Adopce ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ewerette
Stálice 59 příspěvků 05.09.19 14:03
adopce ve zkušební době

Ahoj, prosím o radu,
Jsme žadatelé o adopci, plánuji změnit práci. Co kdyby se pro nás našlo dítě (mimčo), ale já byla v nové práci ještě ve zkušební době? Budu mít nárok na mateřskou nebo musím rovnou na rodičovskou? V současné práci budu 2 roky, nová práce rovnou naváže (nebudu nezaměstnaná, nemocná…). Díky

Reakce:
Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 14:57

Nejsem si v tomhle jistá ale nemyslím si, že by to mělo na to vliv i když pro žadatelé jsou přísné podmínky někdy až nesmyslné..

sall7
Kecalka 183 příspěvků 05.09.19 14:58

Tak já velice zlehka přidám svoji zkušenost s nastupem na mateřskou po změně zaměstnání.. Otěhotněla jsem těsně před nástupem do nového zaměstnání a ve zkušební době je těhotenství běžným důvodem k propuštění zaměstnavatelem. Takže je to blbé, ale byla jsem odejita ve zkušební době kvůli těhotenství.. :think:
A s mateřskou a rodičovskou nevím jak to je, ale tam bude asi záležet jak staré dítko byste dostali.
Přeji hodně štěstí a pevné nervy :mavam: :kytka:
Edit: A na mateřskou jsem pak musela nastoupit max v délce dnů trvání posledního zaměstnání. Nikoho nezajimalo, že jsem předtím rok dělala jinde.. Což ale v případě adopce asi nebude problém, když by najednou zavolali, že pro vás mají mimčo ;)

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 8943 příspěvků 05.09.19 15:46

Mateřskou ano, ale tím že nejde o těhotenství, tak se na tebe nebude vztahovat ochraná lhůta a záleží na zaměstnavateli, jestli se mu bude chtít držet ti místo a nebo ukončí spolupráci.

Ale počítat s tím, že dostanete dítě do adopce v řádu jednotek měsíců je vcelku dost naivní.

JR85
Kecalka 397 příspěvků 05.09.19 22:47

@Ewerette ochranná lhůta u adopce je zkrácená na 7 dní (u těhotenství 180 dní)

Váš příspěvek
Reklama