Adopce romského dítěte - POZITIVNÍ zkušenosti

60
7.12.18 13:32

Adopce romského dítěte - POZITIVNÍ zkušenosti

Je tu někdo, kdo má adoptované - dospělé - romské dítě a má pozitivní příběh, že je to ok? Všude slyším jen samé hororové příběhy, což nám zatím zabránilo zažádat o romské etnikum. Potřebuji i dobré zprávy :) Prosím sdílejte!

PS Toto je POZITIVNÍ diskuze, opravdu si nechci číst názory o tom, jak všichni cikáni kradou a podobně, děkuji za respektování :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3591
7.12.18 13:38

V velké míře to nedopadá dobře, nemá smysl zavírat před tím oči..
Ale mám jeden kladný příběh, starý už spoustu let. Kolegyně mojí matky se nikdy nevdala, byla pořád sama. Adoptovala si cikánskou holčičku, nebo ji měla v péči, to nevím a ta se o ní později když byla stará a nemocná starala .Problémy s ní neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.12.18 13:39

toto jsem opravdu neřešila a snad nikdy řešit nebudu..
ale mohu vědět, proč chcete adoptovat zrovna roma? máte zájem čistě o tohle etnikum? nebo je vám to jedno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13602
7.12.18 13:50

Já mám z dětství sousedku, kterým se dlouhodobě nedařilo otěhotnět. Je to už x let. Tehdy nebylo moc na výběr a když se rozhodli pro adopci, byl jim přidělen romský klučík. Měli ho od miminka. Paradoxně se jim pak narodily dvě vlastní holky, ale kluk byl vychováván jakou součást rodiny a nikdy mu nedali najevo, že není jejich vlastní. Nicméně, natura se nezapře a v pubertě se projevoval dost bujaře. Ale vždycky to nějak ukočírovali. Také byl od mala vedený k tvrdé práci (řeznická rodina se statkem) a slušnosti. Až na těch pár výstřelků z mládí z něho vyrostl pohodový mladík, který má dnes už svou rodinu a pořád tvrdě maká v rodinné firmě. Takže ano, i výjimky jsou. Krev sice není voda, ale určitě hodně zaváží do jaké rodiny se dítko dostane, jak k němu přistupují nejen rodiče, ale i širší rodina. Myslím, že pokud nepochází od nějakých extrémně nepřizpůsobivých bio rodičů, dokáže si svého štěstí vážit… Ale nevím no, určitě je to na pováženou, rozhodně to neplatí ve všech případech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
7.12.18 13:51

Nase anglictinatka z gymplu adoptovala 2 romske sestry. Sama byla tmava, vypadaly jako jeji. Dnes jsou z obou lekarky :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
7.12.18 13:52

.

Příspěvek upraven 07.12.18 v 17:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
7.12.18 13:54

Naši sousedi měli v pěstounské péči v průběhu dlouhých let několik romských dětí, i více najednou. VŠICHNI byli slušní, úspěšní, úplně bez problémů. Jeden z nich dokonce žije v zahraničí a hraje se symfonickým orchestrem na housle. Podotýkám, že sousedi nebyli žádní boháči, byli naprosto ‚běžní‘. Můj bratr pracuje se sociálně vyloučenými, ty děti potřebují více péče, pozornosti a vy, pokud o tom budete opravdu vážně uvažovat, byste určitě měli absolvovat nějakou nad rámcovou přípravu. Fandím Vám!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69
7.12.18 13:57
@Anonymní píše:
Já bych si teda v životě roma neadoptovala. Podle mě to mají v genech jací jsou a ani dobrá výchova je nezmění.. Neznám ani jednoho který by byl slušný a i když znám jednoho který pracuje tak stejně krade a dělá různé podvody aby třeba dostal dávky atd..

Víte, co je zvláštní? Mnoho ‚našich‘ romských dětí putuje k adopci do severských zemí. Tudíž změní prostředí, nevyrůstají v naší společnosti. Slyšela jste někdy o tom, že by tam dělali problémy? Což by asi měli, pokud to mají v genech… (nemají)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

To je individuální. Starší pár si adoptoval dvě pubertální, romské holčiny - jedna vystudovala, pracovala, perfektní vztahy s rodiči a druhá… Škoda mluvit, to už není pozitivní. :) Ono to spíše chce adoptovat nejlépe miminko nebo malé dítě. I když osobně věřím v dobrý a špatný gen od určité doby. Ale zase to může dobré zázemí a kvalitní výchova rapidně zmírnit. Já bych do toho klidně šla, kdybych nemohla mít děti ale určitě ne dospělé - dětské romské dítě. Teď si říkám, že úplně nechápu spojení dospělé dítě, předpokládám, že máte na mysli adolescenta. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3458
@Anonymní píše:
Já bych si teda v životě roma neadoptovala. Podle mě to mají v genech jací jsou a ani dobrá výchova je nezmění.. Neznám ani jednoho který by byl slušný a i když znám jednoho který pracuje tak stejně krade a dělá různé podvody aby třeba dostal dávky atd..

Protoze jsi omezena a zaujata. Tohle delaji lidi vesmes vsude a je jedno jakou maji barvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7004
@smurfka píše:
toto jsem opravdu neřešila a snad nikdy řešit nebudu..
ale mohu vědět, proč chcete adoptovat zrovna roma? máte zájem čistě o tohle etnikum? nebo je vám to jedno..

podle popisu jsem pochopila, že zakladatelka zatím na adopci čeká? Veřejné tajemství je, že na bílé dítě čekáš roky a nemusíš uspět. Romské dítě ti dají téměř hned.

Zakladatelko, kdysi dávno jsem se tu ptala na adopci a pár pozitivních zkušeností tam bylo. Tuším že tam psala uživatelka, která měla romského spolužáka, jež byl adoptovaný. Popisovala ho jako moc slušného člověka. Zprostředkovaně pak znám ještě jeden případ, ale ten nakonec nedopadl dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7004
7.12.18 14:00
@Anonymní píše:

Otázkou je, jestli je to opravdu v genech. Jestli to třeba nedělají lidi jako ty - když si na romské děti ukazuješ prstem a očekáváš to nejhorší, jaký vliv to na ně může asi mít? Nedivím se ti, že přispíváš anonymně. Taky bych se za takový názor styděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13602
7.12.18 14:04

@AnnaNuvoletta07 to je fakt děsně individuální. Například bio otec mé první dcery byl adoptovaný jako kojenec úžasnými lidmi, kteří měli dobré postavení a hlavně ho bezmezně milovali, protože vlastní děti nemohli mít. Byli to slušní a hodní lidé, kteří mu dopřáli vzdělání, vychování, lásku a vše, co mohl prostě mít. Vyrostl z něj zmetek těžkého kalibru, který navzdory tomu, že prohlašoval, že by své bio rodiče profackal, za to, že ho hodili do děcáku, tak mě neváhal opustit těhotnou :zed: Je to lhář, nedobrý, sobecký a bezohledný člověk, který nedokáže mít rád nikoho jiného, než sám sebe. Prostě nemá páteř. Nejen proto, co udělal mně… Říká se, že jeho rodiče se utrápili kvůli němu. A já bych tomu klidně věřila.
Jen dodám, že je bílej :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.12.18 14:06

@Lalelale
jasně že na bílé se čeká..ale to jsou jenom bílý nebo romové?
to už bych raději vzala číňánka, nebo tak..to se v domovech nevyskytuje? :think: ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7004
7.12.18 14:08
@neila píše:
@AnnaNuvoletta07 to je fakt děsně individuální. Například bio otec mé první dcery byl adoptovaný jako kojenec úžasnými lidmi, kteří měli dobré postavení a hlavně ho bezmezně milovali, protože vlastní děti nemohli mít. Byli to slušní a hodní lidé, kteří mu dopřáli vzdělání, vychování, lásku a vše, co mohl prostě mít. Vyrostl z něj zmetek těžkého kalibru, který navzdory tomu, že prohlašoval, že by své bio rodiče profackal, za to, že ho hodili do děcáku, tak mě neváhal opustit těhotnou :zed: Je to lhář, nedobrý, sobecký a bezohledný člověk, který nedokáže mít rád nikoho jiného, než sám sebe. Prostě nemá páteř. Nejen proto, co udělal mně… Říká se, že jeho rodiče se utrápili kvůli němu. A já bych tomu klidně věřila.
Jen dodám, že je bílej :jazyk:

tohle je těžké. Taky znám podobný případ - a ten člověk vůbec adoptovaný nebyl. Akorát když vyroste zmetek z adoptovaného, tak si to hodně lidí spojí. Ale jestli oprávněně, to se dozvědět nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama