka - ale ve výsledku chci jenom zdravý a spokojený dítě, který nám obohatí život. Přijde mi zvláštní si při adopci chtít vybírat, když v těhotenství si člověk těžko vybere, kdo se mu narodí. A je to podle mě správný, člověku může hodně dát výchova syna, i když byl třeba připravenej vychovávat dceru, celej život se učíme a s dětma asi nejvíc. A taky by to tak podle mě mělo zůstat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
18.5.20 14:39

Ale ano, můžeš, ale budes čekat déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9536
18.5.20 14:40

@Silurian ano, při těhotenství sivtaky člověk nevybere, ani to zdraví, často

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29462
18.5.20 14:41

Pokud cítíš, že chceš jen určité pohlaví, je to pro Tebe důležité a zásadní, napiš to tam. A neřeš, jestli to ublíží nebo ne. Není až takovou vzácností konečné nepřijetí dítěte adoptivními rodiči, ke kterému může přispět i účelové potlačování priorit. Pokud je to pro Tebe opravdu zásadní, podle mě to vyjde najevo i při pohovoru s psychologem. Já tu preferenci určitého pohlaví dovedu v mnoha případech pochopit.

Nemám moc zkušeností co se týče adopci, ale jsem v kontaktu s organizací, která sdružuje pěstounské rodiny. Tam se požadavek na pohlaví píše běžně a nikdo se nedívá skrz prsty. Je ale pravda, že hodně budoucích pestounu už ma svoje děti a požadavek pohlaví je i s ohledem na rodinu, pohlaví a věkové rozložení vlastních dětí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
18.5.20 14:48
@Anonymní píše:
@Svistice tak zrovna nám nevadí nic. Nedali jsme žádné požadavky na rodiče ani dítě. Je nám jedno kdo rodiče jsou i jejich minulost, dítě za to nemůže. I případné menší zdravotní omezení nám nevadí. A věřte, že jsme řekli, že pohlaví psát nechceme, jelikož si nejdeme koupit panenku. Jen jsme vždycky strašně moc chtěli holčičku. A tak nám to jen vrtalo hlavou.. jestli to přeci jen nezkusit napsat. Ale rozhodně jsme nechtěli tím říct - kluka né, toho si nechte. Nebo jak to říct. Ale chtěla jsem jen vědět, jestli se vůbec k tomu přihlíží. Toť celé.

Jestli vam nevadi odlisna barva pleti, tak si tam tu holcicku vklidu napiste :palec:. Tim se vam ta doba nejspis neprodlouzi, protoze vetsina rodicu chce bile dite. Dokonce bych se nebala napsat zdrave dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
18.5.20 14:51
@Anonymní píše:
Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, zda při adopci můžete zvolit pohlaví dítěte. Jako že chcete např. jen chlapečka nebo jen holčičku. Zda je to možné a zda vyhoví. Nebo zvolení pohlaví naopak “ublíží”.
Děkuji za vaše zkušenosti.
Omlouvám se za anonym, ale né každý o našem záměru adopce ví a nechceme, aby se to případně dozvěděli takhle.

Jedna kamarádka si napsala že chtějí chlapečka a jednoho dne jim zavolali, že mají krásné dítě od slečny ale že je to holčička ale že si myslí, že by byla přesně pro ně. Byl to zázrak. Holčičku si nakonec vzali a dnes je z ní krásná, šikovná malá slečna. Kamarádka pak úplně zapomněla, že měli před tím nějakou preferenci. A paní na sociálně prý říkaly, že holčička byla přímo pro ně. Tím chci říct, že se může stát, že i když si napíšeš požadavek na pohlaví, že ti „nabídnou“ i to druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 14:52

@Jana206 dekuji za příspěvek. No já znám dokonce rodinu, kde řekla tchýně snaše, ať laskavě porodí chlapce, jinak že holku nepřijme. Lidé jsou různý. A spousta lidí jen nepřizná, že doma po ultrazvuku brečeli, když zjistili, že čekají jiné pohlaví než si přáli. Některé matky to neřeknou, ale je znát, že se s tím nesrovnaly. Ale upřímně.. u vlastního, které je přímo z vás, je snazší lecos přijmout, kor když není možnost volby. A věřím i tomu, že kdyby byla možnost volby, mnozí by ji využili.

• Nahlásit
  • Citovat
1907
18.5.20 14:58
@Anonymní píše:
@Jana206 dekuji za příspěvek. No já znám dokonce rodinu, kde řekla tchýně snaše, ať laskavě porodí chlapce, jinak že holku nepřijme. Lidé jsou různý. A spousta lidí jen nepřizná, že doma po ultrazvuku brečeli, když zjistili, že čekají jiné pohlaví než si přáli. Některé matky to neřeknou, ale je znát, že se s tím nesrovnaly. Ale upřímně.. u vlastního, které je přímo z vás, je snazší lecos přijmout, kor když není možnost volby. A věřím i tomu, že kdyby byla možnost volby, mnozí by ji využili.

To je přesný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 14:58

@janickaIII jasně, chápu ;) moc děkuji za příspěvek. Já myslím, že jak to dítě člověk pak vidí, jak říkáte, zapomenete, co jste chtěli a :srdce: skáče v těle radostí. Mě právě zajímalo, jestli se na to nekoukají špatně, když se to uvede tam.

• Nahlásit
  • Citovat
29462
18.5.20 15:08
@Anonymní píše:

Souhlasím. Taky jsem chtěla připsat, že vztah vlastního dítěte a rodiče určuje biologické pouto, které u adoptivniho dítěte chybí. A to pouto usnadňuje přijmout dítě jaké je a zvládnout určite situace. Podle mě je rozumné tam napsat mírnou preferenci té holčičky, ve vašem případě. Ten papír nebude jediný, co to bude určovat. Projdete sítem pohovorů, i s psychologem. Až se objeví dítě, pro které byste mohli být vhodní rodiče, oni se vám ozvou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
18.5.20 15:11
@Anonymní píše:
@janickaIII jasně, chápu ;) moc děkuji za příspěvek. Já myslím, že jak to dítě člověk pak vidí, jak říkáte, zapomenete, co jste chtěli a :srdce: skáče v těle radostí. Mě právě zajímalo, jestli se na to nekoukají špatně, když se to uvede tam.

Asi bych se toho nebála a nebo se jich přímo zeptej. Ono hodně záleží i v jaké lokalitě zadáte. Mě to ta kamarádka říkala, že měla z paní na socialce pocit, jako by se jí pomalu omlouvala, že jim „nabízí“ druhé pohlaví. Jinak souhlasím, že spousta lidí má preference a když to nevyjde, tak to těžce nesou, ale přizná to minimum lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama