Adventní kalendář pro 1,5 staré dítě

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
206
25.10.21 15:56

Adventní kalendář pro 1,5 staré dítě

Ahoj maminky,

nemáte některá inspiraci, ideálně i s fotografií „adventního kalendáře pro batole“? Nechci sladký kalendář, ale takový zážitkový, co daný den budeme dělat (například návštěva betléma, pečení perníčků..) a nebo nějaké hráči aktivity (modelování, kreslení, cokoliv).
Ale nevím, jak to pojmout a jak vytvořit.

Díky za inspiraci :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18528
25.10.21 16:04

Fotku nemám, ale když byly děti malé, měla jsem pro ne usite pytlicky s číslem. Do každého pytlicku jsem dala nějakou drobnost - klidne malou hračku, perníček, …, ale asi by šlo dat něco, co budete dělat. Pytlicky jsem měla dane na prkynku s háčky, ale také by se daly různě pověsit všude po pokojicku.

Otázka je, nakolik to dítě bude vnímat, to už si u svých děti moc nepamatuji. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26471
25.10.21 16:05

A musíš na to dělat kalendář? Tomu dítěti bude jedno, jestli ho vezmes na betlém nebo budeš dělat perníčky i bez kalendáře. Takový kalendář má smysl pro vnímající dítě, které si třeba rozbali obálku a bude se na tu činnost těšit, roční batole to vůbec nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
25.10.21 16:10

Vyrobila nebo koupila bych takový ten kalendář s pytlíčky nebo kapsičkami, případně se dá udělat i z ruliček od toaleťáku… na internetu je toho spousta a do každé kapsičky bych dala nějaký předmět který bude napovídat co se bude dělat - např. omalovánky, které si potom vymalujete, vykrajovátko - půjdete péct perníčky, obrázek betléma, novou barvu modelíny, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
25.10.21 16:23
@Kriss Tina píše:
A musíš na to dělat kalendář? Tomu dítěti bude jedno, jestli ho vezmes na betlém nebo budeš dělat perníčky i bez kalendáře. Takový kalendář má smysl pro vnímající dítě, které si třeba rozbali obálku a bude se na tu činnost těšit, roční batole to vůbec nepochopí.

Souhlasím. Mam o fous starší batole, na adventní kalendář se fakt těším, ale letos by to bylo o ničem, dítě si tolik neuvědomuje cas, ani ze se ma těšit. Navic si myslim, ze pro mrnataa smysl darek, zazitek ocení spis starší děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37148
25.10.21 16:41

Mám roky pytlíčkový kalendář. Ale batole vůbec netuší, co advent je, takže se s tím letos budeš dělat opravdu zbytečně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33276
25.10.21 16:45

Nápad hezký, ale vhodný pro předškoláka. Letos mu připrav do kalendáře nějaký mňamky, nebo „malý“ hračky.
Fotku nemám, dávám prostě pytlíky na dekorační síť. Takhle mrňavým je to jedno, hlavně že mají taky, jako sourozenci. A ti větší dávají přednost čokoládovýmu kalendáři :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15049
25.10.21 17:11

Taky máme dodnes takový látkový pytlíkový kalendář a plním ho čím chci ;) tenkrát jsem je kupovala v Lidlu a myslím, že je loni měly taky.
U takhle malého dítětě jsem vkládala třeba malou hračku do vody, ovocnou kapsičku, nějaké ovoce, nebo takovou tu ovocnou tyčinku v papírku (v Rossmannu mají pytlík s malým balením, jsou poloviční)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
25.10.21 17:27

Vloni jsem stejně staré dceři koupila textilní (pytlíčkový) kalendář v lidlu. Dávala jsem jí tam sušený ovoce a perníček. Šel by určitě použít i při tvé představě.
Ale dcera z toho loni ještě neměla moc rozum. Zajímaly ji spíš věci jako světýlka, dekorace a ty mňamky. O pečení a podobný aktivity ještě neměla zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
25.10.21 17:33
@Kriss Tina píše:

Přesně tak. Bude mít radost, když najde v pytlíku nebo v krabičce hračku, bublifuk nebo bonbon. Možná třeba i obrázek. Ale voucher na betlém nebo na pečení perníčků ho nenadchne. Naše dcera bude mít 2 a čtvrt roku a taky bude mít v kalendáři jen hmotné drobnosti. Ale taky si lamu hlavu, co jí tam všechno dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
25.10.21 17:46
@ProfZav píše:
Přesně tak. Bude mít radost, když najde v pytlíku nebo v krabičce hračku, bublifuk nebo bonbon. Možná třeba i obrázek. Ale voucher na betlém nebo na pečení perníčků ho nenadchne. Naše dcera bude mít 2 a čtvrt roku a taky bude mít v kalendáři jen hmotné drobnosti. Ale taky si lamu hlavu, co jí tam všechno dám.

Vždyť i zážitkový kalendář se dá udělat s hmotnými věcmi v kalendáři, ne vždy to přece musí být papírek… stačí trošku fantazie a to je to proč sem paní píše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
25.10.21 17:49

@firefly13 Moc děkuji, přesně tak to myslím  :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26471
25.10.21 17:51
@firefly13 píše:
Vždyť i zážitkový kalendář se dá udělat s hmotnými věcmi v kalendáři, ne vždy to přece musí být papírek… stačí trošku fantazie a to je to proč sem paní píše…

Ale i tak, co bys tam dala, aby to roční dítě pochopilo? Když tam dáš třeba to vykrajovátko na cukroví, jakože se budou dělat perníčky, to dítě uvidí kus kovu, už mu nedojde, k čemu to slouží, ani když mu to vysvětlíš, tak v tu danou chvíli nebude vědět, že odpoledne může díky tomu patlat kus těsta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
25.10.21 17:55

@Lucka328 nebojte mám stejně staré dítě a kalendář budeme dělat taky :) ještě mě napadají třeba barvičky do vody nebo nějaká pěna do koupele (pokud normálně nepoužíváte) a můžete udělat zážitek i z koupání ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
25.10.21 17:57
@Kriss Tina píše:
Ale i tak, co bys tam dala, aby to roční dítě pochopilo? Když tam dáš třeba to vykrajovátko na cukroví, jakože se budou dělat perníčky, to dítě uvidí kus kovu, už mu nedojde, k čemu to slouží, ani když mu to vysvětlíš, tak v tu danou chvíli nebude vědět, že odpoledne může díky tomu patlat kus těsta.

Tak pytlíček rozbalím než půjdeme dělat danou aktivitu, vybalí vykrajovátko, dám mu kus těsta a může si patlat zatímco mamka bude vedle péct… Tady přece nejde o to aby dítě pochopilo že budou Vánoce, že se má těšit a podobně, ale bude mít radost z toho že našlo nějaký dáreček a z toho že může poznávat a dělat věci které normálně nedělá… Nepřemýšlej nad tím tak dospěle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat